Robežšķirtņu hronika

Rēzeknē dzimušais nacionālboļševiks Aijo Beness, kas pievienojies separātistiem un karo Austrumukrainā. Publicitātes foto
Kristīne Simsone
Print Friendly, PDF & Email

Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma Mūris — spēle ar robežstabiņiem

Robeža — «nosacīta līnija, kas šķir (valsts) sauszemes, ūdens un gaisa teritoriju no citu valstu un starptautiskām teritorijām» vai «atšķirība, pazīmju kopums, kas nošķir, atdala vairākas parādības, priekšmetus». Šie ir tikai divi no latviešu valodas interneta vārdnīcas Tezaurs.lv piedāvātajiem skaidrojumiem. Taču robeža ir arī šo parādību un priekšmetu saskares punkts. Protams, runājot Donalda Trampa vārdiem, tā vietā var uzbliezt «lielu un skaistu mūri», lai no jelkādas saskarsmes izvairītos. Siena, protams, var būt tikai iedomu, taču tās nošķirošais efekts no tā nemazinās. To savā jaunākajā dokumentālajā filmā Mūris pēta režisors Dāvis Sīmanis, iemūžinot Latvijas un Krievijas pedantiski uzturēto robežu, kur starp dzeloņstiepļu žogiem kaut kur ir necili vārtiņi, nokrāsoti Eiropas Savienības karoga krāsās, kā simbolizējot eju starp divām dažādām pasaulēm.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu