“Standard & Poor’s” Krievijas kredītreitingu pazeminājusi līdz “atkritumu” līmenim 17

Standard & Poor's logo. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Eiro kurss Maskavas biržā “uzlidojis” līdz 77,96 rubļiem

Starptautiskā reitingu aģentūra “Standard & Poor’s” (S&P) pazeminājusi Krievijas suverēno kredītreitingu līdz “atkritumu” līmenim “BB+”, pirmdien vēsta tīmekļa medijs RBC.

Pēc šā paziņojuma dolāra kurss Maskavas biržā “uzlidojis” līdz 68,46 rubļiem, bet eiro kurss – līdz 77,96 rubļiem, raksta LETA.

Decembra beigās S&P nodeva Krievijas valsts kredītreitingu pārskatīšanai ar negatīvu prognozi. Savu lēmumu aģentūra cita starpā skaidroja ar strauju naudas kreditēšanas politikas elastības samazināšanos. Tobrīd reitinga samazināšana tuvāko 90 dienu laikā tika vērtēta 50% līmenī.

Iepriekš Krievijas suverēnais kredītreitings atbilstoši S&P vērtējumam atradās “BBB-” līmenī, tas ir, tikai vienu pakāpi virs tā dēvētā atkritumu līmeņa.

Janvāra sākumā Krievijas reitingu līdz atzīmei “BBB-” ar negatīvu prognozi pazemināja arī aģentūra “Fitch”.

Pēdējo reizi Krievijas reitings attiecībā uz saistībām ārvalstu valūtās nokritās līdz “BB+” līmenim pirms 11 gadiem, atgādina radio “Brīvība”. Kopš tā laika un līdz 2008.gada decembrim tas pastāvīgi auga. Tad pēc neliela krituma tas palika stabils līdz Krievijas iebrukumam Ukrainā.

 

Komentāri (17)

ierados 27.01.2015. 09.44

Dožģā bija gabaliņš no krievijas pārstāvju pastāstiem Davosas foruma nomalēs. Tur viens putinisma apoloģēts izklāstija krievu īpatnību: jo sliktāk, jo ciešāk viņi saspiežoties ap alfa tēviņu.

+5
0
Atbildēt

1

  J.Biotops > ierados 27.01.2015. 09.59

  Tā taču elementāra zooloģija. Krievijā vērojama jau vairāk kā 1000 gadu, vismaz kopš Vlaģimira Asinssaules.

  +7
  0
  Atbildēt

  0

J.Biotops 27.01.2015. 09.57

Pazemināja. Nu un?

Diženai Krievijai ir tādas iespējas koriģēt visus savus reitingus, par kādām S&P nav nekādas teikšanas. Atceramies, kādos augstumos pacēlās koka rubuļa pirktspēja, kad to 1940.gada vasarā Latvijā pielīdzināja latam?

Interesanti, kā tajā pašā laikā Londonas biržā pēc kārtējā uzlidojuma rēķināja nacionālsociālistiskās Vācijas kredītreitingus? Ak krievi vēl tik tālu nav tikuši? Nekas, pagaidiet, mīlīši, pagaidiet.

+5
0
Atbildēt

0

Rūdolfs Mazurs 27.01.2015. 09.44

Lai tautai būtu saprotamāk, Latvijai arī kedītreitings bija BB+ 2010. gadā. Starp citu, tas pašlaik ir A-.

Un vēl varētu pielikt klāt atšifrējumus: http://www.standardandpoors.com/ratings/definitions-and-faqs/en/us

+3
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu