Sākts kriminālprocess par pagājušā piektdienā notikušo lidmašīnas negadījumu Rīgas lidostā 4

Lidosta "Rīga". Foto: Ieva Čīka, LETA.
Print Friendly, PDF & Email

Kriminālprocess sākts par faktu un aizdomās turēto šobrīd nav.

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par pagājušā piektdienā notikušo negadījumu ar “Vim Airlines” lidmašīnu starptautiskajā lidostā “Rīga”, aģentūra LETA noskaidroja VP.

VP preses pārstāve Ilze Jurēvica aģentūrai LETA teica, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta par gaisa transporta kustības drošības vai ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu vai par tehniski bojāta gaisa transportlīdzekļa apzinātu laišanu ekspluatācijā. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Kriminālprocess sākts par faktu un aizdomās turēto šobrīd nav.

Policija kriminālprocesa izmeklēšanā sadarbosies ar satiksmes ministra pārraudzībā esošo Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroju.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā piektdienā starptautiskajā lidostā “Rīga” noticis negadījums ar Krievijas aviokompānijas “Vim Airlines” čarterreisa uz Krievijas pilsētu Ufu gaisa kuģi, kas pirms pacelšanās saslīdēja uz skrejceļa.

Gaisa kuģī atradās 40 pasažieri un septiņi apkalpes locekļi. Negadījumā neviens cilvēks nav cietis. Lidmašīnā atradās Kontinentālajā hokeja līgā spēlējošā Toljati “Lada” komanda.

Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs aģentūrai LETA iepriekš teica, ka notikušais bija nopietns incidents.

Lidostas operatīvie dienesti, reaģējot uz notikušo incidentu ar “Vim Airlines” gaisa kuģi, darbojušies profesionāli un atbilstoši procedūrām, arī lidlauka tehniskās infrastruktūras darbība atbilda noteiktajām prasībām, liecina lidostā veiktais sākotnējais izvērtējums. Lidlauka tehniskās infrastruktūras darbība bija atbilstoša prasībām, tostarp skrejceļa saķeres koeficienta monitoringa datu analīze liecina, ka incidenta brīdī skrejceļa saķeres koeficients bija atbilstošs noteiktajam līmenim, aģentūru LETA informēja lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Skrejceļa pirmatnējā tehniskā apsekošana, ko uzreiz pēc incidenta veica lidostas speciālisti, liecina, ka bojājumi, kas varētu apdraudēt lidojumu drošību, skrejceļa segumam un lidostas “Rīga” infrastruktūrai negadījuma rezultātā nav nodarīti. Apsekošanā piedalījās arī VAS “Latvijas Gaisa satiksme” pārstāvji.

Komentāri (4)

사설토토 12.09.2020. 12.44

… [Trackback]

[…] Read More here on that Topic: ir.lv/2017/02/20/sakts-kriminalprocess-par-pagajusa-piektdiena-notikuso-lidmasinas-negadijumu-rigas-lidosta/ […]

0
0
Atbildēt

0

DNS Checker 04.08.2020. 18.22

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: ir.lv/2017/02/20/sakts-kriminalprocess-par-pagajusa-piektdiena-notikuso-lidmasinas-negadijumu-rigas-lidosta/ […]

0
0
Atbildēt

0

The Best CBD OIL 01.08.2020. 01.31

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: ir.lv/2017/02/20/sakts-kriminalprocess-par-pagajusa-piektdiena-notikuso-lidmasinas-negadijumu-rigas-lidosta/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu