Straujuma veselības ministru vēlas noskatīt uz ilgāku laiku 34

Vēl draudzīgi kopā - veselības ministre Ingrīda Circene un Laimdota Straujuma. Foto: Ieva Lūka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Circene kritiku pret sevi saista ar politisku pasūtījumu un atsevišķu cilvēku nepatiku

Lai arī līdz Saeimas vēlēšanām ir palikuši tikai pāris mēneši, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība) neredz pamatu smīkņāt, ka jaunais veselības ministrs nepaspēs neko izdarīt, jo politiķe amatā vēlas redzēt cilvēku, kurš varētu turpināt iesākto arī pēc Saeimas vēlēšanām.

“Pēc nepilniem trim mēnešiem ir vēlēšanas. Ticu, ka “Vienotība” tajās iegūs pienācīgu vietu skaitu un šis cilvēks varētu turpināt darboties arī pēc vēlēšanām,” telekanālā LNT izteicās politiķe, raksta LETA.

Lai arī izskanējis, ka veselības ministra krēslā varētu sēsties Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis, Straujuma tagad par konkrētiem kandidātu vārdiem runāt atteicās. “Šodien negribu apspriest kandidātus,” uz jautājumiem atteica politiķe, gan atzīstot, ka ar Baumani ir pazīstama.

Pēc Straujumas vārdiem, galvenais, ko viņa sagaida no jaunā veselības ministra, – ka viņam būs stratēģisks redzējums par nozares attīstību, spēja stratēģiju realizēt un pašas nozares atbalsts šim redzējumam. Pa mēnešiem līdz Saeimas vēlēšanām jaunajam ministram esot jāsaprot, “ko darām ar veselības nozares finansējumu”. Veselības ministrijai jau ir redzējums par darāmo nākamajiem septiņiem gadiem, bet šis plāns ir jāsaskaņo gan ar Finanšu ministriju, gan medicīnas darbiniekiem un pacientu organizācijām, atzīmēja politiķe.

Kā ziņots, ilgstoši slimojošā un vairāku veselības aprūpes organizāciju pretestību savām reformām saņēmusī veselības ministre Ingrīda Circene (Vienotība) 7.jūlijā iesniedza demisijas rakstu un Straujuma nolēmusi to pieņemt.

Circene kļūdas savā darbā valdībā nesaskata un vēršanos pret sevi saista ar politisku pasūtījumu un atsevišķu cilvēku nepatiku.

Circene Latvijas Radio trešdien pauda viedokli, ka pilnībā nepamatota bijusi ģimenes ārstu organizāciju vēršanās pret viņu. Pēc bijušās ministres domām, ģimenes ārsti no plānotajām reformām medicīnā būtu tikai ieguvēji, taču diskusijā uzvarējuši trokšņa cēlāji – Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidents Pauls Princis, kurš domājot startēt vēlēšanās kā Ventspils partijas pārstāvis, un asociācijas bijusī prezidente Sarmīte Veide, kura esot izlēmusi pieslieties Ingūnai Sudrabai. Abas šīs personas esot saņēmušas uzdevumu vērsties vienmēr pret visu.

Pēc Circenes domām, līdzīgi esot arī ar pārējo mediķu saimi. Bijusī ministre ir pārliecināta, ka mediķu sabiedrība ļoti atbalsta veselības aprūpes finansēšanas modeļa izmaiņas, bet vairāk pamanīti tiek atsevišķu Ārstu biedrības biedru izteikumi, kuri balstoties kritizētāju personiskā nepatikā pret Circeni.

Circene par piespiedu atkāpšanos netur ļaunu prātu uz “Vienotību” kā partiju. “Problēma nav “Vienotībā”, problēma ir atsevišķos cilvēkos,” sacīja Circene un pauda viedokli, ka “Vienotība” ir profesionāla partija, nākamajām Saeimas vēlēšanām tā izvēlējusies pareizu stratēģiju sadarboties ar reģionu politiskajām organizācijām, taču daži partijas biedri rīkojoties populistiski.

Circene kritizēja premjerministri Laimdotu Straujumu, ar kuru viņai esot ļoti atšķirīgi viedokļi par veselības aprūpes nozarē darāmo – viņas pārliecība bijusi, ka reformas ir jāveic, bet Straujumai galvenais esot iztikt bez strīdiem pirmsvēlēšanu laikā. Citādi esot bijis Valda Dombrovska (Vienotība) valdības laikā, kad veselības nozare esot saņēmusi ļoti lielu atbalstu.

Tieši vēlēšanu tuvums nobremzējis veselības aprūpes finansēšanas reformu, uzskata Circene. Viņa uzskata – ja reforma netiks pieņemta, veselības aprūpes tēriņi iedzīvotājiem jeb pacientu iemaksas varētu pieaugt. Reformas nākotne tagad būs atkarīga no tā, kādi deputāti būs nākamajā Saeimā, savukārt jaunais veselības ministrs, lai kurš arī tas būtu, nepaspēs izdarīt neko, jo līdz vēlēšanām ir pārāk maz laika.

Taujāta, kādi ir viņas nākotnes plāni, Circene uzsvēra, ka pašlaik viņai galvenais ir atgūt veselību, bet skaidrības par turpmāko aktīvo darba dzīvi neesot. No partijas “Vienotība” esot saņemts piedāvājums kļūt par reformu konsultantu veselības aprūpes jautājumos, taču problēma esot tā, ka darbs būtu Gruzijā, kur ir pavāja veselības aprūpe, bet Circenei pašlaik nepieciešama kvalificētu mediķu palīdzība.

Pastāv iespēja, ka Circene atgriezīsies aktīvajā medicīnā, jo politiķes karjeras laikā viņa turpinājusi strādāt arī savā specialitātē un spējusi saglabāt mediķa sertifikātus. “Tā kā man nav skaidrības par manu turpmāko aktīvā darba dzīvi, tad tas var noderēt,” piebilda Circene.

 

Komentāri (34)

peerku 09.07.2014. 10.00

No malas skatoties, patiešām rodas sajūta, ka Straujumai galvenais ir iztikt bez strīdiem pirmsvēlēšanu laikā, tāpēc upurē Circeni ar visām viņas uzsāktajām reformām, kamēr savulaik Vienotība tādus biedrus, kam tumbočkā nauda atradās vai kas shēmoja ar nodokļiem, aizstāvēja. Man tas nepavisam nepatīk.

+4
-1
Atbildēt

3

  ligakalnina > peerku 09.07.2014. 14.02

  Kādas tad “reformas” Circene “uzsāka” – gribēja liegt cilvēkiem pat primāro ves. aprūpi?

  Vai, varbūt, gribēja sakārtot iepirkumus, novērst korupciju, apturēt bejēgas celtniecību?

  Nešķiet, ka VM uzdevums, tomēr, rūpēties par slimnieku intersēm, par finansēm mums rūpējas FM?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Alise > peerku 09.07.2014. 10.36

  Bet tāds tak veidojot šo Straujumas valdību arī bija uzstādījums. Sākotnēji Straujuma pat bija valdības vadītāja tikai līdz vēlēšanām, un arī ZZS tika paņemts koalīcijā, lai līdz vēlēšanām strādātu it kā kopīgi un bez kašķiem. Man pat liekas, ka publiski izskanēja, ka līdz vēlēšanām visi mierīgi strādās paredzētajā budžeta ietvarā un nekādus kardinālus priekšlikumus nesniegs. varbūt arī kļūdos, bet tāds iespaids, kad tika veidota šī valdība, man palika – ka tā ir lai mierīgi nostrādātu līdz vēlēšanām un neviens nevienam netraucē.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  peerku > peerku 09.07.2014. 10.46

  > Austras koks

  “tāds tak veidojot šo Straujumas valdību arī bija uzstādījums. Sākotnēji Straujuma pat bija valdības vadītāja tikai līdz vēlēšanām”

  Tomēr tagad ir cits uzstādījums,- Straujuma gatavojas būt par premjerministri arī pēc vēlēšanās, tādēļ es vairs negribu balsot par partiju, kas nedomā valstiski, bet taisās tik čubināt tālāk,- galvenais lai paliktu pie varas.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

dang nhap w88top 15.10.2019. 03.05

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2014/07/09/straujuma-veselibas-ministru-velas-noskatit-uz-ilgaku-laiku/ […]

0
0
Atbildēt

0

Buy Medical marijuana online 27.08.2020. 07.53

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: ir.lv/2014/07/09/straujuma-veselibas-ministru-velas-noskatit-uz-ilgaku-laiku/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu