Latvijas finansists bijis starpnieks Lepēnas partijas kredītu meklējumos Krievijā 22

Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

”Re: Baltica”: Vilis Dambiņš personīgi ticies ar Nacionālās frontes politiķiem

Latvijas finansists Vilis Dambiņš nosaukts kā starpnieks Francijas prezidenta kandidātes Marinas Lepēnas partijas “Nacionālā fronte” (NF) kredītu meklēšanai Krievijas bankās, noskaidrojis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” un Francijas pētnieciskais interneta žurnāls “mediapart.fr”, vēsta aģentūra LETA.

“Re:Baltica” vēsta, ka Dambiņš pērn personīgi ticies ar vismaz diviem augsta ranga NF politiķiem, lai konsultētu par iespējām vēlēšanu kampaņai aizņemties Krievijā, savukārt viņa vadītais uzņēmums “V.D.Nominees Limited” saistīts ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina īpašā sūtņa Aleksandra Babakova ģimenes īpašumu pārstāvēšanu.

Ženēvā finansists ticies ar Eiropas parlamenta (EP) deputātu Žanu-Luku Šafhauzeru, kurš kopā ar Babakovu bija iesaistīts pirmā partijas kredīta nokārtošanā Krievijas bankā. Deputāts apliecināja, ka ar Dambiņu runājis par iespējām partijai atkal aizņemties Krievijā, Dambiņš ieteicis banku “Stratēģija” un vairākas citas.

Trīs mēnešus pēc Šafhauzera tikšanās ar Dambiņu, 2016.gada jūnijā, Lepēna parakstījusi lēmumu aizņemties 3 miljonus eiro ar 6% likmi vēlēšanu kampaņu vajadzībām Krievijas bankā “Stratēģija”, tomēr pēc mēneša banka zaudējusi licenci. Partijas kasieris Valerāns de Senžists apgalvo, ka lēmums bijusi tikai iecere, kas nav īstenojusies, un naudu partija nav saņēmusi, liecina “Re:Baltica” publicētā informācija.

Pētnieciskās žurnālistikas centrs norāda, ka neoficiāli avoti vēsta par iespējamu bankas “Stratēģija” kredīta izsniegšanas pārņemšanu, ko īstenojusi Krievijas banka NKB, bet 2016.gada beigās tā zaudējusi licenci kapitāla nepietiekamības dēļ.

Senžists bijis otrs politiķis, ar kuru ticies Dambiņš, un partijas kasieris izvairījās atbildēt par iespējamo kredītu NKB bankā, nometot klausuli. No komentāriem atteicās arī Babakovs, savukārt Dambiņš “Re:Baltica” atbildēja rakstiski.

“Nedz kā fiziska, nedz pastarpināti kā juridiska persona neesmu darbojies kā starpnieks Jūsu pieminētajos darījumos un attiecīgi neesmu to darījis Babakova kunga uzdevumā. Vēlos piebilst, ka ne Babakova kungs, ne jebkuras jurisdikcijas juridiska persona, kur labuma guvējs būtu Babakova kungs, nav mani klienti,” pētnieciskās žurnālistikas centram rakstīja Dambiņš.

Komentāri (22)

sexual arousal cream 01.04.2021. 03.26

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: ir.lv/2017/05/02/latvijas-finansists-bijis-starpnieks-lepenas-partijas-kreditu-meklejumos-krievija/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: ir.lv/2017/05/02/latvijas-finansists-bijis-starpnieks-lepenas-partijas-kreditu-meklejumos-krievija/ […]

0
0
Atbildēt

0

i99sure 11.11.2019. 19.54

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2017/05/02/latvijas-finansists-bijis-starpnieks-lepenas-partijas-kreditu-meklejumos-krievija/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu