Galvenais — nepaslīdēt

Instrumentu dalībnieki Reinis Sējāns (no kreisās), Jānis Šipkēvics un Gatis Zaķis jaunā albuma atklāšanas svētkos mākslas centrā Zuzeum kopā ar Džemmu Skulmi, kuras gleznas izmantotas albuma noformējumā. Foto — Filips Smits
Jānis Žilde, mūziķis un mūzikas kritiķis
Print Friendly, PDF & Email

Vai Instrumenti jaunajā albumā Atkala spējuši sakausēt «divas vientulības»?

Grupas Instrumenti tapšana nav stāsts par klasisku, arhetipisku grupas rašanos. Mūzikas skolu absolventi Jānis Šipkēvics un Reinis Sējāns nav sākuši ar mēģinājumiem mitrās pagrabtelpās, koncertiem mazos klubiņos, bet jau diezgan agri, būdami a cappella grupas Cosmos dalībnieki, koncertēja ar estrādes dīvu Laimu Vaikuli, piedalījās konkursā Jaunais vilnis, Eirovīzijā. Vārdu sakot, ar atpazīstamību karjeras pirmsākumos šiem jauniešiem problēmu nebija. Puiši apzināti vai padomdevēju ietekmē nolēma par labu «15 minūšu slavas modelim», proti, reputācijas upurēšanai straujas popularitātes un uzkonstruētu panākumu vārdā. Protams, agri vai vēlu pēc šīm 15 minūtēm sekoja kritums un atskārsme, ka šādi panākumi piepildījumu nesniedz. Un tas ir brīdis, kad dzimst projekts Instrumenti, kurā Jānis un Reinis nolemj paslēpties aiz pūkainu lāču maskām.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu