Ziemeļkorejas vadonis līdz maijam tiksies ar Trampu

Japānā uz milzu ekrāna ziņa vēsta par Trampa un Kima iespējamo tikšanos maijā. Foto: AP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Ziemeļkorejas vadonis Kim Čenuns un ASV prezidents Donalds Tramps līdz maijam tiksies, lai nodrošinātu vienošanos par kodolieroču aizvākšanu no Korejas pussalas, piektdien paziņoja augsta ranga Dienvidkorejas amatpersona pēc sarunām Baltajā namā.

“Es pateicu prezidentam Trampam, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns mūsu tikšanās laikā sacījis, ka viņš ir orientējies uz denuklearizāciju,” teica Dienvidkorejas prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Čons Ijjons pēc atgriešanās no Phenjanas apmeklējuma. “Kims apsolīja, ka Ziemeļkoreja atturēsies no turpmākiem kodolieroču vai raķešu izmēģinājumiem,” Čons sacīja reportieriem pie Baltā nama.

Kims, tiekoties ar Dienvidkorejas pārstāvjiem, arī “paziņojis, ka ar nepacietību gribētu sarīkot sarunas, turklāt iespējami ātrāk”, sacīja Dienvidkorejas prezidenta padomnieks. “Prezidents Tramps atzinīgi novērtēja šo brīfingu un sacīja, ka viņš līdz maijam tiksies ar Kimu Čenunu, lai panāktu pastāvīgu denuklearizāciju,” teica Čons.

Baltais nams apstiprināja, ka Tramps piekritis tikties ar Kimu, lai mēģinātu panākt vienošanos par kodolieroču aizvākšanu no Korejas pussalas, taču neatklāja, cik drīz šādu tikšanos plānots sarīkot, vēsta LETA/DPA.

Vienlaikus Baltais nams uzsvēra, ka sankcijas pret Ziemeļkoreju paliks spēkā. “Prezidents Tramps augsti vērtē Dienvidkorejas delegācijas un prezidenta Muna [Džēina] jaukos vārdus. Viņš pieņems ielūgumu tikties ar Kimu Čenunu vietā un laikā, par kuru vēl tiks panākta vienošanās,” pavēstīja Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa.

Viņa uzsvēra, ka ASV vēlas Ziemeļkorejas denuklearizāciju. “Tikmēr visām sankcijām un maksimālajam spiedienam jāpaliek spēkā,” paziņoja Sandersa.

Tramps vēlāk tviterī paziņoja, ka “Kims Čenuns runājis par denuklearizāciju ar Dienvidkorejas pārstāvjiem, ne tikai iesaldēšanu.” Tramps uzsvēra, ka ASV šajā laikā nevēlas pieredzēt nekādus raķešu izmēģinājumus no Ziemeļkorejas puses. “Panākts liels progress, bet sankcijas paliks spēkā, kamēr netiks panākta vienošanās,” paziņoja Tramps.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu