Premjers varētu daļēji piekrist “Vienotības” piedāvājumam nodokļu politikas jomā 27

Ministru prezidents Māris Kučinskis. Foto: Ieva Čīka, LETA.
Print Friendly, PDF & Email

Kučinskis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu pauda, ka no trīs “Vienotības” piedāvājumiem attiecībā uz nodokļu politiku var pieņemt divus.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) varētu piekrist “Vienotības” piedāvājumam attiecībā uz mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) režīma izmaiņām nākamajā gadā, taču viņš nepiekrīt koalīcijas partnera ierosinājumam jautājumā par minimālajām sociālajām iemaksām, ziņo aģentūra LETA.

Kučinskis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni pauda, ka no trīs “Vienotības” piedāvājumiem attiecībā uz nodokļu politiku var pieņemt divus — ļaut uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 40 000 eiro izvēlēties maksāt 5% MUN likmi un minimālās sociālās iemaksas vai 15% MUN likmi, kā arī valdībai nākamgad izstrādāt piedāvājumu, kas palīdzētu iedzīvotājiem ar maziem ienākumiem.

Vienlaikus Kučinskis uzsvēra, ka “nav pieņemams” piedāvājums līdz 2017. gada 1. septembrim pārcelt spēkā stāšanos termiņu normai par minimālām sociālām iemaksām. Uz šādu risinājumu uzstāj “Vienotība”, bet premjera piedāvājums paredz šo normu izslēgt.

Premjers par savu nostāju esot informējis “Vienotību”. Viņš piebilda, ka pašlaik iespēja vienoties ir “Vienotības” rokās, un valdības vadītājs joprojām cer panākt kompromisu.

Kā ziņots, valdošās koalīcijas politiskie spēki līdz šim nebija spējuši vienoties par atteikšanos no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas un MUN likmes palielināšanu līdz 15%. Tāpēc otrdien Saeimas komisijās šie likumprojekti tika atbalstīti ar opozīcijas balsīm, “Vienotībai” atturoties.

“Vienotība” nepauž atbalstu piedāvājumam atteikties no minimālām sociālām iemaksām un palielināt MUN likmi līdz 15%. “Vienotība” rosina izstrādāt jaunu piedāvājumu likumprojektā par minimālajām sociālajām iemaksām, lai nodrošinātu sociālās garantijas cilvēkiem ar zemu atalgojumu, it īpaši reģionos, iepriekš skaidroja labklājības ministrs Jānis Reirs (V). Tāpat “Vienotība” rosina pārcelt ieceres par minimālām sociālām iemaksām īstenošanu, nevis izslēgt to no likuma.

“Vienotība” arī piedāvāja, ka mikrouzņēmumi, kuru apgrozījums nav lielāks par 40 000 eiro, varētu izvēlēties maksāt MUN 15% apmērā vai arī maksāt MUN 5% apmērā un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas. 

Komentāri (27)

Cybersecurity in Banking 08.10.2021. 20.10

… [Trackback]

[…] Here you can find 59148 more Information to that Topic: ir.lv/2016/12/14/premjers-varetu-daleji-piekrist-vienotibas-piedavajumam-nodoklu-politikas-joma/ […]

0
0
Atbildēt

0

Free Bingo 18.06.2020. 18.34

… [Trackback]

[…] There you will find 82707 more Information on that Topic: ir.lv/2016/12/14/premjers-varetu-daleji-piekrist-vienotibas-piedavajumam-nodoklu-politikas-joma/ […]

0
0
Atbildēt

0

Miervaldis 16.12.2016. 10.50

Raudāt par ”emigrāciju” ir veltīgi. Labāk pastāstiet vergturiem, ka cilvēks strādā tur, kur maksā.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu