Birkerts: Bibliotēka ir vieta, kur glabājas tautas kultūras vērtības 50

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde (no kreisās) un Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone atklāj Latvijas Nacionālās bibliotēkas "Gaismas pils" Lielo ziedotāju sienu, kurā atklāšanas brīdī lasāmi 304 ziedotāju vārdi. Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Šodien, Latvijas Nacionālās bibliotēkas 95.gadadienā, jaunā bibliotēkas ēka – Gaismas pils – oficiāli atklāta

Bibliotēka ir vieta, kur glabājas tautas kultūras vērtības, un bibliotēka ir arī vieta, kur radīsies jaunas kultūras vērtības, šovakar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) inaugurācijas ceremonijā sacīja arhitekts Gunārs Birkerts.

Ēka pati ir kā āda, “iekšā ir tās vērtības”, teica Birkerts. Viņš norādīja, ka bibliotēka ir arī kultūras identitātes simbols. “Tas ir ļoti svarīgi, jo kultūras ziņā mums tādi ir tikai četri – Latvijas Nacionālā opera, Nacionālais teātris, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un LNB. Tie ir stūrakmeņi, uz kuriem stāv kultūra,” sacīja Birkerts.

Arhitekts aicināja bibliotēkas apmeklētājus skatīties, jo “ēka pati runā”. Viņš atzīmēja, ka viņam pašam nekas daudz nav jāsaka, jo ēka runā par tautas pagātni šodienas valodā ar skatienu nākotnē.

Birkerts atstāja arī ierakstu bibliotēkas viesu grāmatā, ka “bibliotēka ir jauna zvaigzne Latvijas vainagā” un ka tā ir paliekoša.

“Bibliotēka ir divu izcilu latviešu – Gunāra Birkerta un Andra Vilka – dzīves likteņa līniju brīnumaina savīšanās gaismas vertikālē! Piepildījums, kas noticis, spītējot laika zobam, skaudībai, nenovīdībai un sīkmanībai. Šī gaismas vertikāle, kas šodien izlauzusies, nezudīs! Tā turpināsies nākamajās paaudzēs, mūsu bērnos,” LNB atklāšanā teica Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība).

 

Komentāri (50)

dace_ampermane 30.08.2014. 23.15

man liekas, ka uz Likteņupes vajadzētu būvēt ne tikai koncertzāli, bet arī futbola stadionu, slimnīcas, skolas, kinoteātrus, fabrikas, bankas un Saeimu. Ja arktikas ledus kusīs un Latvija applūdīs tad mēs tos visus varēsim aizvest uz kādu agstāku vietu un tur arī paliksim kamēr Lietuva un Igaunija ies bojā. Mums nevajag tērēt tos 2% aizsardzībai NATO ietvaros, bet būvēt celtnes uz Daugavas un to mūsu prezis Bērziņš varētu skaidri un gaiši krieviski pateikt Obamam Tallinā.

+7
0
Atbildēt

2

Edzs 31.08.2014. 01.50

kad reiz beigsim svinēt okupāciju?

Trīs brāļi ir likvidēti, bet dzīres arī mēra laikā turpinās. kas teica ka naudas nav??

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/521837-okupacijas_muzeja_ekas_rekonstrukcijai_pieskir_74_miljonus_eiro

“Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijai piešķir 7,4 miljonus eiro …Ministru kabinets nolēma, ka kompleksa pirmā kārta jeb Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcija un tā piebūves – «Nākotnes nama» – celtniecība jāpabeidz līdz 2016.gada 1.oktobrim…

Savukārt kompleksa otrā kārta jeb Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla Latviešu strēlnieku laukumā būvniecība jāpabeidz līdz 2017.gada 1.jūlijam, vienojās valdība.

Ministri arī nolēma, ka Finanšu ministrijai, sagatavojot priekšlikumus likumprojektam «Par valsts budžetu 2015.gadam», būs jāparedz ilgtermiņa saistības par ēkas Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā, rekonstrukciju un piebūves «Nākotnes nams» būvniecību, kā arī Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla Latviešu strēlnieku laukumā, Rīgā, būvniecību saistīto kapitālieguldījumu izdevumu segšanai VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) 2017.gadā 2 354 997 eiro apmērā, 2018.gadā 2 354 997 eiro apmērā, 2019.gadā 2 682 749 eiro apmērā.

Kopējais finansējuma apmērs, kas paredzēts ar būvniecību saistīto kapitālieguldījumu izdevumu segšanai 2017.-2019.gadā ir 7 392 743 eiro…”

– cik ļoti daudz kampēju, labticīgu idiotu un vēl visādu kretīnu starp dzintara latviešiem pie likteņupes brīnumu gaidot dzintarojās.

Gunars Birkerts,- vecs cilvēks varēja kaunēties, bet nē, ir klāt ar maisu.

tas laikam ir liktens būt visu mūžu nepilngadīgiem, – valsts aizsardzībai 2% naudas mums nav un nebūs.

šādi turpinot tā arī nebūs vajadzīga. tāpat kā Zemūdens koncertzāles un Stiklakalnu gaisadārzi.

+4
0
Atbildēt

1

  Signija Aizpuriete > Edzs 31.08.2014. 09.15

  ——-

  Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem un atguva brīvību, 1990. gada 4. maijā atjaunojot valstisko neatkarību uz valsts nepārtrauktības pamata. Tā godina savus brīvības cīnītājus, piemin svešo varu upurus, nosoda komunistisko un nacistisko totalitāro režīmu un to noziegumus. http://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas_Republikas_Satversmes_preambula

  ===============================================================================

  Laiks cīnīties, laiks svinēt! Saules mūžu 4.maija režīmam!

  Lai svētīts Levits, vienotās vienotības varneši un nomenklatūra!!

  Svētkiem būt (priekš 10-15%)!!!

  Vien tāpēc vien… Egils Levits

  http://www.youtube.com/watch?v=qUoU7aW6cvw

  0
  -2
  Atbildēt

  0

gundega_heiberga 29.08.2014. 22.17

Jāmūk prom, pirms parādās nepieminēto teātru ļaudis.

+2
-2
Atbildēt

1

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu