Ministrija Ķekavas novada domei prasa atcelt pretlikumīgos lēmumus 3

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Ķekavas novada deputāts Neils Kalniņš marta sākumā tika atcelts no līdzdalības komitejā. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) konstatējusi būtiskus likuma pārkāpumus, veidojot komiteju sastāvus Ķekavas novada domē, aģentūru LETA informē VARAM. Ministrija pašvaldībai nosūtījusi vēstuli, kurā lūgts nekavējoties atcelt domes lēmumu, ar kuru tiek veiktas izmaiņas komitejās, neievērojot likumā noteiktās prasības.

Izvērtējums veikts pēc pašvaldības deputātu iesnieguma, kurā norādīta informācija par pašvaldības ārkārtas sēdes lēmumu, ar kuru tiek grozīts pastāvīgo komiteju sastāvs bez attiecīgo deputātu iesnieguma. Mainīt komitejas sastāvu, izslēdzot noteiktu deputātu no komitejas, dome ir tiesīga tad, ja tiek saņemts atbilstošs iesniegums no attiecīgā deputāta.

Ķekavā komiteju sastāvs ir mainīts patvaļīgi, deputāti ir izslēgti, neskatoties uz to, ka iesniegumi par izslēgšanu no komitejas nav saņemti un deputāti par to iepriekš pat nav bijuši informēti. Konkrēti runa ir par pašvaldības deputātu Neilu Kalniņu (JKP), kurš marta sākumā ticis atcelts no priekšsēdētāja otrā vietnieka amata un izslēgts no komiteju sastāva. Kā sociālajā vietnē “Facebook” informē “Jaunās konservatīvās partijas” Ķekavas nodaļas pārstāvji, Kalniņš no amata atbrīvots sēdē, kurā pats nemaz neesot piedalījies, jo tajā brīdī bijis atvaļinājumā.

Pašvaldības priekšsēdētāja Viktorija Baire teica, ka viņa ministrijas vēstuli patlaban vēl saņēmusi nav un arī iepazinusies ar tās saturu nav. “Ja ministrijas pieprasījums atcelt izmaiņas būs pamatots ar normatīvajiem aktiem, mēs izvērtēsim turpmāko rīcību. Šobrīd man nav iemesla domāt, ka sēdē lēmums tika pieņemts pretlikumīgi,” norādīja Baire.

Pēc VARAM parlamentārā sekretāra Jāņa Eglīta teiktā, pašvaldības vadītājam būtu jāatceras, ka feodālais periods jau sen ir beidzies, un likuma prasības ir attiecināmas uz visiem vienādi – bez izņēmumiem. “Ja Ķekavas novada deputāti nespēs nodrošināt normatīvo aktu ievērošanu, tad dome par rupjiem demokrātijas principu pārkāpumiem bez šaubu ēnas var tikt atlaista,” pauž Eglīts.

VARAM uzsver, ka atkāpes no normatīvajos aktos noteiktā regulējuma nav pieļaujamas, līdz ar to Ķekavas novada domei nepieciešams nekavējoties novērst konstatētos pārkāpumus un informēt par to VARAM.

Komentāri (3)

Kamielis 11.04.2018. 19.30

Pašvaldības Latvijā arvien vairāk kļūst par mazām ķeizaristēm ar nenomaināmiem monarhiem, nekontrolējamiem, necaurspīdīgiem budžetiem un nu jau arī savu likumdošanu.

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 11.04.2018. 14.52

nesaprotu – ja ir prelikumīgi lēmumi , kāpēc lēmumu pieņēmējus neliek cietumā?
kas te notiek galu galā ?

0
0
Atbildēt

1

  altinyildiz > Dusma 11.04.2018. 22.10

  Solncevas stipendiāti, IeM vadība un JKP ir sugasbrāļi. Tas pats ar SC/GKR. Kur redzēji, ka vārna vārnai acī knābj?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu