Kalnmeiers: Pienākusi situācija, ka Latvijā izmeklētāju darbs ir katastrofālā līmenī 35

Ēriks Kalnmeiers. Foto: Raitis Plauks, F64
Print Friendly, PDF & Email

Latvijā var veidoties situācija, ka mēs vispār paliekam bez labiem izmeklētājiem

Valsts policijā izmeklētāju sastāvs ir tik zemā līmenī, kas ļauj izdarīt secinājumu, ka pirmstiesas izmeklēšanas process Latvijā ir nonācis katastrofālā stāvoklī, intervijā Latvijas Radio atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Lai gan izmeklēšana Zolitūdes traģēdijas un Rīgas pils ugunsgrēka lietās prasījusi mobilizēt labākos izmeklētāju spēkus, kvalitāte kādā tā notiek, neesot labākā stāvoklī, ziņo LETA.

“Es nemitīgi virsprokuroriem prasu, kā sokas ar izmeklēšanas gaitu, vai ir kādas problēmas, tad vienmēr raksturojot situāciju nonākam pie tā, ka jāsaskaras ar nopietnām problēmām pirmstiesas izmeklēšanā, kas savukārt uzliek papildu pienākumus pašiem prokuroriem, jo izmeklētāja pienākumi jāuzņemas viņam,” stāstīja Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors saprot, ka arī pašreizējā finansu situācija Valsts policijā nav labākā, jo zemās algas un tas izmeklētāju skaits, kas tagad strādā policijā, ir tik niecīgs, līdz ar to nenormāli noslogots, jo nav tikai Zolitūdes traģēdijas lieta, bet arī daudzas citas, piemēram, “Liepājas metalurga”, “Latvijas krājbankas”.

“Esmu aicinājis Valsts policijas vadību un iekšlietu ministru, plānojot nākamā gada budžetu, īpašu uzmanību pievērst jautājumam par pirmstiesas izmeklēšanas jomas stiprināšanu, jo vēl īss brīdis un Latvijā var veidoties situācija, ka mēs vispār paliekam bez labiem izmeklētājiem,” atzina Kalnmeiers.

Tomēr kopumā analizējot izmeklēšanas gaitu sabiedrībai tik svarīgajās Zolitūde traģēdijas un Rīgas pils ugunsgrēka lietās Kalnmeiers sacīja, ka tajās darbs tiek organizēts optimāli, plānveidā un bez jebkādas kritumiem vai pacēlumiem.

“Šajās svarīgajās lietās gaidām ekspertu atzinumus, jo bez tiem virzīties tālāk nevaram, lai gan jāsaka, ka arī bez tiem aktīvais izmeklēšanas darbs turpinās. Tāpēc nekādi nevaru piekrist, ka izmeklēšana šajā lietās tiktu novilcināta, jo svarīga ir kvalitāte, bet, lai to sasniegtu, steiga nav vajadzīga,” uzskata Kalnmeiers.

 

Komentāri (35)

Edgars Avotiņš 22.10.2014. 09.54

Vienīgais risinajums – maksimali vienkāršot sodīšanas sistēmu par viegliem noziegumiem un par situacijām, kur “pieķerts aiz rokas”.

Piemēram – Londonas grautiņos pieķertos sodīja 24 stundu laika un piešķīra pāris diennaktis aresta. Latvijā 13. janvara grautiņu tiesas procesi … 5 vai 6 gadi

Jāmaina likumdošana, lai tos, ko “pieķer aiz rokas”, var vienoties ar prokuroru par zaudejumu atlīdzinašanu un nelielu sodu, vai arī iet uz tiesu un tad notiesājosa sprieduma gadījuma saņemt smagu sodu.

Un pašus sodu termiņus varētu vēl īsināt par viegliem, un mantiskiem noziegumiem. Mantiskajos noziegumos galvenais, lai zaudējumus atlidzina. Ilgstoši jatur cietumā vien tie, kas apdraud cilvekus – recedīvisti, izvarotāji, pedofīli utml – un arī tie – nevis vienkārši jātur cietumā, bet jaārstē un jāaudzina un jāskolo.

Tas būs mums daudz lētāk, daudz audzinošāk un arī policisti/prokurori/tiesas/cietumuzraugi nebūs parslogoti.

+3
0
Atbildēt

0

เว็บโฆษณา 17.01.2020. 06.28

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: ir.lv/2014/10/22/kalnmeiers-pienakusi-situacija-ka-latvija-izmekletaju-darbs-ir-katastrofala-limeni/ […]

0
0
Atbildēt

0

link vào 12bet 16.12.2019. 13.35

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2014/10/22/kalnmeiers-pienakusi-situacija-ka-latvija-izmekletaju-darbs-ir-katastrofala-limeni/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu