“Volkswagen” apstiprina 30 000 darbavietu likvidēšanu 3

Foto: digitaltrends.com
Print Friendly, PDF & Email

Kompānija samazina izdevumus, lai atgūtos no izmešu mērījumu falsificēšanas skandāla

Vācijas autobūves uzņēmums “Volkswagen” piektdien paziņoja, ka līdz 2020.gadam likvidēs 30 000 darba vietu saistībā ar vērienīgu izdevumu samazināšanas plānu, ar kura palīdzību paredzēts kompānijai atgūties no izmešu mērījumu falsificēšanas skandāla, vēsta aģentūras LETA-AFP.

Autoražotājs apstiprinājis iepriekš laikrakstā “Handelsblatt” publiskoto informāciju. Plāns, par kuru vienošanās ar darbinieku pārstāvjiem panākta pēc vairākus mēnešus ilgušās pārrunām, nodrošinās 3,7 miljardu eiro ietaupījumus gadā, norādīja “Volkswagen” zīmola vadītājs Herberts Dīss.

“Pasaulē mēs likvidēsim aptuveni 30 000 darba vietu, tostarp 23 000 Vācijā,” sacīja Dīss, piebilstot, ka vairākums darba vietu tiks likvidētas ar strādājošo došanos pensijā un pagaidu darba vietu likvidēšanu. “Man ir ļoti žēl to, kurus šis lēmums ietekmēs, taču zīmola pašreizējā situācija nesniedz mums plašas manevrēšanas iespējas,” preses konferencē pavēstīja Dīss.

Plāns arī paredz radīt 9000 jaunu darba vietu saistībā ar “Volkswagen” pārorientēšanos uz videi draudzīgiem automobiļiem pēc izmešu mērījumu falsificēšanas skandāla. “Volkswagen” pērn septembra beigās izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Uzņēmums pasaulē nodarbina aptuveni 600 000 cilvēku.

Komentāri (3)

jurisml_inbox_lv 18.11.2016. 16.17

ieliidaat amerikāņu tirguu , skaidrs ka bija piekrišana , jo amerikaaņu autiņi ar ekonomiju nevar lepoties , luuk atrada kaa izkost , te rezultaats.

0
0
Atbildēt

2

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu