Agita Ābele, olimpiskā tiesnese • IR.lv

Agita Ābele, olimpiskā tiesnese

Lai kļūtu par vienu no 52 daiļslidošanas tiesnešiem olimpiskajās spēlēs, jārēķinās ar trīs atlases kritērijiem: pirmais — valsti, no kuras ir tiesnesis, jāpārstāv arī daiļslidotājiem, otrais — tiesnesim jābūt ar atbilstošu augstākā līmeņa kvalifikāciju, trešais — jābūt veiksmīgam tiesnešu izlozē. Agita Ābele izturējusi atlasi un līdz ar to kļuvusi par pirmo latviešu daiļslidošanas tiesnesi olimpiskajās spēlēs. Foto — Edmunds Brencis, Picture Agency
Gunita Nagle

Kad Agita Ābele ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā satiks Latvijas daiļslidotājus Denisu Vasiļjevu vai Diānu Ņikitinu, noteikti viņiem uzsmaidīs. Fakts, ka pēc 24 gadu pārtraukuma mūsu valsts daiļslidotāji dodas uz olimpiskajām spēlēm, pavēris iespēju tajā piedalīties arī viņai. Agita Ābele ir vienīgā augstākā līmeņa Starptautiskās Slidošanas asociācijas tiesnese individuālajos un pāru slidojumos Latvijā, kas tiesājusi Eiropas un pasaules čempionātus.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu