#ViņaArī 1

Margota Valstrēma (centrā) 19. novembrī apmeklē rohindžu bēgļu nometni Bangladešā. Foto — Reuters/LETA
Elena Berija, © The New York Times News Service

Pēdējā laikā, kad pasauli satricina atmaskojoši stāsti par seksuālu uzmākšanos Holivudā un tviterī virmo līdzīgu pazemojumu piedzīvojušu personu kampaņa #EsArī, acīs iekrīt Zviedrijas īstenotā «feminisma ārpolitika», jo ministres Margotas Valstrēmas pasaules skatījums veidojies pēc jaunībā piedzīvotās vardarbības

Tas notika pirms vairāk nekā 30 gadiem. Kādā Zviedrijas mazpilsētā vīrietis aiz matiem sagrāba savu draudzeni un trieca pret skapja durvīm tik spēcīgi, ka viņa rokā palika izrautu matu kumšķis. Cietušajai toreiz bija mazliet pāri 20, un viņa bija uzlēcoša aktīviste sociāldemokrātu partijā. Pēc dažām dienām, kad jaunā sieviete nolēma pārtraukt attiecības, saniknotais draugs ieskrēja istabā ar bārdas nazi un sagrieza viņas krekliņu. Ar asmeni pārvilka pāri rīklei, atstājot nelielu brūci uz sievietes zoda. Pēc tam izšāvās ārā pa durvīm, bijušo draudzeni atstājot sastingušu bailēs.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu