Latvijas simtgadē gaidāms iekšzemes tūrisma uzplaukums 10

Ilustratīvs attēls no pixabay.com
Ieva Keiša
Print Friendly, PDF & Email

2017. gads tūrisma nozarē bijis veiksmīgs, lielā mērā pateicoties mierīgiem blakusapstākļiem, kas tiešā veidā ietekmē ceļotāju paradumus, piemēram, nemieri un terorakti dažādos reģionos, dabas katastrofas, kā arī vēsie laikapstākļi tepat Latvijā. Aizvadītajā gadā laimīgā kārtā šāda veida satricinājumu nav bijis sevišķi daudz, tāpēc būtiska ietekme uz nozares darbību nav bijusi. Arī 2018. gadu vietējās tūrisma kompānijas sagaida kā iekšzemes tūrismam labvēlīgu saistībā ar Latvijas simtgades svinībām, kas varētu veicināt arī ārvalstu tūristu interesi apmeklēt Latviju.

Arī Latvia Tours aizvadītais gads pagājis ļoti veiksmīgi, faktiski visos darbības segmentos esam strādājuši ar pieaugumu. Ceļotāju paradumi aizvadītajā gadā bijuši nemainīgi – tā, piemēram, starp biežākajiem atvaļinājumu galamērķiem vietējo iedzīvotāju vidū ierindojās vienmēr tūristu iemīļotie Turcijas kūrorti, kuriem cieši pa pēdām seko saulainās Eiropas valstis – Grieķija, Itālija, Spānija utt. Daļa iedzīvotāju atvaļinājumā lēma doties gada beigās, svētku brīvdienās, un šogad populārākais Jaungada svinību galamērķis mūsu klientu vidū bija tālā Bangkoka Taizemē. Šis gads arī parāda, ka joprojām populārs ir tāds ceļošanas veids kā bleisure (business + leisure), kas ļauj darījumu braucienu apvienot ar atpūtu, pievienojot komandējumam dažas atpūtas dienas. Saskaņā ar jaunāko Latvia Tours Ceļojumu indeksu šādu iespēju izmantojis katrs ceturtais aptaujātais valsts iedzīvotājs.

Arvien pieaug tehnoloģiju nozīme tūrisma nozarē – attīstās mākslīgais intelekts, kas atstāj pamanāmas pēdas gan klientu apkalpošanā, gan arī, piemēram, pakalpojumu popularizēšanā – to uzskatāmi var redzēt dažādās tūrisma izstādēs.

Arvien lielāks kļūst dažādu mobilo lietotņu ceļotāju ērtībām piedāvājums, tiek radītas dažādas tehnoloģijas, kas pirms dekādes vēl liktos drīzāk zinātniskās fantastikas auglis, piemēram, tālvadības ceļojumu koferi.

Arī mēs kā aģentūra cenšamies veicināt jauno prātu interesi tūrisma tehnoloģijās un to attīstībā, rīkojot konkursu jauniešiem Latvia Tours Traveltech. Pērn šis konkurss tika organizēts pirmoreiz, un par laureātu kļuva daudzsološs projekts Kurp.es jeb interaktīva interneta vietne, kas apkopo un atlasa dažādus kultūras pasākumus jebkurai gaumei. Ar šo ideju konkursā laurus plūca Gustavs Mārtiņš Upmanis, un ceļojumu aģentūra kļuvusi par šī projekta investoru. Konkursu izsludināsim arī šogad – jau janvāra beigās.

2018. ir Latvijas simtgades gads, tāpēc ceram, ka tas nesīs papildu aktivitāti ienākošā tūrisma segmentā. Šogad notiks arī Ziemas Olimpiskās spēles Dienvidkorejā, kas pavērs iespējas tūrisma aģentūrām gan informēt klientus par šīs valsts kultūras īpatnībām, gan, cerams, arī radīs pieprasījumu pēc nokļūšanās Phjončhanā.

Šis gads iezīmēs vēl vairākas vērā ņemamas izmaiņas – 25. maijā stāsies spēkā jaunā Datu aizsardzības regula (General Data Protection Regulation), kas ieviesīs nopietnas izmaiņas personas datu apstrādē un uzglabāšanā, ietekmējot arī ceļojumu aģentūru darbību. Savukārt starp šā gada izaicinājumiem jāmin pieaugošā konkurence, jo tūrisma aģentūras patlaban sacenšas ne tikai ar dažādiem tiešsaistes rīkiem, bet arī ar aviokompāniju, viesnīcu un citu nozares spēlētāju piedāvājumu. Tas nozīmē, ka ir jāmeklē arvien jauni veidi klientu piesaistei un lojalitātes veicināšanai.

Par arvien lielāku izaicinājumu kļūst arī kompetentu kadru piesaiste tūrisma nozarē, sevišķi izejošajā tūrismā. Profesionālam ceļojumu konsultantam ir nepieciešamas daudz un dažādas iemaņas, kuru apgūšana prasa laiku, tāpēc ļoti svarīgi atrast veidus, kā darbiniekus motivēt turpināt karjeru uzņēmumā. Mūsu gadījumā tie ir dažādi bonusi un atvieglojumi ceļošanai, tāpat esam pretimnākoši jaunajām māmiņām un cenšamies izdomāt arvien jaunus veidus, kā darbiniekus ieinteresēt saglabāt ilgtermiņa attiecības ar uzņēmumu.

 

Autore ir SIA “Latvia Tours” direktore

Komentāri (10)

Drosma 23.01.2018. 17.53

tā arī paliku nesaprašanā – iekšzemes vai ienākošā tūrisma uzplaukumu gaida kundze Keiša
tas iekžemes tūrisma uzplaukums manā vēŗtējumā ir tāds stipri mazticams – lētāk ir aizlidot uz Milānu un tur uzdzīvot , nekā , piemēram, Cēsis vai Liepāja , vai tā pati Rēzekne

+1
0
Atbildēt

1

  tonijs > Dusma 23.01.2018. 21.49

  Keišas kundze gaida uzplaukumu visos tūrisma veidos, tostarp arī izejošajā tūrismā, kas Latvijai lielu labumu nedod, jo tūristi tērē naudu ārzemēs. Nu tūrfirma savu procentu dabū. Nezinu, vai būs uzplaukums iekšzemes tūrismā. Ja es uz no saviem laukiem aizbraukšu uz kādu pasākumu Rīgā un vakarā atpakaļ, es jau neskaitīšos tūrists, bet vairums 100-gades pasākumu, cik saprotu, paredzēts tieši Rīgā. Nesaprotu, kāpēc tūrisma firmai trūkst kadru, ja tūrisma speciālistus Latvijā gatavo vairākas augstskolas un katru gadu tās absolvē desmitiem jauniešu.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Drosma > tonijs 23.01.2018. 22.52

  Tu nesaproti tāpēc, ka nelasi, ko es rakstu – kadru trūkst tāpēc, ka nemaksā algas, ar kurām šeit Latvijā būtu iespējams iztikt. Nu nerakstīs Keiša kādas ir algas latvia tours darbiniekiem, nu nerakstīs, bet ja uzrakstītu -tad bilde būtu skaidra.

  Tikko izlasīju kasjauns.lv ko saka Olsena par medicīnu – nu pareizi viņa saka – ja saslimst Latvijā – tad ir jāmūk prom vai jāmirst nost. Nu tā arī no tūrisma nozares darbinieki aizmūk, jo ar tām algām nevar izdzīvot.
  Cik zinu – tai pašā Norvēģijā trūkst tūrisma nozares darbinieku,vispār jebkādi kvalificēti darbinieki.

  Un vēl viena lieta – par tūrisma braucieniem – jautājums man ir tāds- ja uzņemēji saka, ka Latvijā viņu bizness nav iespējams nodokļu dēļ, ja savukārt tūrfimru darbinieki saka, ka algas tik mazas, ka jāmūk prom no valsts – tad kuri ir tie, kuri brauc par tiem 2-5 000 eur nedēļā uz Turciju ? Valsts iestāžu darnbinieki ? saeimas deputāti, lembergs ar saviem kalpiem? parādnieks ar savu svītu demogrāfiju brauc uz turciju veicnāt?

  Kā var būt tā, ka atkal viss slikti – nav , kas strādā – un uzņemējiem nav ko maksāt algas, bet tērēts tiek …

  nu lūk – saprati tagad, mīļais Tonij?

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > Dusma 23.01.2018. 23.00

  ā- sapratu pati – izlasīju ka par gaismas rakstiem esot iztērēti honorāros 38 000 eur – nu tur sanāk Turcija pa smalko visai ģimenei un vēl sievas māti ar mīļako var paņemt līdzi – tā kā jā … ja padomā – viss jau ir redzams un sparotams

  nez kā tur ar tiem lūša naftas tirgoņiem – tie diez visus nodokļus nomaksā vai kā ir – nu tie kopā ar dzjeniekiem vienā klasē droši vien lidinās – nu vismaz par šļāpinu un vērdiņu noteikti –

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Drosma > tonijs 23.01.2018. 23.18

  tu tikai nekliedz , ka uzmācos – bet nu ļoti patīk man – novērtē – varēsi man vakaros dārzā dziedāt priekšā – man pašai balss ne visai

  https://www.youtube.com/watch?v=-eG6Y1cR-OU

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > Dusma 23.01.2018. 23.30

  Tev ir laba gaume, te var noklausīties oriģinālizpildījumā:
  https://www.youtube.com/watch?v=Tf1d65OHYXo

  Šī dziesma jādzied sievietei, tā ka neizlokies un sāc vien vingrināties.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > tonijs 23.01.2018. 23.37

  ja es dziedāšu tad pirmie aizbēgs tavi kaķi un suņi un tad viņiem pakaļ arī tu – ja nu vienīgi tevi piesiet pie krēsla , bet zini – tā jau atkal vardarbība , bet par to mēs sarunāsim zem četrām acīm
  bučas 🙂

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  tonijs > Dusma 23.01.2018. 23.40

  Sasmīdināji, Tev tāpat un ar labunakti 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

  tonijs > Dusma 24.01.2018. 21.40

  0
  0
  Atbildēt

  0

Drosma 23.01.2018. 17.48

drausmīga liekulība – maksājiet algu, ar kuru ne tikai izdzīvot , bet arī dzīvot un nekādu citu motivāciju nevajadzēs un arī nekad arī nav vajadzējis

pagājušā gadā biju pārsteigta, ka teztour reisi uz Turciju bija 3-4 x nedēļā – kā kurā nedēļā un galvenais – 2 * bez ēdināšanas – ap 500 eur – savukārt, dārgās – ap 2 vairāk 0000 eur – izpirktas.

Interesanti – va VID nav kontrolējis naudas plūsmas tūrisma nozarē?

Vai valdība vispār varas cilvēki neplāno sniegt faktus par to kādi ir ceļojumu izdevumi mūsu ierēdņiem ?

Skaisti dzīvot neaizliegsi – svēta patiesība – jautāums tikai – uz kā rēķina

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu