Straujuma ar Strīķi pārrunājusi iespēju viņu sūtīt uz Ukrainu • IR.lv

Straujuma ar Strīķi pārrunājusi iespēju viņu sūtīt uz Ukrainu 28

Juta Strīķe. Foto: Lita Krone, LETA

Zināms, ka Latvija uz Ukrainu varētu nosūtīt kādu no pretkorupcijas ekspertiem

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) nenoliedz, ka ar bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi pārrunājusi iespēju viņu nosūtīt kā pretkorupcijas ekspertu uz Ukrainu.

Tomēr intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” Straujuma piebilda, ka šis jautājums ir jāpārrunā ar KNAB vadītāju Jaroslavu Streļčenoku, tāpēc runāt par konkrētām personām, kuras no Latvijas puses varētu doties uz Ukrainu, lai tur palīdzētu veidot Korupcijas apkarošanas biroju, tagad nevar.

“Tas nav tik vienkāršs jautājums, ko var atrisināt vienas dienas laikā,” sacīja Straujuma un tomēr apstiprināja, ka viņai par šo jautājumu ir bijusi saruna ar Jutu Strīķi.

Strīķe varētu būt tā eksperte, kas tuvākajā laikā tiktu nosūtīta strādāt uz Ukrainu, iepriekš vēstīja LTV.

Kā liecina LTV rīcībā esošo informāciju, Strīķe pēc sarunas ar Straujumu piekritusi, ka varētu doties uz Ukrainu, lai tur palīdzētu cīņā ar korupciju jaunizveidotajā korupcijas apkarošanas birojā.

Jau iepriekš aģentūrai LETA Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga apstiprināja, ka Latvija uz Ukrainu varētu nosūtīt kādu no pretkorupcijas ekspertiem.

Latvijas eksperta sūtīšana uz Ukrainu ir viens no Latvijas un Ukrainas divpusējo attiecību jautājumiem.

Premjerministre ir paudusi, ka Latvija var sniegt Ukrainas pretkorupcijas birojam eksperta atbalstu, lai sniegtu Latvijas pieredzi cīņā ar korupciju.

Iespējamā korupcijas apkarotāja sūtīšana uz Ukrainu nebūs vienīgā palīdzības forma, ko Latvija sniegs Ukrainai. Jau iepriekš bija nolemts, ka Ukrainā strādās arī bijušais Muitas pārvaldes direktors Tālis Kravalis, kurš kļūs par Ukrainas muitas vadītāju.

 

Komentāri (28)

Ebenemezers-3 05.05.2015. 09.16

lielaakais eksperts korupcijas jautaajumos mums ir lembe , viņš zinaaja , kurš suutaams uz Ukrainu , pa to laiku muusu korumpanti varees dziivot kaa nieres pa taukiem.

+7
-2
Atbildēt

0

dzeris49 05.05.2015. 09.37

Latvijai jau “lielākais pretkorupcijas eksperts”, kā pati Straujuma izteicās, tātad, nav nepieciešams, šeit viņam vietas nav, jo mums korupcija, tātad, likvidēta, mums vajadzīgs Streļčenoks, kurš “lielāko pretkorupcijas ekspertu” nemitīgi vajā, paralizējot visa KNAB darbu, pie kam, kā vairākkārt pierādīts, ar metodēm, kas parāda viņa absolūto juridisko nekompetenci?

Izskatās, man, kā vienreiz jau man ieteica kāds komentētājs, nopietni jāarstējas, nevar taču būt, ka jāarstējas Straujumai un visai mūsu Saeimai, kas atbalsta Streļčenoku, bet, neatbalsta Striķi, jo nekādu loģiku es šinī paziņojumā nesaskatu.

Par to, ka Saeimas vairākums varētu būt korupmpēts, un šo lēmumu Straujumai ieteca Lembergs, pat domāt negribas, nu nevar taču būt, ka neatkarīgajā Latvijā tik atklātā veidā tiek vaļā no tiem, kas reāli grib cīnīties ar korupciju, un ir nēērti valdošajai “elitei”?

+8
-8
Atbildēt

11

  dzeris49 > dzeris49 05.05.2015. 11.50

  Tas, protams, ļoti cēlsirdīgi un altruistiski – draugam atdod to labāko, un s… ( Streļčenoku), atstāt sev, bet, no otras puses, īsti pareizi tas nebūtu.

  Protams, sūtīt neveselo, ja ne korumpēto, Streļčenoku uz Ukrainu būtu neprāts un pilnīgākā Latvijas valsts prestiža graušana.

  Bet, kāpēc gan, viņu nevarētu aizsūtīt uz kādu mums draudzīgu Āfrikas valsti, vai, kaut vai, “pieredzes apmaiņai” uz kādu Krieviju vai Baltkrieviju, uz gadiem desmit, sagabājot vidējo algu, tas nestu reālu labumu Latvijas valstij, un, iespējams, vēl ļautu izglābt to, kas no KNAB palicis pāri.

  Vai, kaut vai, aizrotēt viņu uz kādu no tām valsts iestādēm, aģentūrām, utt., kur viņš nevarētu nodarīt tik lielu ļaunumu, un kuras vispār var būt, var nebūt, neviens to pat nepamanītu.

  Cita lieta, ka tas ir galīgi nereāli, Lembergs un SC to nekad neļaus, tiem vajag taisni tādu KNAB vadītāju, kas to iestādi diskreditē un grauj, kaut, izskatās, ka arī pārējās partijas un “eliti” tas apmierina, vismaz, nekādus reālus soļus, lai to risinātu, neredz

  Vai, otrs variants, Lembergs diktē pilnīgi visu ( Striķe ir viņa lielākais ienaidnieks, kā zināms), citi varianti nav, un šie abi varianti Latvijas valstij traģiski.

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  fretka > dzeris49 05.05.2015. 13.10

  Džeris: kāpēc gan, viņu nevarētu aizsūtīt uz kādu mums draudzīgu Āfrikas valsti

  ———

  Nebēdājies, Džeri, drīz Straujuma tev atvedīs daudz jaunu draugu no draudzīgām Āfrikas valstīm.

  “Pagaidām nav skaidri zināms, kā Latvija piedāvās risināt jautājumu par patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotām, tomēr Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) neizslēdz, ka Latvijai arī nāksies uzņemt bēgļus.

  Šorīt intervijā LTV raidījumam «Rīta Panorāma» Straujuma stāstīja, ka Latvija sagatavos savus priekšlikumus gaidāmajai Eiropas Savienības (ES) Iekšlietu ministru padomes sēdei, kurā tiks lemts par kvotām.

  «Tomēr vēlos uzsvērt, ka kvotu noteikšana katrai dalībvalstij ir pēc brīvprātības principa, bet ir skaidrs, ka mums šajā jautājumā ir jāsolidarizējas ar pārējām ES dalībvalstīm,» sacīja Straujuma.

  Tomēr uz jautājumu, vai Latvijai būs jāuzņem bēgļi, Straujuma atbildēja apstiprinoši, lai gan piebilda, ka diskusija par šiem jautājumiem vēl nav sākusies, tāpēc runāt par kādu konkrētu cilvēku skaitu nevar.”

  http://t.apollo.tvnet.lv/zinas/straujuma-latvijai-iespejams-naksies-uznemt-beglus/690758

  +3
  -7
  Atbildēt

  0

  lno > dzeris49 05.05.2015. 14.23

  fretka. Grūti būs TUA tirgotãjiem argumentēt atteikšanos no bēgļu uzņemšanas. Šoreiz Eiropas un vietējiem “liberãļiem”

  vērtību izpratne atšķirsies:):):)

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  fretka > dzeris49 05.05.2015. 14.19

  Ja kāds vēl nav lasījis, iesaku šo grāmatiņu

  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Camp_of_the_Saints

  Spēcīga.

  P.S. Liekas, ka Straujuma noteikti nav lasījusi :)

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  lno > dzeris49 05.05.2015. 14.34

  Protams, pārsvarā dažādi, bet ja jau paši ielaiž par naudu, tad arī pildiet kvotas. Vaimanāšana nelīdzēs. V allaž tālredzīga ar nemainīgu pārliecību. Lai dzīvo Āboltiņa, Zaķis un Olšteina sešinieks:):):)

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  nomale > dzeris49 05.05.2015. 16.05

  Piekritīs uzņemt arī! Imigrantiem vajadzīgas mājas, kur dzīvot. Runā jau par 100000 vai pat 500000, vot kur būs uzvārīšanās!!!

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  fretka > dzeris49 05.05.2015. 16.30

  Lielbritānija. Leiboristu partijas priekšvēlēšanu sapulce Birmingemā.

  http://media.wpolityce.pl/cache/f9/f3/f9f3e1366168e0d7d209300b2f4af8e3.jpg

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  lno > dzeris49 05.05.2015. 14.28

  Politiķi tāpat kā žurnālisti nemīl lasīt:):):)

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 05.05.2015. 14.00

  Es vispār piekrītu kāda komentētāja progresīvajai un humānajai idejai, ka ES nevis vajadzēja tos nelegālos imigrantus, ko tā sauc par bēgļiem, tikai glābt, visus izmitināt ES, dod tiem patvērumu, dod pabalstus, tas ir pārāk maz un pārāk nehumāni.

  Eiropai nepieciešams sūtīt uz Āfrikas krastiem pašai savus drošus, labiekārtotus, un ietilpīgus kuģus, un pašai pārvest visus tos, kas tikai grib, un izmitināt visus ES, un Latvijai tur kāds savs kuģītis arī jāaizsūta.

  Ja kuģu nepietiek – sabūvēt jaunu floti.

  Pie kam, ņemt tikai musulmaņus, jo, esot bijuši ļoti daudzi gadījumi, kad, ja tie musulmaņi uzzinot, ka kāds no bēgļiem uz tā kuģa esot kristietis, to vienkārši iemet jūrā, tāpēc nevajag radīt šiem cilvēkiem lieku stresu.

  Pie kam,vēlāk izmitināt tur, kur viņi paši vēlas.

  Tas būtu humāni, citādi viņiem jāpārceļas uz dzīvi ES ar kādiem veciem graustiem, tas taču pārkāpj viņi ctb!

  Un Latvijai šeit noteikti jāizmitina šie nelaimīgie cilvēki, kas spēj samaksāt par savu pārcelšanu cik tur, ap 10000 eiro, jādod visiem pabalsti, nu saprotams, ne jau tādi, kāda mums vidējā pensija, reizes piecas lielāki, lai būtu arī, ko aizsūtīt džihadam, jāsniedz visiem par brīvu med. palīdzība, jānodrošina ar labiekārtotu dzīvokli par brīvu, un, pats galvenais, jānovērš diskriminācija un nekavējoties jāpiešķir pilsonība, pie kam, skolās, jāsāk mācīt šo bēgļu valoda, lai varētu saprast un izpildīt visas viņu vēlmes.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 05.05.2015. 14.24

  TUA pircēji un musulmaņu imigranti, tie, tomēr, ir pavisam dažādi varianti.

  Un attiekties protams, ka neattieksies, un savu kvotu pildīs, ar ES jau nekonfliktēs.

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  traductrice > dzeris49 05.05.2015. 11.04

  nedaudz paironizējot, tu taču negribētu savam draugam, kuram tu vēli tikai un vienīgi labu, iesmērēt sūd.., sorry, strelčenoku. Labāko atdodam, cerībā, ka dots devējam atdodas :) sev paturam to, ko citiem ar labu sirdi nekad nedotu.

  +10
  0
  Atbildēt

  0

lno 05.05.2015. 15.32

Vai Ie ministram nav piemetusies tādi pati vajāšanas mānija kā kādreiz Džeimsam Forestolam, vai arī pilnīgi atklāti sāk pūst Krievijas stabulē?

+1
-2
Atbildēt

2

  lno > lno 05.05.2015. 21.16

  fretka. OK:)

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  fretka > lno 05.05.2015. 15.57

  > Ino

  Forestola “vajāšanas mānija” ir curika Drū Pīrsona izgudrojums.

  “After President Truman took office, Forrestal attempted to moderate President Truman’s policy of large-scale defense economization, which was radically reducing the size of the U.S. armed forces at a time of increased Cold War tensions. The policy had infuriated the U.S. armed forces chiefs, and Pearson, sensing an opportunity, began to publish information he had received from Pentagon sources on Forrestal’s mental condition. Pearson unrelentingly continued his attacks on Forrestal in his columns and radio broadcasts, openly berating Truman for not firing Forrestal. President Truman asked for Forrestal’s resignation, replacing him with Louis A. Johnson.

  After Forrestal’s death in May 1949 (caused by a fall from a 16th-floor window of the Bethesda Naval Hospital), Pearson stated in his column that Forrestal suffered from “paranoia” and had attempted suicide on four previous occasions. Pearson’s claim of paranoia and previous suicide attempts by Forrestal was completely contradicted by the testimony of Forrestal’s attending physicians at Bethesda and is not corroborated by the doctors’ reports, Forrestal’s medical file or the official Navy investigative report of his death. Pearson’s own protege, Jack Anderson, later asserted that Pearson “hounded Jim Forrestal with dirty aspersions and insinuations until at last, exhausted and his nerves unstrung, one of the finest servants that the Republic ever had died of suicide.””

  http://en.wikipedia.org/wiki/Drew_Pearson_%28journalist%29

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu