Mazākuma partijas Rīgas domē neplānojot sadarboties ar “Saskaņu”/GKR 18

Foto: riga.lv
Print Friendly, PDF & Email

LRA/LA līderis Bondars atsevišķos jautājumos neesot vienisprātis ar JKP, VL-TB/LNNK un “Vienotību”

Rīgas domē ievēlētie politiskie spēki – Latvijas Reģionu apvienība/”Latvijas attīstībai” (LRA/LA), Jaunā konservatīvā partija (JKP), apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un partija “Vienotība” – noraida iespēju sadarboties ar galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanās visvairāk balsis ieguvušo apvienību “Saskaņa”/”Gods kalpot Rīgai” (“Saskaņa”/GKR), vēsta aģentūra LETA.

LRA/LA Rīgas domē noteikti nebūtu gatava sadarboties ar partijām “Saskaņa”/GKR, aģentūrai LETA uzsvēra saraksta līderis Mārtiņš Bondars. Viņš norādīja, ka “mēs bijām tie, kas pacēla karogu par esošās Rīgas domes varas nomaiņu, un mēs to pateicām ļoti skaidri un nepārprotami”. LRA/LA neredzot iespēju iet koalīcijā ar spēku, kuru priekšvēlēšanu kampaņā aicināja nomainīt, teica politiķis.

Jautājot par sadarbību ar JKP, VL-TB/LNNK un “Vienotību”, Bondars pauda, ka ar tām sadarbojās, lai nomainītu Rīgas dome vadību, tomēr par citiem jautājumiem vēl nav vienisprātis. Viņš uzsvēra, ka ir virkne lietu, kuras LRA/LA nedarītu tā kā pārējās partijas vēlas.

Arī JKP neapsver iespēju sadarboties ar partiju apvienību “Saskaņa”/GKR, bet sadarbosies ar partijām un deputātiem, kuri pievērsīs uzmanību koruptīvām saiknēm un nesaimnieciskumam, aģentūrai LETA pauda viens no JKP līderiem Jānis Bordāns. JKP noteikumus par minēto lietu apkarošanu attiecinās gan uz koalīcijas, gan opozīcijas partijām.

VL-TB/LNNK saraksta līdere Baiba Broka, vaicāta, vai VL-TB/LNNK būtu gatava sadarboties ar partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai”, uzsvēra, ka šajā ziņā partija ir nemainīga savos uzskatos – VL-TB/LNNK nav sadarbojušies ar “Saskaņu”/GKR un neredz nekādu iespēju to darīt. “Ar visām pārējām latviskajām partijām, kuras ir vienotas ar pamatlietām par Latvijas valstiskumu un Satversmē nostiprinātām vērtībām, kas mums saskan, mēs noteikti sadarbosimies. Es neredzu nekādas problēmas sadarboties un vienoties par platformu un izpildāmajiem darbiem,” norādīja Broka.

“Vienotības” priekšsēdētājs Andris Piebalgs aģentūrai LETA sacīja, ka viņa vadītais politiskais spēks neplāno runāt par sadarbību Rīgas domē ar “Saskaņa”/GKR. Pirms vēlēšanām “Vienotība”, VL-TB/LNNK un ZZS parakstīja sadarbības memorandu, kas paredz pēc vēlēšanām neveidot koalīciju ar “Saskaņa”/GKR.

Kā vēstīts, pašreizējais Rīgas mērs, “Saskaņas” vadītājs Nils Ušakovs intervijā Latvijas Televīzijai svētdien sacīja, ka jautājums par iespējamu sadarbību ar opozīciju pašreiz nav adresējams viņam, jo pirms vēlēšanām visas šīs partijas parakstīja vienošanos, ka nekādā veidā nesadarbosies ar politisko spēku “Saskaņu” un GKR. Ušakovs sacīja, ka šīm partijām ir jāpieņem lēmums, kādā veidā viņas būtu gatavas “pie mums nākt un piedāvāt savu vīziju par sadarbību, un tad arī skatīsimies”.

Jau ziņots, ka “Saskaņa”/GKR saņēmusi 50,85% atbalstu. Partiju apvienība nākamajā Rīgas domes sasaukumā iegūs 32 deputātu mandātus, liecina vēlēšanu provizoriskie rezultāti. Rīgas domē ievēlēti politiskie spēki no vēl četriem sarakstiem – Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un “Latvijas attīstībai” (LA) apvienotā saraksta, kas saņēmis 13,66% vēlētāju atbalstu, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ar 13,41% vēlētāju atbalstu, VL-TB/LNNK ar 9,24% atbalstu un “Vienotības” ar 6,26% atbalstu. LRA un LA saraksts Rīgas domē saņems deviņus deputātu mandātus, JKP – deviņus mandātus, VL-TB/LNNK – sešus mandātus, “Vienotība” – četrus.

Komentāri (18)

traductrice 05.06.2017. 13.33

Iepriekšējā sasaukuma opozīcija sēdēja tik dziļā aizkrāsnē, ka neko citu kā gaudu stāstus par to, kā viņiem neiet, nenācās dzirdēt.

Šajā sasaukumā opozīcijai ir jāspēj (un es ticu, ka svaigie spēki spēs) panākt, ka RD zagļu varza vairs neatļausies “zagt acis no pieres laukā”.

Vēl viena lieta – Saskaņas “saskanīgums” balstās tikai un vienīgi uz kopīgajām zagšanas interesēm. Tiklīdz šī lieta vairs nebūs tik droša, saskanīgums sāks irt pa visām vīlēm, jo Saskaņa ir sastiķēta no tikpat atšķirīgiem ideoloģiskiem spēkiem, kādi ir “latviskajām” partijām.

Domāju, ušakovam (kurš tomēr vairāk balstās uz ideoloģiju) ir pamats sākt bažīgi vērot savu pielaulāto tovarišču, kuru interesē vien siles saturs. Tikpat bažīgi var sākt vērot vēl dažus “biedrus”, kuriem ir liela “pieredze” partiju staigāšanas jautājumos. Tādu tur ir plejāde!

Vienvārdsakot, ušmerikus gaida nervozi laiki. JKP ir svaiga, apņēmīga un ambicioza partija, kurai ir jāpierāda ar darbiem sava apņēmība iestartēt Saeimā un kurai ir labs potenciāls ar zināmām metodēm pakratīt zaglīgas struktūras. Reģionu partijai – līdzīgi. Vienotībai – jāspodrina spalvas. Nacionāļiem – jāturas līdzi, lai neizskatītos pēc atkritējiem. Gribi negribi – opozīcija elpos kepkai cieši pakausī.

Nu, nav tik bezcerīgi. Ticu, ka 4 gadi vairs nebūs jāgaida.

+9
-3
Atbildēt

1

  basta > traductrice 06.06.2017. 15.03

  to traductrice

  Tiklīdz šī lieta vairs nebūs tik droša

  Kā nebūs droša? Par RD zagļu drošību gādā Vienotība Saeimā, IeM, DP un SAB un jānotiek kam būtiskam, lai sabruktu čekas rūpīgi veidotā athitektūra.

  0
  0
  Atbildēt

  0

andrejs 05.06.2017. 11.13

Gaidu no Strīķes nenormālu aktivitāti korupcijas apkarošanā. Pēc cik ilga laika Ušakovs sēdēs?

Ko gaidīt no Bondara – smuku izskatu, un gan jau ka žagars dažos jautājumos bez problēmām atradīs kopīgu valodu ar Ušaku.

+4
-3
Atbildēt

12

  lno > andrejs 05.06.2017. 21.17

  klusais. Mūsu partijām vēl ir neizmantots potenciāls, ir no kā mācīties!

  https://www.youtube.com/watch?v=X3L_KxNvoh0

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  lno > andrejs 05.06.2017. 18.41

  klusais. Būs gan, jo nākošajā gadā saeimas vēlēšanas. Pat V kaut ko mēģinās:)

  P.S. Klusais Strīķei netic, joprojām tic Štokenbergam, ka drīz būs jaunie pasažieru vilcieni:)

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

  Anonīms > andrejs 05.06.2017. 17.29

  es domāju, ka ir tā, ka Tu Klusais tagad paud tādu attieksmi – ka gaidi , ka kādi politiķi metīsies uz ecēšām, vai izies ugunslīnijā un mirs mūsu dēļ

  Es uz tādiem brīnumiem negaidu. Kas jauns.lv apskatījos foto no partiju štābiem un man visnepatikamākais fot bija ar ņirgā atieztiem jermolovičas zobiem – savukārt, Bordāna JKP – tā – es teiktu par daudz emocionāli – jo …. mana dzīves pieredze ir tāda, ka vārdos man viss ir sasodīti viegli, bet darbos – apžēlojies Debestiņ – nemeloju – ir bijis tā, ka izmisumā reiz gribēju pa logu izmesties – nevedās tie darbi , kā par spīti –

  Tāpēc es personīgi, brīnumus negaidu , bet domāju ko un kā es varu

  Sparotama lieta – ļauni vārdi priekš naciķiem man allaž būs, bet ar to vien nepietiks – kaut kas jādara arī būs

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > andrejs 05.06.2017. 17.33

  Esmu to jau rakstõījusi un varu tikai atkārtoties, ka RD tomēr darbojas Latvijas valsts tiesiskumā – un cik šī joma ir pērkama, sapuvusi , smirdoša – to taču mēs visi zinam.

  LTV1 noskatījos Bojāra raidījumu – un zvēru -amn vislabāk patika Lmebergs, nu seksīgs zaķis, vissakarīgākais , ja vien nebūtu tajos noziegumos apsūdzēts, ja vien tie vārdi ar darbiem sakristu … bet nu drosme pateikt ir puse no drosmes izdarīt ….

  http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/04.06.2017-diskusija-ar-politikiem-par-pasvaldibu-velesanu-rezultatiem.id99112/

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  basta > andrejs 05.06.2017. 23.50

  to lno

  “Pat V kaut ko mēģinās:)”

  Kaut arī čeka ir pagrimusi alkatībā, alkaholismā un pederastijā, galīgi idioti tur nestrādā. Pašu rakcionārāko vienotībnieku daļu piekomandēs SC, daļu Bordānam, pārējiem skuju taku.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  basta > andrejs 06.06.2017. 14.57

  to klusais

  Vai Potapova kopā ar LC karos pret korupciju?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 05.06.2017. 16.11

  Spriežot pēc atbildes, Tu no Strīķes arī ne pārāk daudz…

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  lno > andrejs 05.06.2017. 13.03

  andrejs. Vai tad no Brokas vairs neko negaidi? Viņa taču apgalvoja, ka opozīcijā spējusi realizēt visus vēlētājiem dotos solījumus:):):)

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  klusais > andrejs 05.06.2017. 19.06

  lno – labi, labi 🙂 Nu tik būs , nu tik cīnīsies 🙂

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  basta > andrejs 05.06.2017. 23.34

  to andrejs

  Vispār jau kamēr nav zināms, kādas konspirācijas dēļ viņa ienaidnieka aizmugurē bija spiesta atteikties no tēva, krievu armijnieka, uzvārda un vecāku dotā vārda, sauc viņu par Aņku Potapovu.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  klusais > andrejs 06.06.2017. 09.53

  lno – paklausījos ka cik Strīķe pārliecināti runāja par korupciju RD un kā ar to jacīnās un piekrītu pilnībā par to .

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  klusais > andrejs 05.06.2017. 16.47

  Nekā tur nebūs ne no viena . Patrokšņos sākumā un nomierināsies … varbūt kaut ko sāks runāt par to , ka RD ir saimniecisks pasākums un ideoloģijai nav lielas lomas.

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

basta 05.06.2017. 10.39

Cirks būs ar jaunpienākušiem LC izaudzinātiem “korupcijas apkarotājiem”. Pusotru gadu sildoties tieslietu ministra krēslā, ne pušplēstu zilbīti neizdvesa par vienotībnieka Ervīna Ābeles vadīto MNA, bija laba diezgan. Kad par pienākumu nepildīšanu tika atsaukts no amata, uzreiz sataisījās reformēt MNA!

+3
-5
Atbildēt

2

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu