Kučinskis: Bija bail krist reizē ar pirmo budžetu 24

Foto: Ieva Makare, LETA.
Print Friendly, PDF & Email

Kučinskis esot gaidījis, ka strādāt Ministru prezidenta amatā būs nedaudz vieglāks pārbaudījums. “Naivas cerības,” izteicies premjers.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) atzīst, ka sava pirmā valsts budžeta pieņemšanas laikā ir pieļāvis kļūdas, jo bijis pārāk piekāpīgs. “Drusku bija bailes krist reizē ar pirmo budžetu,” situāciju “Latvijas Avīzei” raksturojis politiķis.

Kučinskis esot gaidījis, ka strādāt Ministru prezidenta amatā būs drusciņ vieglāks pārbaudījums. “Naivas cerības,” izteicies premjers.

Taujāts, kādi ir valdības plāni, kā uzlabot iedzīvotāju, par kuriem netiek samaksāti nodokļi pat no minimālās algas, sociālo aizsardzību, Kučinskis apgalvojis, ka “tiek veikta pilna analīze”, cik un kādiem cilvēkiem, kuros reģionos ar to nākas saskarties. “Jautājums ir par pieeju. Vai ir pareizi spiest obligāto sociālo iemaksu kādai uzņēmēju grupai? Labie nodomi dabā nereti īsti nestrādā. Mums ir likums par maksājamo minimālo algu, bet diez kāpēc 300 000 darba vietu tā netiek maksāta.”

Premjers lēsis, ka tik liela daļa strādājošo saņem tik mazas algas, jo “uzņēmēji vai nu negrib, vai arī nevar maksāt vairāk”. “Ir abi aspekti. Mikrouzņēmumus palaida brīvā pašplūsmā, un šodien ir 50 000 šāda veida uzņēmumu, kaut reāli būtu 10 000. Tas ir zināms paņēmiens nodokļu optimizācijai, un ap 90 000 tur strādājošo ir pakļauti reāliem draudiem. Ja pats esi īpašnieks, to esi apzināti izvēlējies. Bet ir gadījumi, kad pasaka — vai nu noformējies kā mikrouzņēmums, vai ar tevi nesadarbosimies. Specifiska situācija ir laukos, kur dažādās nozarēs cilvēki tiešām nestrādā veselu mēnesi. Piemēram, iet cirst mežā kokus, bet vairs nav pelēkajā zonā, jo noslēguši darba attiecību līgumus.”

“Vēl viens jautājums ir par produktivitāti. Ja gribam lielas algas, tad — no uzņēmēju viedokļa — vispirms daudz jānopelna. Jāpaaugstina darba ražīgums, efektivitāte, jāveic darbs ar mazāku skaitu cilvēku, bet tiem piemērojamas augstākas prasības. Šādu uzņēmumu Latvijā nav pietiekami daudz, tomēr tie nosaka galveno toni nodokļu maksāšanā, samaksājot ap 90% no kopienākuma. Vēl ir jautājums par kvalifikāciju. Uzņēmēji sūdzas, ka nav cilvēku — vai vismaz sagatavotu darbinieku — attiecīgā apkārtnē, un ir vēlme no izglītības sistēmas saņemt kvalificētākas darbarokas. Izglītībā varēja būt uzlabojumi: vairāk jauniešu vajadzēja piesaistīt arodskolām,” turpinājis Kučinskis.

Savukārt runājot par darāmo veselības aprūpē, Kučinskis uzsvēris, ka veselības ministrei Andai Čakšai tuvāk veicamais darbs ir Valsts veselības dienesta reorganizācija. “Jāizstrādā struktūrplāns, lai sadalītu slimnīcām līdzekļus. Kur, kādus pakalpojumus sniegs šajās medicīnas iestādēs — tas ir ministrijas mājas darbs. Ilglaicīgs finansējums medicīnai — tā ir valdības kopējā diskusija. Tur jāmodelē Finanšu ministrijai un vajadzīga premjera aizmugure.”

“Slimnīcas būtu jādiferencē, vadoties, cik katrā piemērotu speciālistu. Es pats, piemēram, negribētu kādu konkrētu kaiti ārstēt slimnīcā, kur nav ārsta ar atbilstošu pieredzi. Tāpēc jābūt pakalpojumu koncentrācijai. Lielos veselības centros ir pilns pakalpojumu klāsts, mazākos pašu vajadzīgāko pakalpojumu saņemšana, vēl mazākās slimnīcās — primārā medicīniskā aprūpe,” piebildis politiķis.

Komentāri (24)

jurisml_inbox_lv 23.01.2017. 10.14

lembe traapiijis desmitniekaa izveeloties bailiigu un neizleemiigu premjera kandidaatu , grigule jau sniedza premjeram pamaaciibas , aicinot viņu triis reiz apdomaat , pirms naak klajaa ar saviem priekšlikumiem , to varot uztvert arii kaa signaalu valdiibas vadiitaaja nomaiņai , lembe ir patriz galvenais kurš nosaka visus iekšpolitikas procesus , kameer lembe nebuus cietumaa , neviens premjers nebuus drošs un neatkariigs amataa.

+12
-3
Atbildēt

2

  J.Biotops > 24.01.2017. 19.44

  Gatim – viss pareizi. Aprakstītās ZZS ‘premjera” (vai tiešām premjera?) un partijas biedres Grigules izdarības atbilst pasules zaļo nostājai – pret NATO agresoriem, par mūžīgu draudzību ar miermīlīgo Krieviju u.t.t. Dzīvosim zaļi!

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Gatis Avots > 23.01.2017. 13.25

  Lembergs NATO salīdzināja ar okupantiem. Savukārt premjers laikam tik ļoti piekusa pieņemot budžetu, ka neaizgāja uz tikšanos ar ASV senatoriem decembrī.

  Grigule uzskata, ka Krievija jau nekādu propogandu neveic, un viss ir labi.

  Tādi mums tie ZZS. Ar virzienu uz austrumiem.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

klusais 23.01.2017. 10.42

Kučinskim ir raksturīgs peldēt pa lielajiem plauktiem un filosofēt … ja kas konkrēts darāms, tad viņš parasti noziepē asti lielajās matērijās .

+3
-1
Atbildēt

6

  Anonīms > klusais 23.01.2017. 14.21

  vergturim Klusais ir raksturīga melošana, ka viņš saviem darbiniekiem maksājot 1000 eiro mēnesī pēc nodokļiem. Saņemot konkrētus jautājumus, melis klusais steidzīgi pazuda no diskusijas.

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  bender45 > klusais 23.01.2017. 11.18

  Un to produktivitāti vispirmām kārtām būtu jāprasa vo valsts pārvaldes amatpersonām-pagsaidām tā ir ar mīnus zīmi….

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  J.Biotops > klusais 24.01.2017. 19.47

  klusais – redzam, ka vergiem tas tagad skaitās labais tonis.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Ivars > klusais 25.01.2017. 00.34

  Varbūt ārsts citas zāles izmēģina?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  klusais > klusais 24.01.2017. 09.19

  gotinjteevs – kas ta pa iemeslu , ja jāmaina niks ? 🙂

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  klusais > klusais 23.01.2017. 11.37

  Kučinskim pieredze par valsts amatpersonu varējumu ir pietiekami liela lai pats saprastu kas ir un kas nav iespējams . Tā tukšā muldēšana no sērijas man bija bail krist budžeta pieņemšanas procesā vai katram ir doti konkrēti uzdevumi un būs jaatskaitās ir vairāk pēc tāda komjauniešu vadītāja darba stila – ko ta nu es , es tik gribēju kā labāk 🙂

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

dzeris49 23.01.2017. 10.52

Nu, par Kučinski mums jāpateicas V, konkrātāk, ĀBoltiņai, V likvidatorei, un viņas pakalpiņu komandai.

+7
-6
Atbildēt

4

  robotron > dzeris49 23.01.2017. 13.41

  Par Kučinski mums ir jāpateicas kolorado lenteņu: Dombrovska un Straujumas saimniekošanai.

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  J.Biotops > dzeris49 24.01.2017. 19.54

  Izkopts stils, pārliecinoša argumentācija – kā parasti. Vergam verga runa.

  Tikai nevaru saprast, vai mūsu delikātie intelektuāļi “robotron”un “gotinjteevs” miesīgajā dzīvē sēž vienā istabā kopā ar citiem lamu meistariem, vai tikai jūtas radinieki. Bet ja nu izrādās, ka abiem nikiem viens rumpis?

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > dzeris49 23.01.2017. 14.19

  kolorado lentenis, valsts nodevējs robotron atkal nevar saturēt bļaujamo caurumu?

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  klusais > dzeris49 23.01.2017. 11.04

  dzeris – varu tikai piekrist

  +6
  -5
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu