Bergmanis savulaik pārkāpis likumu par amatu savienošanu 21

Raimonds Bergmanis lasa Satversmi. Foto: Edijs Pālens, LETA

KNAB sācis arī jaunu pārbaudi

Aizsardzības ministra kandidāts, Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis (ZZS) pirms vairākiem gadiem pārkāpis likumu par amatu savienošanu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) patlaban veic jaunu pārbaudi par amatpersonas iespējamiem pārkāpumiem, ziņo LETA.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša pastāstīja, ka KNAB 2009.gadā pārbaudē konstatēja, ka Bergmanis, savienojot Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretāra padomnieka amatu ar līgumdarbu Rīgas Pašvaldības policijā, kā arī savienojot AM Jaunatnes militārās izglītības nodaļas vēcākā referenta amatu ar biedrības “Latvijas Olimpiešu klubs” valdes locekļa amatu un SIA “Ķeizarmežs” trenera amatu, nesaņemot rakstveida atļauju un saņemot par neatļautu amatu pienākumu pildīšanu ienākumus, ir pārkāpis likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normas.

2009.gada rudenī KNAB nolēma izbeigt lietvedību Bergmaņa administratīvā pārkāpuma lietā par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu un atbrīvot Bergmani no administratīvās atbildības, atzīstot šo pārkāpumu par maznozīmīgu. Toreiz Bergmanim KNAB izteica mutvārdu aizrādījumu.

Dūša pastāstīja, ka KNAB patlaban veic jaunu pārbaudi un vērtē, vai Saeimas deputāta Bergmaņa valsts amatpersonas deklarācijā par 2014.gadu norādītās ziņas nesatur informāciju par iespējamiem valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumiem.

Bergmanis par deputātu tika ievēlēts pagājušā gada rudenī. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā atrodamā amatpersonas deklarācija liecina, ka pērn viņš bijis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komisijas loceklis, viņam bijis līgumdarbs Rīgas Pašvaldības policijā, tāpat viņš bijis Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents, “Latvijas Olimpiešu kluba” prezidents un rekrutēšanas speciālists Rekrutēšanas un jaunsardzes centrā.

Deklarācijas sadaļā par ienākumiem viņš norādījis 16 pozīcijas. Bergmanis kā ienākumus norādījis septiņus honorārus, piemēram, no biedrības “Alusbrālība” un SIA “Boheme International”. Tāpat viņš saņēmis algu Saeimā, Rīgas Pašvaldības policijā, “Latvijas Olimpiešu klubā”, Rekrutēšanas un jaunsardzes centrā un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā. Jau ziņots, ka ZZS valde nolēmusi aizsardzības ministra amatam virzīt Bergmaņa kandidatūru.

Bergmanis ir NATO Parlamentārās asamblejas Drošības un aizsardzības komisijas loceklis. Bergmanis strādājis arī kā Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Rekrutēšanas nodaļas rekrutēšanas speciālists.

Viņš ir norādījis uz savu pieredzi, apmēram pusotru gadu strādājot par toreizējā AM valsts sekretāra Edgara Rinkēviča padomnieku, kā arī uz septiņu gadu darbu kā apmācības instruktoram Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienestā.

 

Komentāri (21)

lno 11.06.2015. 12.06

…Bergmanis, savienojot Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretāra padomnieka amatu ar līgumdarbu Rīgas Pašvaldības policijā, kā arī savienojot AM Jaunatnes militārās izglītības nodaļas vēcākā referenta amatu ar biedrības “Latvijas Olimpiešu klubs” valdes locekļa amatu un SIA “Ķeizarmežs” trenera amatu

__________________________

Tātad savējais – morāli izturēts, derēs:)

+10
-3
Atbildēt

7

  klusais > lno 11.06.2015. 12.09

  lno – pastāsti kur Tu redzi kādu problēmu ?

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > lno 11.06.2015. 12.56

  tīri formāli – protams, ka pārkāpums

  Bet ja no praktiskā viedokļa – treneris, un kluba valdes loceklis … skaidrs, ka tur nevarēja būt reāls interešu konflikts, ka varētu savās interesēs dienesta stāvokli izmantot … vienkārša formalitāšu neievērošana.

  Nesmuki gan. Vēl nav kļuvis par ministru un jau PR traips.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  DikembeSakamoto > lno 11.06.2015. 23.31

  Seržantam uzvārds traucē, Bergmanim dienesta pakāpe.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Raicha > lno 11.06.2015. 22.03

  Seržantam turklāt ir diezgan švaki ar erudīciju/zināšanām militārās lietās. Protams, tas nav vienīgais, kas vajadzīgs AM, bet nu kaut cik jau vajadzētu…

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > lno 11.06.2015. 14.05

  Koalīcijas līgums paredz, ka AM ir ZZS. Ielikt no citas partijas … sanāk koalīcijas līguma maiņa, kas ir … pasmagi.

  Nu pašvaki ZZSam ar rezervistu soliņu (un ne tikai ZZS – arī NA un Vienotība ir ar šādām problēmām saskārušies) – tika apspriesti –

  Seržants, Krauze,

  bijušais ugunsdzesēju priekšnieks – pats atteicās

  Ne Seržantam, ne Bergmanim nav pieredzes lielas organizācijas vadīšanā – tā ir būtiska problēma.

  Reāli – partijām pašām laikus būtu jādomā par rezervistiem un jāaudzina viņus parlamentārā sekretāra vai padomnieka amatos – lai vajadzīgajā brīdī jau ir lietas kursā par ministrijas situāciju.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  lno > lno 11.06.2015. 12.48

  klusais. Problēmas bija tikai Auseklītim:)

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  lno > lno 11.06.2015. 13.04

  EA. Ja nopietni, tad es nezinu, cik labs vai slikts būs Bergmanis ministra amatā. Laiks rādīs, bet šī briža situācija nav tāda, lai riskētu…

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

Aigars Brauns 11.06.2015. 12.18

Kā allažiņ, Hūte bīda kadrus ar skeletiem skapī, kuriem var uzbrēkt “Se, būdā, vai arī tu velnu redzēsi”.

+8
-2
Atbildēt

0

mūsu alus 11.06.2015. 22.21

Pārkāpums atzīts par maznozīmīgu, tāpēc jāceļ liels ļembasts. Tad tas liksies nozīmīgāks, it sevišķi, ja pieliek klāt tekstu, ka kaut kas tiek vēl vērtēts. Vai Dūšai ir dūša pateikt, ka vērtētas tiek visu amatpersonu deklarācijas, vai arī tomēr ne? 😉

+6
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu