Stankevičs Aglonā uzsver cilvēku atbildību par dabu 16

Zbigņevs Stankevičs Aglonas svētkos. Foto: Inga Nestere, F64
Print Friendly, PDF & Email

Metropolīts aicina saglabāt nākamajām paaudzēm Latviju kā zaļu zemi

Visiem projektiem, kas skar dabu, svarīgi būt caurspīdīgiem, lai tiem būtu kontrole no sabiedrības puses, lai var redzēt, kas tajos notiek, un lai tiek vērtētas ilgtermiņa sekas – tā, atsaucoties uz Romas pāvesta Franciska encikliku, kas veltīta ekoloģijas problēmām, savā runā Aglonas bazilikā ikgadējos Jaunavas Marijas Debessbraukšanas svētkos sacīja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, citē aģentūra LETA.

Viņš norādīja, ka ekoloģijas un dabas piesārņošanas jautājumi ir ļoti cieši saistīti ar cilvēka sirds stāvokli, jo no sirds iziet zaimi un alkatība. Arhibīskaps, atgādinot Romas pāvesta Franciska encikliku, pauda, ka mēs esam līdzatbildīgi “par mūsu dārgo zemīti, par mūsu Latviju”.

“Gan piesārņojums, gan bezatbildīgs resursu patēriņš ir saistīts ar grēku un egoismu cilvēka sirdī. Visi projekti, kas skar dabu, – vai tie ir kompāniju, valsts vai privātpersonu – ir svarīgi, lai tie būtu caurspīdīgi, lai būtu kontrole no sabiedrības puses, lai redz, kas tur notiek, lai tiek vērtētas ilgtermiņa sekas,” sacīja Stankevičs.

Viņš atgādināja, ka Latvija ir zaļa zeme un Latgali sauc par zilo ezeru zemi, bet ir svarīgi, “lai mēs to nepazaudējam un neatdodam par sviestmaizi svešiniekiem, kuri bezatbildīgi ar to izrīkosies”. “Latvija ir mums, un mēs esam atbildīgi par to, kādā stāvokli tā tiks nodota tālākajām paaudzēm,” uzsvēra metropolīts.

Stankevičs pauda – aizvadītie pāris gadsimti skaidri parādīja, ka ir vajadzīga ekoloģiskā atgriešanās. “Tas nenozīmē tikai to, ka mēs skatāmies apkārt, lai nenotiek piesārņojumi, bet arī uz to, kas notiek mūsu sirdī. Tas nav iespējams bez Dieva spēka, bez atsaukšanās uz Jēzus Kristus krusta upuri un viņa augšāmcelšanos un svētā gara nosūtīšanu,” pārliecināts metropolīts.

Komentāri (16)

Aigars Brauns 16.08.2015. 13.49

Cietuma kamerā pie parašas izdrāztais krievu provokators Karluha Jebdo jeb rostiņš, ventilatoru deģenerālis, Ombros utt. pievēmis visu protālu ar krievu cietumnieku žargonu un klusībā ņirdz, ka nacpamuļķīši andrejs un aivars atspērušies kvankšķ līdzi, tādējādi pierādīdami, ka NA pamatmasa ir pusaugu puiķeļu līmenī aizķērušies cirvji, kuru zābaku izmērs ir lielāks par viņu IQ.

+11
-7
Atbildēt

3

  Charlie Hebdo > Aigars Brauns 16.08.2015. 13.51

  Aigars Brauns

  Tevis, portālā dežūrējošā koprofīla – koprofāga, parašņika, vēl trūka un tava, anālās vagīnas sekrēta.

  +3
  -9
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Aigars Brauns 16.08.2015. 14.37

  Pēc analoģijas vajadzētu pameklēt,kāds provokators tad ir centra Brauns,kurus tad viņš ar saviem vēmekļiem cenšas diskreditēt…NA tie nav,tad kurus?

  +3
  -9
  Atbildēt

  0

  Aigars Brauns > Aigars Brauns 16.08.2015. 14.04

  Runā, ka tie zeki tevi kā pretīgu žurku esot izdrāzuši ar slotaskātu, lai nebūtu jāapķēza savi orgāni. Ko padarīsi – provokatorus un žurkas neciena pat bandīti.

  +4
  -6
  Atbildēt

  0

veesumS 16.08.2015. 10.57

….nu-ū…šķiet, ne par velti mūsu Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze, pēc kaimiņzemes labākajiem paraugiem, kas nacionāļiem tik tuvi – aicināja tautu aizlūgt par valsts vadītājiem un citām augstām amatpersonām…

…Satversmē gan stāv rakstīts, ka baznīca no valsts ir atdalīta, bet…ko tu labam paraugam padarīsi – jāseko….un mūsu valsts vīri/sievas ar baznīcu saaug arvien ciešāk….

+8
-9
Atbildēt

6

  Charlie Hebdo > veesumS 16.08.2015. 12.33

  zanE ….

  Protams, jums, latviešu nīdējiem, čekas podsķilkām, tuvākiem SC paģeļņikiem, krievi esot pirmtauta, kas nākot no etruskiem(этрусский – это русский).

  +3
  -11
  Atbildēt

  0

  Charlie Hebdo > veesumS 16.08.2015. 11.30

  zanE ….

  Es ikdienas aizlūdzu, lai Dievs dombrovskiem, āboltiņām, zaķiem, kampariem, rinkēvičiem, matīsiem, vējoņiem un kozlovskiem iedotu kaut kripatiņu godaprāta.

  +5
  -12
  Atbildēt

  0

  traductrice > veesumS 16.08.2015. 11.57

  konkrēti kādiem meliem?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  veesumS > veesumS 16.08.2015. 11.56

  ….rostiņ…nūūū, pēc tādiem meliem neaizmirsti arī grēkus izsūdzēt….

  +7
  -5
  Atbildēt

  0

  traductrice > veesumS 16.08.2015. 11.38

  Ne pārāk uzmanīgi sekoju dievkalpojumam, tomēr konkrēti aicinājumu aizlūgt par valsts vadītājiem dzirdēju no kāda garīdzniecības pārstāvja… Vai tiešām arī Mūrniece izteicās tā, kā tu to pasniedz?

  Ja par Aglonas apmeklējumu, tad, ja nemaldos, Aglonu ir apmeklējušas visas augstākās amatpersonas arī iepriekšējos gados, arī madam Solvita. Baznīca no valsts ir atdalīta varas funkciju ziņā. Nevienam varas pārstāvim nav liegts “tuvināties tautai” caur baznīcu. Jautājums, cik tas ir nesavtīgi, protams, paliek. Bet ar to grēko visi. Arī Vienotība (atcerēsimies Zaķi priekšvēlēšanu periodā, kurš kļuva traki dievbijīgs un apmeklēja visus dievkalpojumus savā dzimtajā pusē).

  +7
  -4
  Atbildēt

  0

  veesumS > veesumS 16.08.2015. 11.58

  …traductrice….vakardienas TV ziņu raidījumā… 🙂

  P.S. ….par meliem bija adresēts rostiņam…komentāri pārklājās…. 🙂

  +8
  -4
  Atbildēt

  0

Ēriks 16.08.2015. 09.40

Tad lūk kur tā vaina,kāpēc nevar aizliegt lietot to sūda raundapu,indīgas krāsvielas un citu huiņu,ko mums liek pie pārtikas,kāpēc nevar samazināt PVN veselīgai,svaigai pārtikai un uzlikt lielāku šlagbomi visādiem draņķiem,ko andalē mūsu lielveikalos.Par maz ejam baznīcā.

+4
-6
Atbildēt

3

  Charlie Hebdo > Ēriks 16.08.2015. 11.34

  Ēriks

  Dainas ir vissenākās zināmās mūsu civilizācijas liecības un senie balti neticēja Dievam, viņi to zināja.

  +3
  -7
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Ēriks 16.08.2015. 10.22

  Ēē,nu vispār,bailes no Dieva soda būtu labs stimuls sargāt dabu,kaut gan,manuprāt,tie,kas seko mūsu tautas tradīcijām,lasa tautas dainas,vai pat ir dievturi,tā saikne ar dabu ir krietni stiprāka.

  https://www.youtube.com/watch?v=kI-GdQebmt8

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > Ēriks 16.08.2015. 10.07

  Piekrītu, un, kad pats sāksi apmeklēt dievkalpojumus, pienāks brīdis, kad sapratīsi, cik pareizu komentāru esi šorīt uzrakstījis 🙂

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu