Vidusskolēni saņems lielākus diplomus 22

Izglītības ministre Mārīte Seile. Foto: LETA
Print Friendly, PDF & Email

Priekšlikums par dokumenta izmēra maiņu nācis no pašvaldībām un izglītības iestādēm

Valdība piekrita, ka vidusskolas absolventi, pabeidzot izglītības iestādi, saņems četras reizes lielākus izglītības dokumentus, nekā tas ir pašlaik.

Turpmāk vidusskolēnu diplomu lielums būs A4 papīra loksnes formātā pašreizējā A6 mazformāta vietā, lēma Ministru kabineta sēdē par dokumenta veidlapai izmantojamās papīra loksnes formāta maiņu.

Priekšlikums par dokumenta izmēra maiņu nācis no pašvaldībām un izglītības iestādēm, kuras arī norādīja, ka izglītības dokumenta veidlapām izmantotā papīra kvalitāte ir pārāk zema.

Līdz ar šīm izmaiņām izglītības dokumentu veidlapu papīra kvalitāte paaugstināta līdz līmenim, kas būtu ne zemāks par 120g/m2. Savukārt sekmju izraksta veidlapai izmantos papīru, kura kvalitāte nav zemāka par 80g/m2.

Grozījumi stāties spēkā no 2016.gada 1.jūlija, jo Izglītības un zinātnes ministrijai būtu jāveido jaunu izglītības dokumentu veidlapu iepirkums.

Līdzās dokumenta izmēram un papīra kvalitātei sekmju izraksts tiks papildināts ar norādi, ka tajā tiek ierakstīta informācija par izglītojamā dalību projektos un zinātniski pētnieciskajos darbos.

Tāpat turpmāk izglītības dokumentos – apliecībā par vispārējo pamatizglītību vai atestātā par vispārējo vidējo izglītību – un aizsardzības elementos jeb hologrammās tiks lietots lielais valsts ģerbonis.

 

Komentāri (22)

Mr. V 26.05.2015. 16.42

Kas par diženu sasniegumu!

+1
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2015/05/26/vidusskoleni-sanems-lielakus-diplomus/ […]

0
0
Atbildēt

0

kristaps_freimanis 26.05.2015. 19.45

Inčīgi, kāpēc šis raksts ir iekļuvis IR kopumā nabadzīgajā atlasīto ziņu klāstā?

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu