Krievijas vēstniecību Ukrainā vada savulaik no Latvijas par spiegošanu izraidīts diplomāts • IR.lv

Krievijas vēstniecību Ukrainā vada savulaik no Latvijas par spiegošanu izraidīts diplomāts 28

Krievijas diplomāta Sergeja Toropova dažādās sejas - iepriekš no Latvijas izraidīts aizdomās par spiegošanu, 2014.gada oktobrī viņš piedalās preses konferencē kā "Severstal Russian Steel" divīzijas ģenerāldirektors (centrā). Pa kreisi - a/s "Severstaļlat" valdes priekšsēdētājs Andrejs Aleksejevs, otrā pusē uz viņu šķielē Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Līdzšinējam vēstniekam Zurabovam bijušas draudzīgas attiecības ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko 

Mainot Krievijas vēstnieku Ukrainā, patlaban Krievijas vēstniecību Kijevā vada pagaidu pilnvarotais lietvedis Sergejs Toropovs. Viņš savulaik strādāja Krievijas vēstniecībā Rīgā. Par viņu tika izteikti pieņēmumi, ka Toropovs ticis izraidīts no Latvijas par spiegošanu.

Par pagaidu pilnvaroto lietvedi Toropovs tika iecelts ceturtdien, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins no Krievijas vēstnieka Ukrainā atcēla Mihailu Zurabovu. Līdz tam Toropovs bija Krievijas vēstniecības Ukrainā padomnieks, vēsta portāls “112.ua”.

2008.gada janvārī Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) paziņoja, ka no Latvijas izraidīts kāds Krievijas vēstniecības diplomāts, jo šīs personas atrašanās Latvijā radot apdraudējumu valsts drošībai. Notā, kuru Latvija iesniedza Krievijai, bija teikts, ka diplomāts veicis “darbības, kas nav savienojamas ar diplomāta statusu”, un diplomātijā tā parasti apzīmē spiegošanu. Izraidītā diplomāta vārdu Latvijas ĀM neatklāja. 

Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” tolaik ziņoja, ka izraidītais esot Toropovs, kurš Krievijas vēstniecībā Rīgā bija pirmais sekretārs, savukārt laikraksts “Telegraf” apgalvoja, ka izraidītais neesot Toropovs.

Zurabovs, kurš nav karjeras diplomāts, bija Krievijas vēstnieks Ukrainā kopš 2009.gada, un pirms viņa šajā amatā kopš 2001.gada bija Krievijas ekspremjers Viktors Černomirdins. Zurabovs iepriekš vadījis Krievijas Pensiju fondu, kā arī bijis veselības aizsardzības un sociālās nodrošināšanas ministrs. Portāls “Meduza” raksta, ka Zurabovam bijušas draudzīgas attiecības ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko vēl kopš tā laika, kad Porošenko bija ārlietu ministrs. Zurabovs pēdējos gados vairākkārt paudis vēlmi atstāt vēstnieka Ukrainā amatu, taču Maskavā bijis viedoklis, ka viņam jāturpina darbs, cerot, ka ar Zurabova palīdzību varētu izdoties ietekmēt Porošenko.

Aģentūra “Interfax”, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, vēsta, ka nākamais Krievijas vēstnieks Ukrainā būs Mihails Babičs, kurš arī nav karjeras diplomāts. Kopš 2011.gada Babičs ir Krievijas prezidenta pārstāvis Pievolgas federālajā apgabalā, bet 2002.-2003.gadā viņš bija Čečenijas premjerministrs. Babiča kandidatūra vēstnieka Ukrainā amatam ir iesniegta izskatīšanai Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejā, ziņo “Interfax”.

 

Komentāri (28)

jurisml_inbox_lv 01.08.2016. 09.25

jau no boļševiku laiku diplomaatijas pirmssaakumiem , visi diplomaati gatavoti kaa izluuki un kalpojuši izluukdienesta, veestnieciibas visaa pasaulee vienmeer verveejuši aģentus , kas veel aktuaali ir arii šodiem , ja nemaldos tad šito Gruzijas specdienesti muuseejiem izgaismoja ķaa krievu špionu , bet Ameerikas diplomaatija pieprasiija izraidiišanu , varbuut kļuudos.

0
0
Atbildēt

1

  moonlight > 01.08.2016. 16.09

  Ebenemezers

  ja nemaldos tad šito Gruzijas specdienesti muuseejiem izgaismoja ķaa krievu špionu

  Tas bija Hapilovs, kuram Ušakovs pienesa ziņas. Gruzija brīnāja par viņu, kā terora aktu gatavotāju Gruzijas teritorijā, bet mūsu varonīgie DB un SAB un ĀM pat neklapēja ar ausīm. Sak:, kas tur tāc, kurš krievs tad nav terorists un kara noziedznieks? Kad Jākabsons no kompromat.lv publicēja abu neģēļu saraksti, ar viņu smagi fiziski izrēķinājās, bet Korena rokaspuiša, saskaņieša Kozlovska, vadītā padumjā milicija, čekas priekšpostenis, viņu vēl represēja. http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/403552-policija_apstiprina_zurnalista_aizturesanu Tikai pēc sižeta TV3 tika uzskatīts par vajadzīgu Hapilovu izraidīt.

  Tādas tās lietas, bet tu saki Lembergs.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu