Jauns LTV seriāls “Māja pie ezera” uz ekrāniem gaidāms septembrī 33

Režisors Armands Zvirbulis. Foto: Ieva Čīka, LETA
Krista Petrošina

Sabiedriskais medijs finansē jauna seriāla uzņemšanu pēc adaptēta poļu romāna

Jauns pašmāju televīzijas seriāls šoruden, septembrī, nonāks uz ekrāniem – patlaban sākusies filmēšana TV seriālam “Māja pie ezera”, kura režisors ir Armands Zvirbulis. Jaunais seriāls uz ekrāniem būs redzams LTV1.

“Māja pie ezera” ir videofilma 13 sērijās, kas adaptēta pēc Polijā slavenas rakstnieces Olgas Sobociņskas grāmatas. Tajā tiek izstāstīts par vienas ģimenes trīs paaudžu sievietēm un viņu dzīvi. Kā uzskata seriāla veidotāji, tā mērķauditorija ir visa vecuma cilvēki.

Seriālā filmējas Latvijā pazīstami aktieri Sandra Kļaviņa, Artūrs Skrastiņš, Andris Keišs, Gints Grāvelis, Tālivaldis Lasmanis un Intars Rešetins, kopumā seriālā ir ap 70 lomu un ap 100 epizodisku lomu.

Filmēšanas laukumā otrdien sastapu galvenās lomas Madaras atveidotāju aktrisi Sandru Kļaviņu. Viņa stāsta, ka ir sajūsmā par komandu, jo ar režisoru Zvirbuli jau bija sastrādājusies seriālā “Saldais pārītis”. Aktrise viņam un viņa darbam uzticas.

Kļaviņa stāsta, ka filmēties nebūt nav viegli, jo visas epizodes neieraksta pēc kārtas, bet gan dažādā secībā. Tomēr seriāla sižets ir viņai tuvs, jo runa ir par viņas vecuma sievieti, kura tāpat kā viņa ir dzīvē izgājusi cauri dažādiem posmiem – galvenā varone Madara ir veiksmīga četrdesmitgadniece. Viņai ir skaista meita un labs vīrs. Madara strādā Rīgā reklāmas aģentūrā , kuru izveidojusi kopā ar kolēģiem. Taču Madarai ir pāri 40 un tas spožajā reklāmas pasaulē jau ir liels vecums. Jaunākas darbinieces izkonkurē Madaru un viņai darbs ir jāatstāj, tas ir īsumā par sižetu.

“Polijas televīzija uzņēmusi savu versiju seriālam. Latvijas televīzija šo poļu versiju redzēja vienā no filmu tirgiem un saprata, ka tas ir tas, ko viņi grib un nopirka licenci,” teica seriāla “Māja pie ezera” producente un režisore Arta Ģiga. Viņa stāsta, ka filmēšanas vietas būs gan Rīgā, gan Alsungā, gan arī citviet. Filmēšanās stundas ir garas, bet pagaidām darbs nenotiek katru dienu, jo aktieri ir aizņemti citos darbos. Tomēr, pēc Ģigas teiktā, plāns ir seriālu pabeigt līdz rudenim, lai septembrī to varētu redzēt televīzijas ekrānos. Par nākotnes plāniem viņa nosmej, ka galvenais ir tagad pabeigt šīs 13 sērijas, jo laiks, kad tās ir jānofilmē, ir ļoti īss.

Parasti Latvijā uzņemto seriālu, piemēram, “Ugunsgrēks”, “Viņas melo labāk” un citu sērijas ilgst vidēji 25 minūtes, bet šis jaunais seriāls atšķirsies ar to, ka tas būs 50 minūtes garas sērijas. Seriāla pasūtītāji ir Latvijas Televīzija, kas arī finansē šo projektu.

Seriāla režisors Zvirbulis sevi jau pierādījis spēlfilmās, seriālos, televīzijas pārraidēs, piemēram, “Mazie laupītāji”, “Rīgas gambīts”, “Saldais pārītis” u.c.

 

Komentāri (33)

traductrice 27.05.2015. 11.06

cerams, ka šim seriālam būs saturs, nevis bezsaturs. Gribas beidzot redzēt kādu pašmāju seriālu, kam ir gan sižetiskā līnija (ar ievadu, iztirzājumu un nobeigumu), gan arī kāda mākslinieciskā vērtība.

ugunsgrēks un visi tie plaģiātiskie “detektīvseriāli” ar savu lētumu un bezsaturu vienkārši iespārda!

+3
0
Atbildēt

0

nova9 13.02.2022. 01.30

… [Trackback]

[…] There you can find 27709 more Info to that Topic: ir.lv/2015/05/27/jauns-ltv-serials-maja-pie-ezera-uz-ekraniem-gaidams-septembri/ […]

0
0
Atbildēt

0

Juul Pods 04.08.2020. 14.57

… [Trackback]

[…] Here you can find 7231 more Information to that Topic: ir.lv/2015/05/27/jauns-ltv-serials-maja-pie-ezera-uz-ekraniem-gaidams-septembri/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu