Maizītis: Pagaidām nav gūts apstiprinājums, ka Rimšēvičam izteikti nāves draudi 1

Ilmārs Rimšēvičs. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Līdz šim nav gūts apstiprinājums tam, ka par kukuļa izspiešanu aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam būtu izteikti nāves draudi, kā viņš pats to publiski apgalvoja, taču nevar izslēgt, ka tuvākajā nākotnē šajā lietā atklāsies kaut kas jauns, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis.

Viņš uzsvēra, ka kriminālprocesu par nāves draudu izteikšanu Rimšēvičam ir sākusi Valsts policija (VP), kura arī detalizēti šo lietu izmeklē. Tomēr SAB direktors apstiprināja, ka arī viņa vadītajā birojā bija pārbaudāma informācija par Latvijas Bankas prezidentam, iespējams, izteiktiem draudiem, ziņo LETA.

“Pārbaudāma informācija bija mūsu birojā. Mēs to baudījām. Daudzas lietas neapstiprinājās. Ir vēl lietas, kuras jābauda, bet šajos jautājumos mēs sadarbosimies ar Valsts policiju,” sacīja SAB direktors. Maizītis apstiprināja, ka starp pārbaudāmajām lietām bijusi arī Rimšēviča saņemtā mobilā tālruņa īsziņa, taču viņš neatklāja, vai pats ir redzējis šo īsziņu.

Jautāts, vai līdz ar to patlaban nevar apgalvot, ka draudi Rimšēvičam ir bijuši, Maizītis atbildēja: “Šajā brīdī nē, bet es neizslēdzu, ka, veicot papildu pārbaudes, tiek noskaidrots kaut kas vairāk.”

Kā ziņots, VP ir sākusi kriminālprocesu par iespējamiem nošaušanas draudiem, kas varētu būt izteikti Rimšēvičam. Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš apliecināja, ka Rimšēvičs ir uzrakstījis iesniegumu VP par saņemtiem draudiem. Policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par draudiem izdarīt slepkavību. Rimšēvičs lietā ir atzīts par cietušo. Jaunus draudus Rimšēvičs nav saņēmis, atzina advokāts.

Rimšēvičs 20. februārī žurnālistiem paziņoja, ka Latvijā pamazām daudziem esot kļuvis neērts. Viņam esot izteikti nošaušanas draudi, par kuriem viņš informējis drošības institūcijas. Janvāra beigās viņam uz mobilo tālruni atnākusi īsziņa “no konkrēta cilvēka”. Intervijā LTV raidījumam “Viens pret vienu” Rimšēvičs paskaidroja, ka īsziņu saņēmis no sev ļoti labi pazīstama cilvēka, kurš norādījis, ka viņam ir informācija par vēlmi Rimšēviču nogalināt.

Komentāri (1)

J.šveiks 28.02.2018. 10.18

visi ,kuri līdz šim iekrituši vai pieķērti krimināllikuma pārkāpumos, pasludinājuši to kā uzbrukumu valstij , jo izteikti draudi tos novākt , parasti jau mapija muti velti nedzisina un liek stobru mutē bez liekas pļāpāšanas.

+2
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu