Arī citos izmeklētajos “Tukuma straumes” ražotajos produktos konstatēts karbamīds 18

Foto: pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email

PVD aicina suņu un kaķu īpašniekus pārskatīt iegādātos suņu un kaķu barības iepakojumus un neizmantot tos dzīvnieku barošanai

Suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds ir konstatēts arī citos laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos AS “Tukuma straume” ražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos, aģentūrai LETA pavēstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistare.

PVD aicina suņu un kaķu īpašniekus pārskatīt iegādātos suņu un kaķu barības iepakojumus un neizmantot savu mīluļu ēdināšanā sekojošus produktus: Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar mājputnu gaļu” – partijas nr.2993, derīguma termiņš – 2018.gada 24.jūlijs; Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar mājputnu gaļu” – partijas nr.2780, derīguma termiņš – 2018.gada 8.jūnijs; Barība kaķiem “Ņau Ņau” – partijas nr.3052, derīguma termiņš – 2018.gada 4.augusts; Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar gaļu” – partijas nr. 2966, derīguma termiņš – 2018.gada 17.jūlijs; Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar gaļu” – partijas nr. 2806, derīguma termiņš – 2018.gada 12.jūnijs.

“Karbamīds konstatēts arī Polijā ražotajās izejvielās – alus raugā un putnu gaļas miltos. Tā kā izejvielas ražotas Polijā, PVD par konstatēto ziņos arī Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā, tādējādi par to informējot visu Eiropas Savienības dalībvalstu kontroles dienestus,” piebilda Meistere.

Pēc viņas teiktā, barības un izejvielu analīzes veiktas vienā no vadošajām Eiropas laboratorijām – Dānijas Valsts Veterinārajā un pārtikas laboratorijā pēc zinātniskā institūta “BIOR” pasūtījuma.

“Kā jau informējām iepriekš, pēc tam, kad suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds laboratoriski tika konstatēts vienā uzņēmuma ražotajā “Dogo ar mājputnu gaļu” partijā, PVD apturēja visas uzņēmuma noliktavā esošās suņu barības izplatīšanu līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai. Piesārņotās dzīvnieku barības partijas ir jāizņem no tirdzniecības un jāiznīcina. PVD dienests turpina pārbaudes uzņēmumā, lai noskaidrotu, kā neatļautā viela varēja nonākt suņu un kaķu barībā,” skaidroja Meistere.

“Tukuma straumes” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks aģentūrai LETA norādīja, ka uzņēmuma speciālisti patlaban iepazīstas ar šo analīžu rezultātiem, taču to secinājumi patlaban neesot saprotami, ņemot vērā nelielos izejvielās konstatētos neatļautās vielas apmērus, kuru klātbūtne būtu neloģiska.

Vienlaikus viņš atgādināja, ka uzņēmums pats paņēmis barības paraugus un nosūtījis tos neatkarīgām pārbaudēm, taču no plašākiem komentāriem patlaban atturējās, uzsverot, ka tuvākajā laikā sabiedrība tiks informēta par “Tukuma straumes” konstatēto un pozīciju.

Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār.

 

Komentāri (18)

Tattoo Supplies 20.08.2020. 05.11

… [Trackback]

[…] Read More Information here on that Topic: ir.lv/2017/08/26/ari-citos-izmekletajos-tukuma-straumes-razotajos-produktos-konstatets-karbamids/ […]

0
0
Atbildēt

0

ウォーターサーバー 13.12.2019. 09.16

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/2017/08/26/ari-citos-izmekletajos-tukuma-straumes-razotajos-produktos-konstatets-karbamids/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2017/08/26/ari-citos-izmekletajos-tukuma-straumes-razotajos-produktos-konstatets-karbamids/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu