Naudu mediķu pagarinātā darba laika atcelšanai prasa no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 32

Foto: Ieva Čīka, LETA

Saeimas komisijas ierosinājumu nākamnedēļ izskatīs valdībā

Pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika mediķiem plāno finansēt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, paredz nākamnedēļ Ministru kabineta sēdes dienaskārtībā ietvertā Finanšu ministrijas (FM) atbildes vēstules projekts Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, vēsta aģentūra LETA.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija 17.maija vēstulē ir lūgusi Ministru kabinetu izvērtēt iespēju piešķirt papildu finansējumu 2017.gadam no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” komisijas izstrādātā likumprojekta “Grozījumi Ārstniecības likumā” izpildes nodrošināšanai, kas paredz pakāpenisku pagarinātā normālā darba laika atcelšanu no 2017.gada 1.jūlija.

FM atbildes vēstules projektā norāda – izprotot minētā jautājuma nozīmīgumu un to, ka nepieciešams rast steidzamu risinājumu, vienlaikus ievērojot Fiskālās disciplīnas likumā noteiktās prasības, Ministru kabinets pilnībā atbalsta, ka no 2017.gada 1.jūlija tiek samazināts pagarinātā normālā darba laika apjoms nedēļā līdz 55 stundām, vienlaikus nosakot koeficientu 1,1 par tām pagarinātā normālā darba laika stundām, kas tiek strādātas virs normālā darba laika.

Minētā pasākuma īstenošanai 2017.gadam Ministru kabinets plāno nodrošinās papildu finansējumu līdz diviem miljoniem eiro no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, vienlaikus palielinot Veselības ministrijas (VM) budžeta bāzes izdevumus 2018.gadam un turpmākajiem gadiem līdz četriem miljoniem eiro.

Ņemot vērā to, ka precīziem finansiālās ietekmes aprēķiniem ir nepieciešams saņemt no ārstniecības iestādēm papildu informāciju, tad VM, iesniedzot uz Ministru kabineta sēdi pieprasījumu finansējuma pārdalei no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, to precizēs atbilstoši faktiski nepieciešamajam finanšu apmēram.

FM norāda, ka jautājumu par turpmāku pakāpenisku atteikšanos no Ārstniecības likumā minētā pagarinātā normālā darba laika ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes personām, kuras nav ārstniecības personas, Ministru kabinets risinās likumprojekta “Par valsts budžetu 2018.gadam” un likumprojekta “Par vidējā termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam” sagatavošanas procesā, iesniedzot attiecīgus grozījumus Ārstniecības likumā 2018.gada valsts budžeta likumprojektu paketē.

Līdz ar to tiks nodrošināts, ka nākamā gada budžeta projektā un vidējā termiņa budžeta plānā sabalansēšana notiek kopējā budžeta sagatavošanas procesā, neizraisot apstiprinātā valsts budžeta deficīta palielinājumu.

Jau ziņots, ka otrdien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisija vienojās atbalstīt darba grupas izstrādāto likumprojektu par pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika mediķiem. Līdz ar to likumprojekts būs jāvērtē Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, kas varēs lemt par tā virzību izskatīšanai parlamenta sēdē.

Ziņots, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēma aicināt veselības aprūpes darbiniekus brīdinājuma akcijas veidā brīvprātīgi atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku no 1.jūlija līdz 31.jūlijam.

Pēc Veselības ministrijas aprēķiniem, pagarinātā normālā darba laika samazināšanai par 20 stundām no šī gada 1.jūlija līdz 31.decembrim nepieciešami 2,9 miljoni eiro, 2018.gadā, lai atteiktos vēl par 20 stundām, nepieciešami papildu 15 miljoni eiro, un 2019.gadā – 27 miljoni eiro.

Komentāri (32)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu