Oligarhu un pensionāru draugs

Indra Sprance
Print Friendly, PDF & Email

Kopš pēkšņā ABLV kraha un valdības skaļi izziņotās cīņas pret naudas atmazgāšanu Latvijas finanšu sektors sarosījies kā iztraucēts skudrupūznis. Viens no skandalozākajiem tā pārstāvjiem, kas saņem publiskus belzienus un pats tos netaupa citiem, ir Norvik īpašnieks Grigorijs Guseļņikovs. Kāpēc šī banka uzkrītoši cenšas piesaistīt pensionārus, un ko nozīmē tās miljonos mērāmie zaudējumi?

Sirmgalve ar spieķīti vienā rindas galā, divas kundzes cienījamā vecumā    otrā, pa vidu uz krēsliem sasēduši vēl septiņi pensionāri. Te nav veco ļaužu saieta nams, bet darbadienas pēcpusdiena nupat pirms nedēļas atklātajā Norvik bankas filiālē Purvciemā. «Jūs jau redzat, mūsu bankas fokuss ir uz senioriem,» darbiniece atbild, kad painteresējos par īpašo piedāvājumu. Lai gan liela daļa pensionāru Latvijā slīgst nabadzībā — vidējā izmaksātā vecuma pensija pērn valstī bija 289 eiro — Norvik reklāmas bukletā teikts, ka seniori esot bankas «sevišķās uzmanības lokā».

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu