Astoņu magnitūdu zemestrīcē Meksikā panika un elektroapgādes pārtraukumi (papild.) 1

Cilvēki izgājuši galvaspilsētas Mehiko ielās pēc zemestrīces grūdieniem. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Zemestrīcē gājuši bojā pieci cilvēki

Meksikā ceturtdienas vakarā (piektdien pēc Latvijas laika) notika astoņas magnitūdas stipra zemestrīce, kas nodarījusi postījumus un kurā gājuši bojā pieci cilvēki, paziņojušas amatpersonas.

Trīs cilvēki gājuši bojā Čjapasas štatā, bet divi – Tabasko štatā. Viens no bojāgājušajiem ir mazulis, kurš nomira, kad elektroapgādes pārtraukuma dēļ slimnīcā pārtrauca darboties viņa mākslīgās elpināšanas iekārta. Pārējie upuri zaudējuši dzīvību, sagrūstot ēkām, kurās viņi atradās, vēsta LETA/AFP.

Daudzviet Meksikā nodarīti postījumi ēkām un pārtraukta elektroapgāde.

Zemestrīce bija jūtama arī Meksikas kaimiņvalstī Gvatemalā, kur arī nodarīti postījumi ēkām.

Klusā okeāna cunami brīdinājumu centrs paziņojis, ka līdz trim metriem augsti cunami viļņi var sasniegt Meksikas, Gvatemalas, Salvadoras, Hondurasas, Nikaragvas, Kostarikas, Panamas un Ekvadoras piekrasti.

Pēc ASV Ģeoloģijas dienesta datiem, zemestrīces stiprums bija 8,1 magnitūda. Zemestrīce notika ceturtdien 23.49 pēc vietējā laika (piektdien 7.49 pēc Latvijas laika), tās epicentrs atradās Klusajā okeānā Meksikas dienvidu štata Čjapasas piekrastē, bet hipocentrs – 35 kilometru dziļumā.

Savukārt Meksikas seismoloģijas dienests paziņojis, ka zemestrīce bijusi 8,4 magnitūdas stipra. Ja tas tiks apstiprināts, tad šī būs bijusi spēcīgākā zemestrīce, kāda reģistrēta Meksikā.

(papildināta visa ziņa)

Komentāri (1)

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: ir.lv/2017/09/08/astonu-magnitudu-zemestrice-izraisa-paniku-un-elektroapgades-partraukumus-meksikas-galvaspilseta/ […]

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu