Levits: Valstij jāattīsta kvalitatīva mediju stiprināšanas programma • IR.lv

Levits: Valstij jāattīsta kvalitatīva mediju stiprināšanas programma 31

Egils Levits. Foto: Ieva Lūka, LETA

Informatīvā telpa visās savās izpausmēs – tā ir galvenais rūpju bērns no demokrātijas viedokļa

Latvijas valstij ir jāattīsta kvalitatīva masu mediju stiprināšanas programma, šādu viedokli “Neatkarīgajā” paudis Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits.

Levita vērtējumā, masu mediju kvalitāte un to lietošanas prasmes Latvijā ir “absolūti nepietiekamas”, ziņo LETA. “Latviešu valodā lasošo, domājošo skaits ir samērā neliels. Mazāk par diviem miljoniem. Šādā nelielā telpā uzturēt vienu kvalitatīvu mediju ar tirgus līdzekļiem ir dārgs prieks.”

“Slikts medijs ir lēts… Kvalitatīvs medijs ir dārgs, tajā ir jāieliek zināma investīcija. Proti – tas, ka Latvijā tradicionālie mediji ir lielā mērā samazinājuši savu ietekmi, daļēji saistāms ar to, ka tik nelielā telpā acīmredzot nav iespējams cerēt uz kvalitāti, rēķinoties tikai ar tirgus faktoru. Tas nozīmē, ka jāiesaistās valstij, jābūt valsts atbalstam,” sacīja jurists.

“Esošajā situācijā valsts konstitucionāls pienākums ir veidot infrastruktūra, kura zināmā veidā nodrošina plurālistisku, kvalitatīvu mediju telpu. Patlaban tā nav pārāk izplatīta doma ne politikā, ne sabiedrībā. Bet no tās aktualizācijas ir atkarīga arī mūsu demokrātijas ilgtspēja. Sociālie mediji to nevar aizstāt. Sociālie mediji neaizstāj kvalitatīvu informāciju. Taču tradicionālie mediji tiek nobīdīti malā, to vietā ienāk varbūt kaut kas interesants un izklaidējošs, bet demokrātijai maznozīmīgs. Tātad valstī jāattīsta kvalitatīvu mediju stiprināšanas programma,” turpina Levits.

Levits brīdina, ka sabiedrības manipulāciju tehnoloģijas tuvākajā laikā attīstīsies vēl straujāk. “Piemēram, sociālie tīkli arvien precīzāk “baro” cilvēku ar tieši viņam piemērotu (arī emocionālo) informāciju, lai panāktu noteiktu rīcību. Līdz šim šādi tika mēģināts panākt cilvēka komerciālu rīcību (nopirkt kādu produktu), bet nu jau ir sākusies arī mērķtiecīga informācijas “piemeklēšana”, lai panāktu cilvēka politisku rīcību, ietekmētu vēlētāja izvēli, viņam to nemanot. Tās kļūst problemātiski no demokrātijas viedokļa.”

“Jo vairāk pilsonis ieiet savā “informācijas burbulī”, kur viņš nonāk informatīvā izolācijā, jo vairāk viņš attālinās no šī atbildīga pilsoņa ideāla. Līdz ar to demokrātiskās procedūras kā pilsoņu gribas izpausmes līdzekļi var kļūt mazjēdzīgi… Tāpēc arī saku, ka pie mums demokrātijas problēmas ir lielākas nekā tiesiskuma problēmas. Informatīvā telpa visās savās izpausmēs – tā ir galvenais rūpju bērns no demokrātijas viedokļa,” piebilst Levits.

 

Komentāri (31)

Anonīms 21.08.2017. 18.08

Ja valsts dod naudu partiju finansēšanai,tad kā likums -nauda jādod arī pētnieciskai žurnālistikai!

Tas ir absurds,ka man jāfinansē kremļa draugu partijas Latvijā.

Tas ir absurds,ka tāds IR žurnāls neatlaidās un panāca rezultātus,kuru autoriem bija jābūt tiesībsargiem -te es domāju -maksātnespējas bandītu piežmiegšanu un oligarhu lietas atjaunošanu.

+7
0
Atbildēt

0

Gatis 21.08.2017. 09.26

Es ar saviem draugiem un radiem nevaru labi izrunāties tāpēc ka katrs iegūst informāciju no citiem avotiem. Levitu pilnībā atbalstu.

+7
0
Atbildēt

4

  edge_indran > Gatis 21.08.2017. 11.29

  ————–

  100% atbalsts. Turpmāk būs kā 19.gs. – tikai viens informācijas avots, kā arī “pareizā” cenzūra Patiesības ministrijā?

  http://webofwork.com/wp-content/uploads/2016/06/1984.jpg

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  basta > Gatis 21.08.2017. 11.48

  to Gatis

  Tad jau prokremliskos mērgļus, kuri balsoja pret Levita kungu Prezidenta amatā un viņu, čekas uztaisīto, klonu, Tu noteikti neatbalsti?

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  basta > Gatis 21.08.2017. 11.50

  to edge_indran ————–

  Pēc tam, kad Orvels bija pabijis komunistu cūku, staļinistu, kuru rokas bija līdz elkoņiem ar citādi domājošo asinīm, pārvaldītā Spānijā, viņš uzrakstīja 1984.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  Austras koks > Gatis 21.08.2017. 17.28

  Gatim

  :) Par līdzīgu tēmu kā reiz šodien video vienam antiputiniskam krievu videoblogerim kamikadzedead – МОЯ СЕМЬЯ ЛЮБИТ ПУТИНА. ЧТО ДЕЛАТЬ?

  https://www.youtube.com/watch?v=1nvnTXkvPas&t=1s

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

Anonīms 21.08.2017. 18.11

Ja kremlis apbalvoja savus žurnālistus Latvijā -dīvaini,ka tie bija no NRA ,kuru nejaušības dēlļ kontrolē oligarhi…
Jā,ja kremlis apbalvo savējos,tad mums -jārosina IR žurnālistu apbalvošana. ArTriju Zvaigžņu ordeni!

+4
-1
Atbildēt

1

  andrejs > Anonīms 21.08.2017. 18.38

  ArTriju Zvaigžņu ordeni?!

  ———

  Ar Triju Šķēļu ordeni !

  0
  -3
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu