Pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijas Latvijas kamaniņu braucējiem – sudrabs 2

Kamaniņu braucēji brāļi Andris (no kreisās) un Juris Šici. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Pēc Krievijas kamaniņu braucēju Alberta Demčenko un Tatjanas Ivanovas diskvalifikācijām Latvijas stafetes komandai pienāksies 2014.gada Soču olimpisko spēļu sudraba godalgas, ziņo LETA.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien pavēstīja, ka par antidopinga noteikumu pārkāpumiem Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificē vēl 11 krievu sportistus, starp kuriem ir arī Demčenko un Ivanova. Viņi Krievijas izlases sastāvā Olimpiādē tika pie sudraba stafetes sacensībās, kur trešā bija Latvija. Līdz ar to pēc krievu diskvalifikācijām Latvijas komandai pienāksies sudrabs, kamēr bronza tiks Kanādas kamaniņu braucējiem.

Latvijas komandas sastāvā toreiz startēja Elīza Tīruma (tagad Caica), Mārtiņš Rubenis, kā arī Andris un Juris Šici. Par čempioniem kļuva Vācijas vienība.

Sočos Demčenko tika pie sudraba arī individuālajās sacensībās, kamēr Ivanova starp sievietēm bija septītā.

Starptautiskajai Kamaniņu braukšanas federācijai (FIL) tagad būs jālemj par Soču olimpisko spēļu medaļu pārdali, tomēr citus sporta veidus pārraugošās organizācijas ar saviem lēmumiem vilcinās. To starpā ir arī Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), kam pēc SOK piespriestajām diskvalikācijām Krievijas sportistiem būtu jāpiešķir zelts Latvijas skeletonistam Martinam Dukuram, bet bronza – viņa brālim Tomasam. Tāpat bobslejā par olimpiskajiem čempioniem būtu jākļūst Oskara Melbārža četriniekam, kā arī latviešu pilotam jātiek pie bronzas divniekos.

Starp piektdien diskvalificētajiem 11 sportistiem ir arī distanču slēpotāji Ņikita Krjukovs, Aleksandrs Bessmertnihs, Natālija Medvedjeva, ātrslidotāji Ivans Skorbevs, Artjoms Kuzņecovs, bobslejisti Ludmila Udobkina, Maksims Belugins, Krievijas izlases hokejistes Tatjana Burina un Anna Ščukina.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi kopumā 43 Krievijas sportistus.

Virkne Krievijas sportistu tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskatīja speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām SOK arī pieņēmusi daudzus lēmumus atņemt medaļas.

Paredzēts, ka SOK nākamā gada februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs sportistiem rīkos īpašu apbalvošanas ceremoniju. Tiesa, kā norādījis organizācijas prezidents Tomass Bahs, ja ar medaļu atgūšanu no Krievijas radīsies kādi šķēršļi, atsevišķiem sportistiem šo ceremoniju varētu pārcelt uz vēlāku laiku.

Oficiāli Latvijas sportistus par jaunajiem medaļu ieguvējiem varēs nosaukt vien tad, kad lēmumus būs paziņojusi Sporta arbitrāžas tiesa (CAS), kas to centīsies paveikt līdz Phjončhanas olimpisko spēļu sākumam.

Jau ziņots, ka SOK piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liegs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia” jeb “Olimpiskais sportists no Krievijas”.

Komentāri (2)

J.šveiks 23.12.2017. 15.28

J.šveiks 23.12.2017. 15.22

te Jums cienītie lustīgākam prātam ziņģe
https://www.youtube.com/watch?v=vUD8vQG6ze4

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu