fbpx

Draudošā vēsture 32

NULL
Gunārs Nāgels
Print Friendly, PDF & Email

Informācijas kara nozīmīga daļa – cīniņš par patieso vēstures izpratni

Krievija turpinās Apvienoto nāciju Ģenerālasamblejā un AN Cilvēktiesību padomē cīnīties pret mēģinājumiem ”sagrozīt vēsturi un Otrā pasaules kara iznākumu” – tā pirms dažām dienām preses konferencē paziņoja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Genadijs Gatilovs.

Viņš teica, ka šie mēģinājumi ir pēdējā laikā ieguvuši ”draudošu raksturu”. Krievija arī turpināšot cīnīties ar vēsturiskām atklāsmēm, tostarp arī tām, ko izplata Latvijas ārlietu ministrija. Gatilovs skaidri apstiprina informācijas kara nozīmi, kad sūdzas, ka šīs atklāsmes cenšas atņemt gan viņiem, gan visai starptautiskajai sabiedrībai kopīgu vēsturi, par kuru visiem vajadzētu lepoties.

Informācijas karš ir daļa no modernā hibrīdkara, un tieši šī kopīgā vēsture līdz šim bija Kremļa veidotā pasaciņa, kura atļāva uzskatīt Padomju Savienību un Krieviju par pasaules glābēju, bet citus – par ļaunajiem fašistiem, to līdzskrējējiem vai, labākā gadījumā, ne sevišķi efektīviem Maskavas sabiedrotajiem.

Arvien efektīgāk notiek cīņa pret Maskavas ”kopīgās vēstures” interpretāciju, un par Eiropas kopīgās vēstures patieso izpratni arvien biežāk diskutē konferencēs un presē.

Latvijas Okupācijas muzejam ir plaša sadarbība ar zinātniskām institūcijām un muzejiem ārzemēs, tas piedalās patiesās kopīgās vēstures veidošanā. Muzejam ir unikāla iespēja ietekmēt valsts galvas un citus augstus viesus, kuri nāk valsts protokola vizītēs uz muzeju, kur viņiem individuāli stāsta par mūsu sāpīgo vēsturi.

Patlaban tas notiek trūcīgos apstākļos, jo muzejs jau trešo gadu mitinās ierobežotās pagaidu telpās, gaidot sen paredzēto Latviešu strēlnieku laukuma ēkas pārbūvi. Darbi visu laiku iet uz priekšu, bet ik pa laikam tiek iemests sprungulītis, lai kaut kas atkal aizkavētos.

Daļa no propagandas kara – prokremliskā motociklistu grupa ”Nakts vilki” (Night Wolves) sestdien Maskavāzsāka braucienu cauri Eiropai uz Berlīni, lai atzīmētu uzvaras 70.gadadienu. Lai nebūtu šaubu par motociklistu simpātijām, braucienu rotā karogs ar uzrakstu: ”Par Dzimteni, par Staļinu”. Lai arī Polija ir aizliegusi braucienu, grupas līderis lepni paziņojis, ka tā tik un tā šķērsos valsti. Jājautā, vai uzspļaušana Polijas tiesībām drīzāk neatgādina 1939.gada 17.septembri, kad Maskava iebruka Polijā, īstenojot Hitlera-Staļina pakta vienošanās.

Informācijas karš kļūs vēl intensīvāks. Traucējumi mūsu spējām piedalīties šajā karā pieaugs. Nedrīkstam pārtraukt cīņu.

Autors ir Austrālijas laikraksta ”Latvietis” galvenais redaktors.

Komentāri (32)

valdemir 27.04.2015. 11.53

Rietumi ir būtiski ieinteresēti, lai pasaule turpinātu ticēt krievu pasakām par otro pasaules karu, īpaši ASV, kas citādi nekad nespētu loģiski izskaidrot saviem pilsoņiem, kādēļ tās, neraugoties uz neredzētu ekonomikas uzplaukumu, kodolieročiem, stratēģiskajiem bumbvedējiem, lidmašīnu bāzes kuģiem, utt., atdeva pusi Eiropas karā izpostītajām, badā mirstošajām Staļina impērijas atliekām.

+8
-3
Atbildēt

7

  edge_indran > valdemir 27.04.2015. 15.38

  ——-

  Pēc kara cerēja uz Dievu un angļiem http://www.diena.lv/dienas-zurnali/sestdiena/pec-kara-cereja-uz-dievu-un-angliem-14075649?cp=1#comments

  ===============================================================================

  Var un vajag, taču jēgsaturīgi -, tad, iespējams, no kādam traģēdijām spēsim izvairīties. Laiks sākt domāt, ne tikai bezjēgā klausīties aizokeāna mītošo nāgeliešu solījumos.

  Pirmizrāde P.Krilova filmai „Uz spēles Latvija”

  https://www.youtube.com/watch?v=JXnp1ZQfzVg

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  edge_indran > valdemir 27.04.2015. 14.28

  ——–

  Operation Unthinkable: Churchill’s plan to start World War III

  http://in.rbth.com/blogs/2013/06/13/operation_unthinkable_churchills_plan_to_start_world_war_iii_26091.html

  ===============================================================================

  Daudziem jau niezēja rokas, taču pēc kaunpilnās nacistu izgāšanās vairs riskēt negribējas. “Karstgalvjus” patonus ātri vien “atvēsināja”, lai priekšroku dotu “aukstā” kara īstenošanas speciālistiem. Galu galā tas 1991.g. vainagojās ar PSRS sagraušanu, taču ne pilnīgu Krievijas sadalīšanu.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  edge_indran > valdemir 27.04.2015. 13.48

  ———-

  Ja saviem nevarēs, tad vismaz kādam “lohu” Austrālija un/vai Latvijā ieskaidros:

  “Sākot ar 24. aprīli, Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt skandalozo slavu iemantojušo trilleri «Bērns Nr.44» («Child 44»). Filma, kurā tiek atainoti represīvie Staļina laiki, jau tika aizliegta Krievijā, jo, kā ziņo Krievijas Kultūras ministrijas pārstāvji, tā «izkropļojot vēsturi» un tās izrādīšana būtu nepieļaujama tā dēvētās lielās uzvaras svinību laikā.”

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  v_rostins > valdemir 27.04.2015. 23.38

  edge_indran ———-

  jo, kā ziņo Krievijas Kultūras ministrijas pārstāvji, tā «izkropļojot vēsturi»

  ————-

  Fašistiskais mērglis, krievu apkaunojošās vēstures koriģētājs, Medinskis, pamatīgu reklāmu filmai uztaisīja. Bez viņa neatlaidības miljardi cilvēku, tai skaitā arī es, par to pat nebūtu dzirdējuši.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  v_rostins > valdemir 27.04.2015. 23.05

  valdemir

  atdeva pusi Eiropas karā izpostītajām, badā mirstošajām Staļina impērijas atliekām.

  ————–

  Fiziskais un garīgais kroplis, Rūzvelts, piespiežot amerikāņus vergot un no daudz kā atteikties, līdz kara beigām jau bija atjaunojis PSRS militāro varenību, kāda tā bija uz 1941. gada 22. jūniju, kad Hitlers izdarot preventīvo uzbrukumu, to bija pamatīgi iedragājis.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > valdemir 27.04.2015. 14.15

  Ja nekļūdos tad ASV armijas vadība (ģen. Patons) bija gatava karot tālāk ar PSRS un pat uzskatīja ka labāk tagad, nekā vēlāk. Un tikai iekšējo ASV ģenerālštāba ķildu rezultātā amerikāņi nebija pirmie, kuri iemaršēja Berlīnē (resursu došana nevis Patonam, bet piesardzīgajam Montgomerijam). Tai pat laikā politiķiem svarīgāka bija kara pabeigšana tūlīt un ar uzvaru. Kara turpināšana ar Krieviju 1945.gadā nebūtu neko populāra ne ASV (kurai vēl aiz vien nebija zināms, vai nebūs nepieciešama Japānas salu okupēšana karojot) ne Lielbritānijā, kura uzgavilēja Čērčilam kā kara uzvarētājam, bet nepārvēlēja viņu amatā.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > valdemir 27.04.2015. 14.52

  Britu gribēšana negribēšana lomu nespēlēja. Tāpat kā franču. ASV kareivji sastādīja 70+ procentus no sabiedroto spēkiem Francijā Normandijas operācijas noslēgumā. Francijā vien tas nozīmē 1,5 miljoni karavīru 1944.gada beigās, vēl vairāk 1945.gada beigās. Neskaitot Itāliju, kura bija pilnībā atbrīvota līdz 1945.gada maija sākumam.

  Vai šāda kara turpināšana būtu labāka/sliktāka ir zīlēšana kafijas biezumos. No Latvijas viedokļa – jā tas būtu bijis labāk. Bet Eizenhaueram bija jādomā par ASV karu ar Japānu. Saskaņā ar tābrīža amerikāņu aprēķiniem fiziskai visas Japānas okupācijai būtu nepieciešami 2 miljoni vīru un būtu 0,6 miljoni kritušo. Eizenhauers būtu sūdīgs prezidents savai tautai, ja viņš nebūtu ņēmis vērā šos apsvērumus.

  Jā tagad, pēc 70 gadiem protams var gudri spriest, ka vajadzēja uzreiz, jo tad nebūtu bijis aukstā kara/Korejas/Vjetnamas, bet lēmums bija jāpieņem toreiz…

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

Gantrijs Tors 27.04.2015. 16.53

Nez kā var “sagrozīt vēsturi un Otrā pasaules kara iznākumu”? Nav iespējams mainīt to, kas noticis. Var tikai dziļāk izpētīt to kas, kā un kāpēc notika. Tad kāpēc gan šādam starptautiskās sabiedrības loceklim, kuram ir vēsture, ar ko var lepoties būtu jāuztraucas par padziļinātu pētījumu savas (bijušās) valsts vēsturē?

Varbūt bail no pārāk daudz lepnuma – kā nekā Krievijā lepni cilvēki nav īpaši populāri.

http://76crimes.files.wordpress.com/2013/07/russia-allout_image-06-2013-pride.jpg

+4
0
Atbildēt

2

west 27.04.2015. 13.47

Vēstures ir vismaz divas. Viena ir iekšējai lietošanai, jo pašu sacerēta.

Otra ir starptautiski pieņemamā,jo melus un pasakas atzīst visas puses.

Trešā ir pati riebīgākā, jo ir balstīta uz faktiem, kuri pēc daudziem gadiem uzpeld virspusē. To gan nekad nerakstīs skolnieku mācību grāmatās.

+2
-1
Atbildēt

4

  edge_indran > west 27.04.2015. 13.56

  ——-

  Nerakstīs gan, jo pretējā gadījumā nāgeliešu uzturētais “lūzeru mīts” momentā izgaisīs.

  Ольга Лобач: Почему мы выиграли Вторую мировую войну?

  Зиновьев: Мы выиграли не Вторую мировую войну. Мы не выигрывали Вторую мировую войну. Во Второй мировой войне одновременно проходило две войны. Одна была внутри самого Запада – это империалистическая война, которую описывал Ленин. И другая война, которая происходила одновременно, — это война всего западного мира против коммунистического Советского Союза. Они совместились. В этой войне Гитлер был орудием Запада. Западные страны специально подготовили гитлеровскую Германию для нападения на Советский Союз. Эти вещи сейчас бесспорны, это общеизвестно.

  Наша страна выиграла Великую Отечественную войну.

  http://www.polit.ru/article/2005/09/21/psizm/

  – Задам главный вопрос: каковы основные причины победы Советского Союза в Великой Отечественной войне?

  – Действительно, это самый главный вопрос. Сработал комплекс факторов, хотя значимость их различна. Но решающий фактор для меня очевиден. Это тот социальный строй, который установился после 1917 года. Называть его можно по-разному. Например, реальный социализм. Все остальные факторы сыграли свою роль только потому, что существовал этот главный фактор.

  Правда о войне еще не написана (28 апреля 2006 г.)

  http://zinoviev.info/wps/archives/63

  0
  -7
  Atbildēt

  0

  edge_indran > west 27.04.2015. 15.03

  ———-

  Anglijas Banka atzīst, ka 1939. gadā atdevusi nacistiem Čehoslovākijas zelta krājumus http://www.diena.lv/pasaule/anglijas-banka-atzist-ka-1939-gada-atdevusi-nacistiem-cehoslovakijas-zelta-krajumus-14018587

  ===============================================================================

  Vispār zināms ir gan 2.Pasaules kara sākums, gan beigas Eiropā, kad par “spīti” anti-hitleriskajai koalīcijai nacistiskās Vācijas pārstāvji bija spiesti parakstīt kapitulācijas aktu.

  Victory Day in Europe 1945 8/9 May – the capitulation of Nazi Germany

  https://www.youtube.com/watch?v=vgWfU1nqiwM

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  v_rostins > west 27.04.2015. 23.09

  edge_indran ——-

  – Задам главный вопрос: каковы основные причины победы Советского Союза в Великой Отечественной войне?

  —————

  Kā apgalvoja Žukovs:” bez lendlīzes mēs būtu karu zaudējuši”

  Kas attiecas uz “BOB”

  Уже 23 июня 1941 года коммунисты сменили свои лозунги. Они мгновенно перестроились. Они перековались. Из интернационалистов они вдруг превратились в патриотов. Уже 23 июня 1941 года был разогнан так называемый «Союз воинствующих безбожников». Уже 23 июня было дано разрешение на колокольный звон в церквях. Коммунисты вдруг начали объяснять народу, что воюем не за мировое господство, не за коммунизм на всей земле, не за захват соседних стран, не за массовые расстрелы, не за голодные очереди, не за пытки, не за Лубянку с Таганкой и Бутыркой, не за колхозное рабство и трудодни, не за прописку, не за исправительно-трудовые лагеря, не за Центральный Комитет, а за березки-осинки, за вечерний звон малиновый, за Волгу-матушку, за купола золотые, за иконы чудотворные, за белых яблонь дым, за конфетки-бараночки! За Россию!И войну назвали «отечественной».

  “Беру свои слова обратно” /Виктор Суворов/

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  uldis_rats > west 27.04.2015. 14.49

  Atkal jau āksts indrāns izpaužas 🙂

  “Западные страны специально подготовили гитлеровскую Германию для нападения на Советский Союз. Эти вещи сейчас бесспорны, это общеизвестно”

  vispārzināms ir tas, ka PSRS sadarbojās ar nacistisko Vāciju

  un tā doma, ka PSRS uzvarēja Vāciju dēļ izveidotās sociālistiskās iekārtas ir arīdzan ļoti komisks apgalvojums 🙂 tieši pretēji Vācija zaudēja par spīti PSRS iekārtai – tieši šīs iekārtas un ar to saistītā genocīda dēļ daudzi karoja Vācijas pusē.

  +13
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu

eskişehir escort samsun escort gebze escort sakarya escort edirne escort