Latvijas piensaimniekiem EK pēc Krievijas embargo piešķir 7,7 miljonus 32

Foto: Evija Trifanova, LETA

Baltijas piensaimniekiem tiks 28 miljoni eiro

Eiropas Komisija otrdien apstiprinājusi lēmumu piešķirt 28 miljonu eiro atbalstu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas piena ražotājiem, kas tiks novirzīts zaudējumu segšanai saistībā ar Krievijas aizliegumu ievest Eiropas Savienības lauksaimniecības produktus, liecina EK paziņojums.

Plānots, ka Igaunija saņems 6,9 miljonus eiro, Latvija – 7,7 miljonus eiro, bet Lietuva – 14,1 miljonu eiro.

Atbalsts aprēķināts, pamatojoties uz attiecīgo valstu piena kvotu izpildi 2013.-2014.gadā.

Kā norādījis ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Fils Hogans, Brisele labi apzinoties būtisko ietekmi, ko Krievijas aizliegums radījis piena ražotājiem trijās Baltijas valstīs.

“Apzinot situāciju, kas radusies pēc Krievijas noteiktā importa aizlieguma, redzam, ka strauji kritušas piena iepirkuma cenas, kas radījis krīzi un īpaši nelabvēlīgus apstākļus piena nozarei Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Līdz ar to EK plāno sniegt atbalstu finansējuma veidā katrai no trim valstīm, lai atbalstītu piensaimniekus, kuri šajos ārkārtas apstākļos sastopas ar produkcijas likviditātes problēmām,” sacīja komisārs.

Kā ziņots, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) sacīja, ka Latvijas piensaimnieki vēl šogad varētu saņemt kompensāciju no ES saistībā ar Krievijas embargo, tomēr tā būs krietni mazāka summa nekā bijušā ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisāra Dačana Čološa solītie 20 miljoni eiro.

Septembrī vizītes laikā Rīgā toreizējais ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Dačans Čološs norādīja, ka kompensācijas par zaudējumiem piensaimniekiem saistībā ar Krievijas embargo vismaz 20 miljonu eiro apmērā būs pieejamas jau līdz gada beigām.

Piena pārprodukcijas un krītošo iepirkuma cenu dēļ piensaimniecības nozarē izveidojusies smaga situācija, līdz ar to lauksaimnieku organizācijas vērsušās pie valsts amatpersonām ar aicinājumu lobēt zemnieku intereses Briselē un panākt iepriekš solītā atbalsta izmaksu vēl līdz šā gada beigām.

Tikmēr Latvijas valdība 5.novembrī lēmusi par 7 993 480 miljonu eiro piešķiršanu piensaimniecības nozarei ciltsdarba un augstvērtīgu ganāmpulku saglabāšanai, bet viens no atbalsta veidiem, kas jau ir izmaksāts, ir seši miljoni eiro ciltsdarbam.

Krievija 7.augustā noteikusi pilnīgu embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem.

 

Komentāri (32)

nova88 25.06.2022. 11.36

… [Trackback]

[…] Find More here to that Topic: ir.lv/2014/11/19/latvijas-piensaimniekiem-ek-pec-krievijas-embargo-pieskir-7-7-miljonus/ […]

0
0
Atbildēt

0

USed pinball machines for sale 14.10.2020. 19.34

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2014/11/19/latvijas-piensaimniekiem-ek-pec-krievijas-embargo-pieskir-7-7-miljonus/ […]

0
0
Atbildēt

0

바카라 30.10.2019. 03.44

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: ir.lv/2014/11/19/latvijas-piensaimniekiem-ek-pec-krievijas-embargo-pieskir-7-7-miljonus/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu