“Bloomberg”: “Deutsche Bank” plāno pārtraukt ASV dolāru maksājumus daļai Latvijas banku 22

Foto: Reuters/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Dažu Latvijas banku spējas tieši apstrādāt pārskaitījumus ASV dolāros esot apdraudētas

Vācijas lielākā banka “Deutsche Bank” gatavojas pārtraukt ASV dolāru maksājumus daļai Latvijas banku, ziņo aģentūra “Bloomberg”, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem.

“Pēc to cilvēku teiktā, kas ir pazīstami ar Vācijas lielākās bankas plāniem, dažu Latvijas banku spējas tieši apstrādāt pārskaitījumus ASV dolāros ir apdraudētas, jo “Deutsche Bank” gatavojas pārtraukt attiecības ar tām,” raksta “Bloomberg”.

Tā vēsta, ka vairākas Latvijas bankas ir saņēmušas “Deutsche Bank” brīdinājumu, ka Vācijas banka tām liegs ASV dolāru klīringa iespējas.

Pēc “Bloomberg” rīcībā esošajām ziņām, šis “Deutsche Bank” lēmums neattieksies uz Latvijā strādājošajām Ziemeļvalstu bankām, kā arī bankām “Citadele”, “Rietumu Banka” un “Baltic International Bank”, vēsta LETA.

Komentējot šo neoficiāli iegūto informāciju, “Deutsche Bank” preses pārstāvis Franks Hartmans e-pasta vēstulē norādījis, ka “atbilstoši bankas stratēģijai līdz 2020.gadam banka pārskata attiecības ar klientiem”, tomēr atteicies sniegt sīkākas ziņas par “Deutsche Bank” plāniem attiecībā uz konkrētu Latvijas banku maksājumiem ASV dolāros, vēsta “Bloomberg”.

Aģentūra norāda, ka šāds “Deutsche Bank” lēmums būtu trieciens “daudzām Latvijas bankām, kuru pakalpojumi ir vērsti uz to, lai apkalpotu naudu, lielākoties dolārus, no klientiem bijušajā padomju telpā”, piebilstot, ka vairākas Latvijas bankas ir tikušas sodītas, jo atmazgājušas naudu no tādām valstīm kā Krievijai un Moldova.

Jau ziņots, ka 2014.gadā dolāru maksājumus Latvijas bankām pārtrauca ASV banka “JPMorgan Chase & Co.” Šī banka to pamatoja ar stratēģijas maiņu, taču šādu lēmumu “JPMorgan Chase & Co.” pieņēma pēc tam, kad ASV varas iestādes tai norādīja uz trūkumiem cīņā pret naudas atmazgāšanu.

 

Komentāri (22)

imblogs 17.10.2021. 00.07

… [Trackback]

[…] There you can find 88800 additional Information to that Topic: ir.lv/2016/07/29/bloomberg-deutsche-bank-plano-partraukt-asv-dolaru-maksajumus-dalai-latvijas-banku/ […]

0
0
Atbildēt

0

Knockrow Plumber 15.07.2020. 16.05

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: ir.lv/2016/07/29/bloomberg-deutsche-bank-plano-partraukt-asv-dolaru-maksajumus-dalai-latvijas-banku/ […]

0
0
Atbildēt

0

www.cbd-campus.com 18.12.2019. 22.08

… [Trackback]

[…] Here you will find 36610 additional Info to that Topic: ir.lv/2016/07/29/bloomberg-deutsche-bank-plano-partraukt-asv-dolaru-maksajumus-dalai-latvijas-banku/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu