Miris ārsts un bijušais politiķis Āris Auders 19

Āris Auders. Foto: Gatis Dieziņš, LETA
Print Friendly, PDF & Email

 

12. jūlijā miris bijušais politiķis un neiroķirurgs Āris Auders (10.02.1962-12.07.2017), ziņo portāls La.lv, atsaucoties uz drošiem avotiem.

Āris Auders 1980. gadā pabeidzis mācības Rīgas 49. vidusskolā, no 1980. līdz 1986. gadam studējis Latvijas Medicīnas akadēmijā, tāpat studējis Kalifornijas universitātes Sandjego Medicīnas skolā, ASV, un Bernes universitātē, Šveicē. Strādājis par neiroķirurgu P. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, vadīja Mugurkaula ķirurģijas centru Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā.

2002. gada 7. novembrī kā partijas “Jaunais laiks” pārstāvis kļuva par Latvijas īpašu uzdevumu ministru veselības aprūpes lietās Einara Repšes valdībā, 2003. gada 16. janvārī – par veselības ministru.

2003. gada 10. aprīlī viņš demisionēja pēc KNAB ierosinātās krimināllietas par Audera darbībām, ļaunprātīgi izmantojot pacientu uzticēšanos. 

Pēc politikas un medicīniskās prakses pamešanas sekmīgi pievērsās skujkolu selekcijai un izpētei.

Žurnāla “Ir” rakstu par Āri Auderu lasiet šeit.

Komentāri (19)

traductrice 14.07.2017. 10.54

Auders diemžēl ir spilgts piemērs, kā “sistēma” iznīcina sev neērtus cilvēkus. Auders mūžam paliks atmiņā ar savām “zelta rokām” – apzīmējumu, kam tika piešķirts dziļi nievājošs saturs, lai gan Auderam patiešām bija zelta rokas. Auders bija talantīgs ārsts, kura prasmes “sistēmai” nebija svarīgas. Svarīgi bija Auderu padarīt par vienīgo grēkāzi, un tas lieliski izdevās. Protams, tika atrasti “svarīgi, neapgāžami kukuļņemšanas pierādījumi”, taču vai pēc Audera “atmaskošanas” kaut kas radikāli mainījās? Nē, tikai tika iznīcināta spoža ārsta karjera, bet “sistēma” turpināja baroties.

Es nesaku, ka jāabūt iecietīgiem pret “sīko korupciju”. Taču labi atceros, kā sabiedrība tika sakacināta. Cilvēki šūmējās un Auders tika pataisīts par “galveno korumpantu”, kura atmaskošana simbolizēja valsts cīņu pret korupciju.

No šodienas skatupunkta ir skaidri redzams, ar ko šī cīņa ir vainagojusies. No šodienas skatupunkta droši vien var arī minēt, kuri spēki un personāži bija ieinteresēti gremdēt Jauno laiku un iznīcināt tā politiķi. No šodienas skatupunkta ir redzams, kādas taktikas un mehānismi izmantoti, lai radītu šķietamību par korupcijas apkarošanu un vienlaikus šo korupciju tikai vairotu.

Es personīgi nepazinu ne ārstu Auderu, ne politiķi Auderu, ne selekcionāru Auderu, taču domāju, ka visas šīs šķautnes liecina par lielu personību, kura aiziešana mūžībā tik agros gados gulstas kā smags, melns slogs uz tiem, kas atņēma viņam iespēju strādāt un kalpot Latvijas sabiedrībai.

+20
-2
Atbildēt

2

  traductrice > traductrice 14.07.2017. 12.09

  piekrītu, Zatlers toreiz nomīkstojās, jo pateicības pieņēma tieši tāpat kā Auders un daudzi, daudzi citi. Taču vēlākie notikumi skaidri parādīja, ka stāvēšana pie ratiem un paklausība sistēmai nedod nekādas priekšrocības. Zooprezidenta krēslu viņš dabūja vien tāpēc, ka bija īsā pavadiņā un savu sirdsapziņu bija nobāzis dziļi pagultē. Taču pienāca laiks, un Zatlers izgāja precīzi to pašu “ārstēšanas kursu” pēc identiskas shēmas. Ar Rīkojumu nr.2 viņš gan nedaudz atmazgājās, tiesa, sapinās politiskajās intrigās, kur lielu lomu nospēlēja daža laba viņam pietuvināta padomu sniedzējA, kura starp citu, joprojām darbojas valsts pārvaldē.

  +11
  -3
  Atbildēt

  0

  andrejs > traductrice 14.07.2017. 11.39

  Vēlreiz līdzjūtība tuviniekiem.

  Tomēr vēlos piebilst.

  Auders bija talantīgs ārsts, kura prasmes “sistēmai” nebija svarīgas.

  ————-

  Aiz katras sistēmas stāv konkrēti cilvēki ar konkŗētiem uzvārdiem. Nožēlojama bija topošā zoopreža un “pateicības” aplokšņu pieņēmēja Zatlera rīcība, kurš toreiz neaizstāvēja savu kolēģi.

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

dzeris49 14.07.2017. 10.33

Var tikai izteikt līdzjūtību tuvieniekiem.

Auders, būdams JL VM, bija gandrīz vai vienīgais, kas reāli gribēja novērst korupciju medicīnā, un kaut ko mainīt.

TP atrada vienu “liecinieci”, kas liecinājusi, ka iedevusi viņam naudu, kaut, viņš tai reāli palīdzējis, un visi zina, ka naudu Latvijā dod visiem un ņem visi ārsti.

Kā sekas, TP safabricēja pret viņu lietu, ko, īstenībā, varēja safabricēt pret jebkuru ārstu.

Un tagad šie kretīni atkal turpinā “valdīt”, un medicīoa novesta līdz katastrofalai situācijai.

+19
-3
Atbildēt

3

  Anonīms > dzeris49 14.07.2017. 11.12

  tiesāt atteikšos, bet līdz galam jau godīgi nebija, ka vieniem gribēja mācīt dzivot bez kopruocijas, kamēr pats to sev piedeva.

  Manu tanti operēja Zatlers, viņai Zatlers ir kā dievs, bet vienlaicīgi – viņa pie Zatlera uz operāciju tika ārpus rindas, jo draugi izkārtoja un protams, visiem tika maksāts. Un tante mana , protams, arī ir svēta un taisnīga kā zirga loks ….

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Elizabete > dzeris49 18.07.2017. 12.57

  Vērotāja. Līdzjūtība tuviniekiem un sapratējiem. Ceru un ticu, ka reiz pienāks diena, kad būs kauns par ikvienu negodīgu rīcību, bet SISTĒMA sabruks un – neatdzims! Žēl,ka ārstam Ārim AUDERAM nācās kļūt par šīs melīgās sistēmas upuri.

  Saglabāsim ĀRI AUDERU gaišā piemiņā!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 14.07.2017. 12.12

  Auders gribēja to samaksu vienkārši legalizēt, jo pilnībā novērst to ir neiespējami, un likt ārstiem maksāt par to nodokļus.

  Un vēl VM pārvērst par tiešām VM, nevis par Celtniecības ministriju, kas tā, faktiski, ir arī tagad, protams, TP sponsorus tas neapmierināja.

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

LoveLove 14.07.2017. 11.00

Līdzjūtība tuviniekiem, skumji, ka Āris Auders jau aizgājis mūžībā. Viņš pelnījis cieņu un apbrīnu par spēju rast savai dzīvei jēgpilnu un radošu turpinājumu pēc neveiksmes un kļūdas, par spēku mainīt savu dzīvi un kļūt izcilam, pievēršoties savam vaļaspriekam.

+14
-2
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu