Trešdien atklās izstādi un kinoprogrammu "Kino trofejas" • IR.lv

Trešdien atklās izstādi un kinoprogrammu “Kino trofejas”

20
NULL

Izstāde apskatāma Rīgas Kino muzejā, filmas tiks rādītas kinoteātrī „Splendid Palace”

Rīgas Kino muzeja projekts „Kino trofejas” ir atskats uz kino izrādīšanu un skatīšanos 1940. un 1950. gados Rīgā. No 23. aprīļa Rīgas Kino muzejā būs iekārtota izstāde par kinoteātru repertuāru un skatītāju atmiņām par kinoapmeklēšanu, bet kino „Splendid Palace” nedēļas garumā (no 24. – 30. aprīlim) tiks izrādīta programma ar filmām, kuras bija kinorepertuārā šajā laikā.

1940. / 50. gados Latvijā kinoapmeklēšana bija populārs brīvā laika pavadīšanas veids. Padomju filmu lielajā īpatsvarā skatītāju prātus satrauca rietumvalstīs tapušas „trofeju filmas” – Padomju Savienības salaupītās filmas, kas tika atvestas no Vācijas – gan vācu, gan arī itāļu, austriešu, amerikāņu un citu ražojumi.  Izstāde Kino muzejā vēstīs par kinorepertuāru un kinoapmeklētājiem Latvijā šajā laikā, parādot atmiņas – gaistošākās, bet arī personiskākās liecības par aizgājušo laiku.

Filmu programma kino “Splendid Palace” būs 1940./50. gadu Rīgas kinorepertuāra rekonstrukcija. Tajā būs atspoguļota plašā tematiskā amplitūda – no vācu izklaides filmām, eksotiskām darbības vietām, iemīļotām ekrāna zvaigznēm, līdz Staļinu cildinošiem darbiem. Filmu programmu atklās viena no tā laika populārākajām “trofeju filmām” – “Mana sapņu meitene” (Vācija, 1944), krāšņu mūziklu ar ekrāna elku Mariku Reku galvenajā lomā. Franču dziedātājs un aktieris Īvs Montāns būs redzams divās filmās – Anrī Žorža Kluzo spriedzes trillerī “Maksa par bailēm” (Francija, 1957) un dokumentālajā filmā “Dzied Īvs Montāns” (1957). Muzikālās krievu filmas pārstāvēs “Jautrie zēni” (PSRS, 1934), “Teiksma par Sibīrijas zemi” (1947) un citas. Ģimeņu auditorijai tiks izrādīta specefektiem un piedzīvojumiem pilnā fantāzijas filma “Bagdādes zaglis” (Lielbritānija, 1940).

Pirms filmām, sadarbībā ar Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu, tiks rādīts kinožurnāls – kā toreiz. Sižetos būs redzami aktuāli notikumi tā laika sabiedriskajā un politiskajā dzīvē – pirmās trolejbusa līnijas, Akmens tilta un Ļeņina pieminekļa atklāšana Rīgā, televīzijas pārraižu uzsākšana un citi jaunumi. Filmas tiks rādītas 35 mm kino kopijās, sadarbojoties ar citu valstu kino institūcijām – Fridriha Vilhelma Mūrnava arhīvu, Igaunijas kino arhīvu, Boloņas sinematēku, u.c.

Filmu programma pilnībā apskatāma www.kinomuzejs.lv 

Biļetes uz filmu programmu var iegādāties kino “Splendid Palace” kasē un www.bilesuserviss.lv. Biļešu cenas: 4 € / 3 € (studentiem, skolēniem, pensionāriem). Abonements uz 5 filmām: 16 € / 12 € (studentiem, skolēniem, pensionāriem).

Vairāk informācijas www.kinomuzejs.lv, www.splendidpalace.lv, www.riga2014.org/kinotrofejas 

 

 

 

Komentāri (20)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu