Lukašenko apžēlojis vairākus politieslodzītos 1

Aleksandrs Lukašenko. Foto: LETA/ITAR-TASS
Print Friendly, PDF & Email

Atbrīvots Baltkrievijas prezidenta opozicionārs valsts galvas vēlēšanās

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko apžēlojis vairākus ieslodzījumā turētos opozicionārus, pavēstīja viņa administrācija. Aģentūras LETA-BBC/INTERFAX ziņo, ka brīvībā jau iznācis opozīcijas politiķis, bijušais prezidenta amata kandidāts Nikolajs Statkevičs.

Statkevičs tika arestēts pēc protestiem, kas Minskā izraisījās prezidenta vēlēšanu dienā 2010.gada 19.decembrī. Viņš tika apsūdzēts masu nekārtību organizēšanā un notiesāts uz sešarpus gadiem cietumā.

Paziņojumā, kas izplatīts svētdienas naktī, Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni un Eiropas Komisijas kaimiņattiecību politikas komisārs Johanness Hāns Baltkrievijā notikušo politieslodzīto atbrīvošanu nodēvēja par “ilgi gaidītu soli uz priekšu”.

ES amatpersonas pauda cerību, ka Baltkrievija atcels visus ierobežojumus atbrīvoto pilsonisko un politisko tiesību izpausmēm. “Šodien notikusī atbrīvošana ir būtisks progress centienos, kas ir vērsti uz ES un Baltkrievijas attiecību uzlabošanu,” teikts paziņojumā.

“Vadoties pēc humānisma principiem”, Lukašenoko apžēlojis arī baltkrievu anarhistus Igoru Oļiņeviču, Nikolaju Dedoku, Jevgēņiju Vasikoviču un Artjomu Prokopenko, kuriem bija piespriesti smagi cietumsodi, paziņoja prezidenta preses dienests. Dedoks un Oļiņevičs tika notiesāti par 2010.gada augustā notikušo uzbrukumu Krievijas vēstniecībai.

No ieslodzījuma atbrīvots arī Jurijs Rubcovs – cienījama vecuma šoferis no Gomeļas, kurš sev uz krūtīm bija uztetovējis uzrakstu „Lukašenko, ej prom”.

Politieslodzīto atbrīvošanu bija pieprasījusi ES un ASV, izvirzot to kā nosacījumu attiecību uzlabošanai un gaidāmo Baltkrievijas vēlēšanu atzīšanai. Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā notiks 11.oktobrī.

Komentāri (1)

haralds 26.08.2015. 12.27

un Baltkrievijas preziden†a opozicionāram valsts galvas vēlēšanās tagad jābūt obezjānijam Baltkrievijas preziden†am?

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu