Ripo galvas atejā • IR.lv

Ripo galvas atejā

113
Rīgas vicemērs Andris Ameriks rāda uzvaras žestu pie Rīgas grausta. Foto: Kaspars Krafts, F64
Sanita Upleja

Politisko kultūru izvēlamies paši, to neviens nevar uzspiest

Pašvaldību vēlēšanām un eiro ieviešanai tuvojoties, nākamie mēneši un laikam jau viss šis gads mums solās būt kaislībām piesātināti. Jauni televīzijas šovi un Dziesmu svētki nobālēs iepretim tām politiskajām kaislībām un retorikai, ko dzirdam un vēl dzirdēsim pašmāju politikas un eiro sakarā.

To, protams, var uztvert, kā uz katru no mums neattiecināmu un attālinātu izrādi, Maskavas, Briseles vai Vašingtonas garās rokas diriģētu un mums neizbēgami nolemtu. Taču to var arī uztvert kā mūsu pašu veidotu un atbalstītu politisko kultūru, ko neviens mums no malas neuzspiež un neuzspiedīs. Par savu netīro apakšveļu un mājas priekšu mēs atbildam katrs pats, nevis kaimiņš, valdība, Amerikas vai Krievijas prezidents.

Vārda kultūra

Modernā rietumu un Eiropas kultūra plašākā nozīmē, un tajā skaitā arī politiskā kultūra, ļoti lielā mērā ir vārda kultūra. Mums ir svarīgi, ko cilvēki ir teikuši vai rakstījuši, mēs dodam goda vārdu, savā starpā vienojoties, un mēs cilvēkus “turam pie vārda” kā pie sava veida atbildības mēra. Mēs baidāmies aptraipīt savu vārdu, jo tādai šķietami netveramai vērtībai var izrādīties liela nozīmē mūsu darba un ikdienas dzīvē pavisam praktiskā nozīmē. Mēs zinām, ka ar vārdu var radīt un var arī nogalināt.

Tāpat arī politikā vārdiem un izteikumiem nereti ir lielāks svars nekā īstenotiem darbiem. Visas lielās vēlmes un idejas – vai tā būtu neatkarības atjaunošana, pievienošanās Eiropas Savienībai un NATO – vispirms tiek formulētas vārdos, pie vārdiem arī turamies paši un turam citus, līdz mērķi īstenoti.

Turklāt vārdos izteiktām domām politikā nereti ir pat simboliski lielāka nozīme nekā to aizsegā īstenotajiem darbiem. Lai atceramies kaut no Latvijas pavisam nesenas pagātnes slavenos izteicienus par “kvaukšķiem”, “treknajiem gadiem”, “pingvīniem”, “gāzi grīdā” un “tankiem”. Vienlaikus vārdiem politikā ir tik liels spēks un vara tādēļ, ka tie spēj konkrētāk nekā darbi formulēt attiecīgo politisko kultūru.

Tiešā tekstā

Par vārda īpašo nozīmi politikā aizdomājos pavisam nesen, kad Latvijas ziemai raksturīgās straujās laikapstākļu maiņas dēļ uz Salu tilta Rīgā “pēkšņi” atvērās spēkratus lauzošas bedres un pilsētas vicemērs Andris Ameriks bargi piesolīja, ka atbildīgajām amatpersonām “ripos galvas”. Protams, ka mēra vietnieks izmantoja metaforu, taču aiz katras metaforas slēpjas tās patiesā jēga. Arī šajā gadījumā tas bija nepārprotami skaidrs, ka vicemērs solīja bargi sodīt tos, kas nebūs kārtīgi izdarījuši savu darbu.

It kā jau nebūtu ko iebilst, ka darbs jādara kārtīgi un par nepadarītu darbu jāsaņem sods. Un tomēr aiz konkrētās metaforas slēpjas ļoti konkrēta politiska kultūra, ko Rīgas dome cītīgi veidojusi pēdējos četrus gadus un kuras būtību A.Ameriks tagad nevilšus noformulējis vienā simboliskā izteicienā.

Gribot negribot tas atmiņā atsauc vēl slavenāku izteicienu tepat no kaimiņvalsts mūžīgā prezidenta Vladimira Putina, kurš teoristus savulaik solīja “mērcēt atejā”. Viņa izteiciens ļoti spilgti raksturoja toreiz un tagad viņa vadībā Krievijā piekopto politisko kultūru. Teroristiem ir nevis jāpaskaidro, ka viņi tiks likumīgi notverti un sodīti kā pienākas tiesiskā valstī, bet gan notverti par katru cenu un “mērcēti atejā”.

Kur mana galva

A.Ameriks un citi domes “labo darbu” reklamētāji, protams, var teikt, ko un kā viņi grib, taču lēmumu par to, kādu politisko kultūru un dzīvesvidi es vēlos, pieņemu es un tikai es. To nevar ietekmēt nekādas “maigās” vai “stingrās” varas, Kremļa vai Baltā nama nauda. Katram cilvēkam un vēlētājam ir jāspēj izšķirties par atbalstu konkrētai politiskai kultūrai un par savu izvēli arī jājūtas atbildīgam.

Es, piemēram, noteikti negribu, ka bedraina tilta dēļ kādam ripo galva tiešā vai pārnestā nozīmē. Jo, ja es atbalstu šādu galvu ciršanas politiku vienā ziņā, tad tā agri vai vēlu atsauksies uz mani pašu citā ziņā. Mani nepavisam neiepriecina doma, ka beigu beigās pilsētā būs gludi ceļi un lieliska kārtība, bet apkārt mētāsies vien asiņainas galvas un nebūs, kam vairs tos labumus baudīt.

Es kā vēlētājs un iedzīvotājs nevēlos, lai ar tādu “skaldi un valdi” retoriku un politiku tiek būtībā samazināta demokrātija un veselīga konkurence, jo kurš gan ies uz amatu, kur tev var “nocirst” galvu pēc cara tētiņa iegribas.

Es negribu arī kā autovadītājs puteņa laikā braukt par brīvu sabiedriskajā transportā jeb uz citu rēķina, jo zinu, ka tas nav godīgi. Es kā autovadītājs neesmu pārāks par citiem, kam nav auto, turklāt neesmu jau arī neko vairāk iemaksājis pilsētas kasē. Tāpat es neatbalstu parādu procentu atlaišanu visiem pēc kārtas, jo tas neveicina atbildīgu saimniekošanu un dzīvošanu.

Briseli atejā

Taču stāsts par to, kādu politisko kultūru paši izvēlamies, nav tikai stāsts par Rīgas domi. Tas ir stāsts, kas ir mūsu acu priekšā ik dienu arī valsts līmenī. Nu jau vairāk kā nedēļu ar lielu baudu visās malās sabiedriskās saziņas līmenī visi, kam nav slinkums un kam kāds rūgtums sakrājies, “mērcē atejā” valdības vadītāju Valdi Dombrovski par to, ka nav tiem tur Eiropā un Briselē kārtīgi sadevis un parādījis, kur “vēži ziemo”. Vārdu sakot, nav “aizripinājis” nevienu galvu.

Neiedziļinoties nedz skaitļos, nedz ES budžeta veidošanās kopsakarībās, būtībā tādā skaļā kopkorī pārmetam V.Dombrovskim, ka viņš nav aizsūtījis Angelu Merkeli atpakaļ uz virtuvi pie katliem, Fransuā Olandu ēst gliemežus vai Deividu Kameronu medīt lapsas, kamēr pats atgriezies uz balta zirga un dažām uz durkļa uzspraustām asiņainām galvām, līdzi velkot lielo Eiropas naudas maisu.

Bet ko gan no V.Dombrovska var sagaidīt – viņš taču pat nespēja starptautiskajiem aizdevējiem un citiem Eiropas “šakāļiem” pateikt visu, ko patiesībā par viņiem domā, un paņemt naudu, lai iztērētu to pēc saviem ieskatiem. Viņam vienkārši nav pareizo dotību, lai “mērcētu atejā” un viņam vairāk patīk apgrozīties tādā klubā, kur budžeta veidošanas jautājumi tiek demokrātiski izrunāti un lemti iespējamā vienprātībā.

Izvēle starp divām politiskajām kultūrām patiesībā ir ļoti skaidra – tā ir izvēle starp tiesiskumu un patvaļu. Starp vienādām tiesībām un pienākumiem visiem un cara tētiņa patvaļu lemt par dažu grupu lielākām privilēģijām nekā citiem, līdz ar to arī veidojot atkarīgo un vadāmo ļautiņu šķiru. Starp nogurdinošu un piņķerīgu demokrātisku procesu un autoritāriem, ātriem lēmumiem. Starp interešu miermīlīgu saskaņošanu un “logu izciršanu” ar spēku.

Autore ir neatkarīgā žurnāliste

 

Komentāri (113)

ligakalnina 15.02.2013. 11.57

SC politiskā kultūra ir tā pati vecās PSRS “politbirokrātijas” politiskā kultūra, arī valoda atbilstoša, vēl jau var atcerēties Ušakova lamāšanos, kad viņš domāja, ka mikrofoni izslēgti.
Dombrovska politiskā kultūra ir civilizētas Eiropas politiskā kultūra.
Tāpēc zināmās sab.daļas vidū Ušakovs vienmēr būs populārāks par Dombrovski.

+39
-4
Atbildēt

2

  Sandris Maziks > ligakalnina 16.02.2013. 15.21

  dzeris49
  “Tāpēc zināmās sab.daļas vidū Ušakovs vienmēr būs populārāks par Dombrovski.”

  Zināma sabiedrības daļa uzskata, ka fašistu mēsls, neostaļinistiskais ekstrēmists, vergu nācijas pārstāvis, ir tiesīgs valdīt pār latviešiem.

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  piziks > ligakalnina 16.02.2013. 00.46

  Dzeri… :) Ķīlis, kurš teica “f+-+no…” labāks par Ušakovu, kurs teica “b—+ģ”? :)

  Jeb — tomēr abi tie kreisie zābaki ir viens pāris?

  +4
  -6
  Atbildēt

  0

putekliic 15.02.2013. 13.34

Dzirdējāt par vakardienas Ušakova murgiem par to, ka “Lindermana projekts” ir Vienotības un LV specdienestu roku un smadzeņu darbs? Lūk tā arī politiskā kultūra, kas nāk, nu, skaidrs no kuras debess puses. Apzināts, blefs, meli un dezinformācija – pārbaudīti krievu čekas instrumenti ciņā ar politiskajiem pretieniekiem.

+25
-1
Atbildēt

3

  Signija Aizpuriete > putekliic 15.02.2013. 14.28

  ——-Sanita Upleja: “Ripo galvas atejā”
  =============================================================================
  Gebelsa, Hitlera, Gēringa, Rozenberga u.c. nacistu liel-vadoņu un maz-vadoņu līdzskrējēju galvas krievi kopā ar amerikāņiem, angļiem un francūžiem (latvieši arī piepalīdzēja) ieripināja vēstures atejā, taču viens otrs to vēl pat 2013.g. nav apjēdzis?! Prātiņ, nāc pie blondīnēm!

  0
  -13
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > putekliic 15.02.2013. 14.31

  ——-
  Blondīnēm jāmācās no rudmatēm!

  Hokeja fani mīl Āboltiņu

  http://www.youtube.com/watch?v=l9EF47J82AY

  +1
  -12
  Atbildēt

  0

  austrisv > putekliic 15.02.2013. 13.50

  krieviem tāpat kā Gebelsam savulaik, jo trakāki meli, jo iespējams, ka vairāk tam notic. Abas nācijas tak savulaik cīnījās par pasaules pārdali.

  +16
  -2
  Atbildēt

  0

austrisv 15.02.2013. 10.23

Ir taču tik viegli sēdēt siltā istabā un lamāt tos, kuri patiešām kaut ko dara, kā V. Dombrovska valdība pašreiz.
Man personiski tagad labi naktīs nāk miegs, jo zinu, ka ši valdība, vismaz ne V. Dombrovskis, man nenozags “pēdējo kreklu”, bet gan gluži otrādi pašlaizliedzīgi darīs visu, lai izvilktu Latviju ne tikai no finanšu krīzes , bet arī no ekonomiskās krīzes.
Kauns visiem tiem, kuri neko nedara valsts labā, bet tikai zākā valsts vadītāju, kurš ir pats labākais no līdzšinējiem premjeriem.
Bet zagļu banda jau nesnauž, jo viņu rokās ir prese, un līdz ar to mēģina satracināt to tautas daļu, kura neko nejēdz un arī negrib sajēgt kas ir kas!
Es tomēr negribu noliegt kremļa roku, jo logs uz Eiropu un impēriskās idejas vienmēr viņiem būs tuvas, jo paši viņi neprot saimniekot savā valstī, bet vienmēr mēģinās skaldīt un valdīt, it seviški, ja dzeguzes ola ir iedēta kādā kaimiņvalstī, kurai sāk iet arvien labāk ekonomikā.

+31
-9
Atbildēt

20

  varbūt ka tā > austrisv 15.02.2013. 12.01

  tik tiešām ripo galvas atejā
  Dombrovska ”veiksmes stāsts” – valsts parāds 5.7miljardi Ls, 250000 darbspējīgo aizbraukšana no valsts, bezdarbs, nabadzības padziļināšanās, pensionēšanās vecuma palielināšana, sabiedrības novecošana, vissliktāk pieejamā medicīnas aprūpes sistēma, sagaidāma pieaugoša imigrācija, izmirstoši lauki, kur daudzviet nav pat ģimenes ārsta, nodokļu celšana (zemnieku subsīdiju un peļņas, noguldījumu-depozītu aplikšana ar nodokli), Latvenergo tarifu palielināšana.
  Pie ”veiksmes stāstiem” pieder arī likumīgā zagšana AirBaltic jomā izmantojot Krājbankas bankrotu, ko apliecina ierosinātās lietas pret tiesiskuma koalīcijas iecelto administratoru un viņa mahinācijām, Hipotēku bankas uzdāvināšana skandināviem, nespēja menedžēt fotoradaru līgumu, PV līgumu, gāzes termināļa izbūvi, šos procesus paslēpj ar vienkāršu risinājumu – atteikšanos no šiem līgumiem.
  Krīze beigusies, taču Tiesiskuma koalīcija ir atteikusies segt 50% trūcīgo personu komunālajiem maksājumiem, tajā pašā laikā nekaunās deputātiem un savējiem valsts kapitālsabiedrību barotnēs celt algas. Arī zaudējums par ES finansējumu Latvijai tiek liekulīgi pasniegts par uzvaru.
  Dombrovska valdības veiksmes stāsts ir arī geju un lesbiešu praidu, kā arī anarhistu-huligānu atbalstītājs Rimševičs, „reformatori” Ķīlis un Sprūdžs (ļoti ”ētiskais” mainot sievas), Loskutova un Viņķeles tandēms algu celšanā savējiem vienlaikus ministre ir ieinteresēta, lai no Satversmes pazustu pants par to, ka laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti, Vilka netaisnīgā un šķeltnieciski politiskā pieeja nodokļu pārdalē pašvaldībām, miljonu uzdāvināšana tirdzniecības ķēdēm samazinot PVN, nolaidība Liepājas metalurga uzraudzībā, Āboltiņas ”godīgie” balsojumi par likumiem kas saistīti ar vīra firmu, Circenes profesionālās biznesa intereses ar ”naudu seko grūtniecēm” un riskanto citviet Eiropā neesošo apdrošināšanas plānu, Gremdes neprofesionalitāte un subjektīvums pret ierēdni, bieži vien neadekvātā rīcība, kā arī slavenie nodokļu optimizētāji Zaķis-partijas frakcijas vadītājs, Štokenbergs, Kampars, Čaklais, Pulka „klamburu abonementa” izmatošana. Savukārt Ēlerte būdama ārštata padomniece pamanās sev izkārtot algu 1000Ls apmērā.
  Otrajā plānā ir godīgs, atbildīgs un kompetents zaglis Kampara izpildījumā piešķirot savējiem enerģijas kvotas, liekulīga savējā Štokenberga ielikšana PV valdē, šķeltnieka Klāva Olšteina sievas Lauras Ošlejas kļūšana par Āboltiņas padomnieci politiski juridiskajos jautājumos, ar budžeta apstiprināšanu galvojuma izsniegšana ar Vienotību saistītajam miljonāram Donatam Vaitaitim, Dombrovska ģimenes biznesa partneres Bukanes atrašanās divos krēslos-algu saņem gan no Valsts kancelejas, gan Ventspils brīvostas valdē, Investīciju baņķiera, partijas Vienotība līderiem draudzīgā Ģirta Rungaiņa treknās valsts apmaksātās finanšu konsultāciju, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja, Vienotības pārstāvja Roberta Jurķa padomdevējam juridiskajos jautājumos Imantam Muižniekam uzvara pašvaldības iepirkumā, Dombrovska padomnieka Krievāra spējas „godīgi” izgrozīt savai piena rūpnīcai labvēlīgus Ministru kabineta noteikumus, tāpat labvēlīgus noteikumus savai firmai izgrozīja Dombrovska zelta puisēns ministrs Gavars. Čigānes kontrabandistes gaitas, kā arī deputātes dzīvesbiedra biznesa partneris Juris Pauls Cālītis ”nejauši” kļūst par Air Baltic apakšuzņēmuma nodokļu apiešanā Aviation Crew Resources vadītāju.

  +8
  -33
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > austrisv 15.02.2013. 11.02

  ——-Bet Ir taču tik viegli sēdēt siltā istabā un lamāt tos, kuri patiešām kaut ko dara, kā V. Dombrovska valdība pašreiz.
  =============================================================================
  Un IRši arī nekaunās “lamas” izplatīt – paša Bērziņpapus neslēptu irgāšanos par V.Dombrovska valdības ministru saceptajiem plāniem:

  “Prezidents Īrijā: Patlaban reemigrācijas plāns nedarbojas”

  http://www.ir.lv/2013/2/14/prezidents-irija-patlaban-reemigracijas-nav-spejigs-darboties

  +1
  -23
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > austrisv 15.02.2013. 10.58

  —–Bet: “(..) Es tomēr negribu noliegt kremļa roku, jo…..” =============================================================================
  Jo iepriekšējās septiņgades ES fondi ir APGŪTI tik veiksmīgi, ka pat “liel-meistars” Godmanis savu sajūsmu neslēpj:

  “(..)nav pieļaujama situācija, ka Latvijā nav neviena, kas patiesi uzrauga, kā tiek apgūti Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļi.”

  http://www.diena.lv/latvija/viedokli/godmanis-premjeram-jauznem-virsvadiba-par-es-fondu-apguvi-13969826

  0
  -17
  Atbildēt

  0

  janis17 > austrisv 15.02.2013. 11.09

  Bet, tavs mīlas objekts tak visiem zināms! Vakar rozītes aizsūtīji?
  Neskatoties uz kāda cilvēka apmātību, gribu atgādināt – centies saglabāt objektivitāti, veselo saprātu un atceries, ka pēc iemīlēšanās skurbuma nāk rūgta un patiesa atklāsme – viņam arī vakarā smird zeķes un no rītiem mute! :))

  +7
  -22
  Atbildēt

  0

  gliters > austrisv 15.02.2013. 10.56

  “Es tomēr negribu noliegt kremļa roku, jo logs uz Eiropu un impēriskās idejas vienmēr viņiem būs tuvas, jo paši viņi neprot saimniekot savā valstī, bet vienmēr mēģinās skaldīt un valdīt, it seviški, ja dzeguzes ola ir iedēta kādā kaimiņvalstī, kurai sāk iet arvien labāk ekonomikā.”

  Mja… Pašsuģestijai liels spēks. Man gan izskatās, ka Krievijai nekas nav pret uzsēsties mums uz astes, lai tādā veidā aizvien dziļāk iespiestos ES. Un izskatās, ka Briseli tas nemaz nesatrauc.
  Nav vairs Pētera I laiki, kad logu uz Eiropa cirta ar karaspēku (no tā par laimi mūs glābj NATO) – šobrīd Krievijas ieroči ir gan energonesēji, gan korupcija, gan FSB jumtotā “biznesa” aktivitātes un tie ir gana iedarbīgi.
  Neglābj mūs dalība ES no Krievijas ne mazākā mērā.

  +9
  -23
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > austrisv 15.02.2013. 13.28

  Bet, Tu esi Vienotības biedre vai vienkārši tāpat kaifo par viņiem?

  +7
  -20
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > austrisv 15.02.2013. 14.27

  “Man tagad ir labi, jo Dombrovskis valsti neizzog par spīti tam, ko tas bimbis tur murgo, jo valsts parādu sataisīja iepriekšējās valdības.” – nu tas taču ir skaidrs, ka valsts parādu sataisīja iepriekšējās valdības un Dombrovskis valsti neizzog. Taču bimbo jau neraksta, ka sataisīja parādu un izzog. Viņš uzskaitīja tikai konkrētus FAKTUS, un neko citu.

  +4
  -17
  Atbildēt

  0

  Ojārs > austrisv 15.02.2013. 20.40

  Ja Latvijas Krājbanka būtu atdota zviedriem bet ne krievu bandītam un čekistam….
  —————
  Man nepatīk, ja manu (valsts)īpašumu kādam atdod bez konkursa vai izsoles.

  +1
  -13
  Atbildēt

  0

  Ojārs > austrisv 15.02.2013. 14.49

  Bet: jo valsts parādu sataisīja iepriekšējās valdības
  ————
  kura iepriekšējā valdība sataisīja parādus?

  +5
  -15
  Atbildēt

  0

  Ojārs > austrisv 15.02.2013. 14.45

  BET Kādam gan muļķim jābūt lai ticētu tādam bimbim.
  ————–
  kam tieši no Bimbo teiktā Tu nepiekrīti? :))))))))))
  Starp citu – kāpēc nevienu no IR žurnālistiem neuztrauc īpatnējā un klusā Hipotēku bankas atdošana zviedriem? Tur būtu darbs tādam nopietnam pētniekam, analītiķim un birku karinātājam kā A.Ozoliņš…

  +6
  -16
  Atbildēt

  0

  Laimīgā :) > austrisv 16.02.2013. 18.40

  @bet
  “Ne visi ir pērkami!” Pajautājiet jebkuram PR speciālistam, kas ilgstoši strādājis ar politiķiem, un viņš pateiks, ka pat viscēlākais bruņinieks (arī ezītis savā konsolidācijas kažociņā), nonācis politikā, ētiski degradējas. Jā, nenoliegšu, par Dombrovski labāku premjeru šī atjaunotā valsts nav redzējusi, bet neaizmirsīsim Vienotības liekulību, netīro darījumu slēgšanu ar ZZS par eiro atbalstu un ko tik vēl nē. Varbūt Dombrovskis ir neuzpērkams, bet kukuļotājs gan.

  +1
  -9
  Atbildēt

  0

  piziks > austrisv 15.02.2013. 16.40

  Bet, Bet… :) Ja vēlies runāt par godīgumu un pati vēlies būt solīda, nevajadzētu izmantot noklusējuma panēmienu Vienotibas un premjera Dombrovska propagandēšanā.

  Prieks, ka atgādināji, ka Dombrovskis nezog, bet kādēļ — aizmirsi, kā Dombrovskis un pārējā Vienotiba klusēja un turpina klusēt pēc tam, kad Edgars Jaunups no Latvijas Valsts Mežiem izsita Ls 900 000 “ziedojumu”, ko sadalija brālīgi/uz pusēm ar Lembergu 2 privātbumbotāvām/basketklubiem VEF un “Ventspils”. Turklāt Edgars Jaunups vēl arvien ir Vienotības biedrs, — interesanti, kādēļ? Vai tādēļ, ka partijas biedri LV likumos nav paredzējuši krminālatbildību par politiskā reketa “ziedojumu” izsišanas paņēmienu? Ērti, vai ne? Un ari premjeram ērti, — LV likumi ļauj klusēt, vai ne?

  +7
  -14
  Atbildēt

  0

  Ojārs > austrisv 16.02.2013. 19.42

  andrejs: Man nepatīk, ja manu (valsts) īpašumu kādam atdod bez konkursa vai izsoles.
  ————
  dīvaini, ka par šādu komentu liberasti saliek 8 (!) mīnusus… Par ko? :)))))))))))

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  info > austrisv 17.02.2013. 17.55

  es domaaju, ka nevajag jaukt pinci ar pirkstu.
  ir kjiilis un ir Dombrovskis.
  ministru nekontroleejamaa oraalaa ejakulaacija ir briesmas… aber mums visa saeima ir beernudaarzs.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  info > austrisv 17.02.2013. 17.56

  bimbo tu esi patiesi tumss ljautinsh

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  info > austrisv 17.02.2013. 17.59

  taa ir maaksla manevreet…
  jo redz ZZS piem redz tikai savas intereses un vinjiem pajaat naakotne. Valdis manevree.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > austrisv 15.02.2013. 17.41

  andrejs
  “kāpēc nevienu no IR žurnālistiem neuztrauc īpatnējā un klusā Hipotēku bankas atdošana zviedriem?”

  Ja Latvijas Krājbanka būtu atdota zviedriem bet ne krievu bandītam un čekistam….

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > austrisv 16.02.2013. 10.45

  andrejs
  Nevienam nepatīk. Kad smirdīgā komunistu cūka, Andra Amerika čoms, Vladimirs Kuļiks, kurš par noguldītāju naudu, rupji pārkāpjot banku noteikumus, bija sev nopircis krievu vērstpapīrus, 1998. gadā izputināja RKB, uzradās investors, kurš banku ar visiem parādiem pārņēma un noguldītāji netika izputināti.
  p.s. par kuļiku. “latvijas ceļa” pederasti, čekisti, komuņagas un zagļi bija tam piešķīruši Latvijas pilsonību “par īpašiem nopelniem”

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  My Paradise, My Rules > austrisv 16.02.2013. 21.00

  Ja runājam konkrēti par Dombrovski, viņam var pārmest pretējo – tēlainu izteicienu nelietošanu. Tas jau būtu labi, ja būtu vērojams, ka grēkāži, pareizāk sakot grēka zaķis, Jaunups un citi vismaz kaut kā tiktu “nolikti pie vietas”, apsaukti, norāti, nokaunināti… varētu jau teikt, ka cilvēki alkst redzēt, kā “galvas ripo atejā”, taču ir jāsaprot, ka politiķu visatļautība un nekaunība ir tracinoši apnikusi. Cilvēki alkst dzirdēt stingru, ne rupju vārdu, vēlas redzēt noteiktu darbību. Tās Dombrovskim attiecībā pret “Vienotības” politiķiem trūkst.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  austrisv > austrisv 15.02.2013. 13.32

  Es nedaru tā kā tu, kam viss slikti!
  Man tagad ir labi, jo Dombrovskis valsti neizzog par spīti tam, ko tas bimbis tur murgo, jo valsts parādu sataisīja iepriekšējās valdības. Kādam gan muļķim jābūt lai ticētu tādam bimbim.
  Bez tam ne visi ir pērkami!

  +24
  -9
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu