Šķirta “ABLV Bank” padomes priekšsēdētāja Oļega Fiļa laulība 5

"ABLV Bank" līdzīpašnieks un padomes priekšsēdētājs Oļegs Fiļs. Foto: Ieva Leiniša, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Šķirta “ABLV Bank” līdzīpašnieka un padomes priekšsēdētāja Oļega Fiļa laulība ar žurnāla “Cosmopolitan” bijušo redaktori Santu Zāmueli, vēsta LETA.

Otrdien oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publiskotais paziņojums liecina, ka Fiļs un Zāmuele izbeiguši laulību līgumu par mantas šķirtību.

Laulību līgumu par mantas šķirtību Fiļs un Zāmuele noslēdza 2016. gada 27. oktobrī, savukārt otrdien publicētais paziņojums liecina, ka laulāto mantisko attiecību veids – visas mantas šķirtība – ir izbeigts.

Fiļs un Zāmuele apprecējās 2016. gada 1. oktobrī.

Jau vēstīts, ka “ABLV Bank” problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (“FinCEN”) februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. “FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

ASV finanšu ministra vietniece terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Sigala Mandelkere iepriekš atzīmēja, ka “ABLV Bank” ir padarījusi naudas atmazgāšanu par bankas uzņēmējdarbības pamatu. “Turklāt “ABLV Bank” ir veikusi pārskaitījumus korumpētām, politiski ietekmīgām personām un novirzījusi miljardiem dolāru publiskā korupcijā un aktīvu izvešanā ar fasādes kompānijas kontiem,” viņa sacīja.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā ECB lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, “ABLV Bank” akcionāri ārkārtas sapulcē 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. “ABLV Bank” pauda uzskatu, ka šādā veidā vislabāk spēs nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

Martā banka iesniedza Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) apstiprināšanai “ABLV Bank” pašlikvidācijas plānu. Ja FKTK ieskatā bankas projekts par pašlikvidāciju būs akceptējams, FKTK iesniegs lēmuma projektu Eiropas Centrālajai bankai (ECB) par kredītiestādei izsniegtās licences anulēšanu. Pēc tam, kad ECB pieņems lēmumu par bankas licences anulēšanu, “ABLV Bank” varēs sākt pašlikvidācijas procesu.

Pēc aktīvu apmēra “ABLV Bank” 2017.gada beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem – Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei – uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas akciju.

Komentāri (5)

Sskaisle 10.04.2018. 12.27

debess, es neko nesaprotu, vai līgums par mantas šķirtību ir tas pats kas laulības šķiršana ?
Un kā tad tik pēkšņi? Vakar vēl jā un šodien jau nē?
nē, nu … var jau precēties un škirties, bet … nu jā …

+2
0
Atbildēt

0

altinyildiz 10.04.2018. 12.18

Ja pareizi sapratu, Vienotības saimnieki, ABLV īpašnieki, uzmetīs latviešu valsti, kā to jau ir izdarījuši: Lavents, Zaharjins, Antonovs un citi noziedznieku nāciju, ienaidnieku valsts pārstāvji.

0
-3
Atbildēt

1

  Sskaisle > altinyildiz 10.04.2018. 12.33

  tev vispārējs pavasara sagurums un galvā sajaukums – kādas nu kuram tās problēmiņas
  un kā ar akniņām? sāniņus nespiež ? tējiņas biežāk dzert vajadzētu

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > Dusma 10.04.2018. 13.06

  Tev par lietu, vai tikai izkārnīties? Bez lielākiem ABLV ziedojumu saņēmējiem, Vienotības, Krievijas organizēto noziedzību un FSB apkalpojošā banka nebūtu varējusi tik vērienīgi mazgāt naudu, finansēt starptautisko terorismu un tirgot UA krievu bandītiem un čekistiem.
  Tējiņas lai paliek jums, nodzītām senākās profesijas veterānēm, es dzeru ūdeni, tēju, un vīnu.

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > altinyildiz 10.04.2018. 13.10

  nē nē – ne par lietu – tāpat vien – tev tik iespert gribēju – bet nez vai trāpīju , stulbums no tava paura nav atlecis – es gan centos diezgan stipri

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu