TV3 un LNT aiziet no bezmaksas apraides 39

Foto: Gatis Gierts, F64

Statusa maiņa ļaušot nākamgad TV3 un LNT palielināt Latvijā veidoto oriģinālsaturu par aptuveni trešdaļu, sola MTG pārstāvji

“Modern Times Group” (MTG) vadība pieņēmusi stratēģisku lēmumu – no 2014.gada 1.janvāra TV3 un LNT kanālus raidīt tikai maksas platformās, vēsta LETA.

“Mēs uzskatām, ka šīs izmaiņas nāks par labu skatītājiem, jo mēs varēsim vairāk līdzekļu ieguldīt Latvijā ražota satura izveidē. Turklāt televīzijas darbību būtiski ietekmē skatītāju paradumi un jaunākās tehnoloģiju tendences, kas liek mums skeptiski raudzīties uz piecu gadu ilga līguma slēgšanu par bezmaksas apraidi,” norāda MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena.

Juridiskā statusa maiņa ļaus nākamgad kanālos TV3 un LNT palielināt Latvijā veidoto oriģinālsaturu par aptuveni trešdaļu, kas kopā ar kvalitatīvu ārzemju saturu veido LNT un TV3 pievilcību. MTG uzskata, ka kompānijas jaunie Latvijā veidotie projekti kļūs tikpat populāri kā līdz šim piedāvātie, kā piemēram, seriāls “Viņas melo labāk” un citi.

Šīs izmaiņas skars 6%-7% skatītāju, kuri pašlaik televīziju skatās tikai bezmaksas apraidē. Mēs aicinām visus, kurus skars šīs izmaiņas, jau šobrīd sākt izvērtēt un izvēlēties sev piemērotāko kabeļtelevīziju, satelīttelevīziju vai virszemes televīzijas maksas paketi, lai, sākot ar 2014.gada 1.janvāri, varētu turpināt skatīties iemīļotākās kanālu TV3 un LNT pārraides, raidījumus, seriālus un šovus.

“Mēs veicam šīs izmaiņas skatītāju labā, pieņemt lēmumu mūs pamudinājusi nestabilā situācija nozarē pēdējo gadu laikā. Lēnā reklāmas tirgus atgūšanās pēc ekonomiskās krīzes 2008.gadā, stingrāki noteikumi politiskās reklāmas jomā, sabiedrisko mediju finansēšana no valsts līdzekļiem un to dalība reklāmas tirgū, ir daži no iemesliem. Mainot juridisko statusu kanāliem TV3 un LNT, mēs varēsim strādāt prognozējamākos apstākļos. Tas būs ieguvums gan mums, gan arī skatītājiem,” norāda Zūzena.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” atzīmē Konkurences padomes (KP) pārstāve Inita Kabanova, tad KP pērn kā viens no būtiskajiem LNT un TV3 apvienošanās nosacījumiem, ka abiem kanāliem ir jāpaliek bezmaksas apraidē, bija terminēts līdz šī gada 31.decembrim. Tādējādi MTG lēmums aiziet no bezmaksas apraides nepārkāpj šo nosacījumu.

Kā ziņots, KP pērn maijā pieņēma lēmumu atļaut “MTG” iegādāties LNT. Darījumam tika izvirzīti vairāki papildu noteikumi, kas novērš iespējamo kaitējumu konkurencei. Vienlaikus, lai nepieļautu, ka tirgus un tā normatīvā regulējuma izmaiņu dēļ apvienošanās nodara būtisku kaitējumu tirgum un patērētājiem, KP patur tiesības līdz 2017.gada beigām likt apvienošanās dalībniekiem daļu savu aktīvu pārdot.

Ar KP lēmumu noteikts, ka apvienošanās gadījumā programmām TV3 un LNT jābūt pieejamām bezmaksas apraidē vismaz līdz 2013.gada 31.decembrim, turklāt abām programmām jāsaglabā neatkarīgas un patstāvīgas ziņu raidījumu redakcijas, kā arī jāsaglabā ziņu raidījumu daudzums patlaban esošajā apjomā. Programmu redaktoriem amata aprakstā jābūt atsevišķi nostiprinātai redakcionālajai neatkarībai no mediju īpašnieka.

KP arī noteikusi, ka programmām LNT un TV3 vismaz 21% no raidlaika jāaizpilda ar oriģinālu, Latvijā veidotu saturu.

Komentāri (39)

Ludzas Zeme 04.10.2013. 21.51

Tv3 un Lnt tāpat jau rotē uz riņķi vieni un tie paši seriāli, filmas un raidījumi. Tik uz maiņām tiem trim kanāliem parāda. Reklāmas ir 7 – 17 minūšu garas. Pat ziņu raidījumi tiek pārbāzti ar reklāmām. Un vēl tie raidījumi un šovi.
Savukārt LTV un LTV7 gan mani priecē, salīdzinoši jaunas filmas, dokumentālas filmas un raidījumi, seriāli. Daudzi BBC veidoti raidījumi un seriāli. Reklāmas ir 2 – 7 min garas, bet lielākoties tās nepārsniedz 3 minūtes. Nav stulbu raidījumu, kuri uzbāžas ar balsošanu, pietiekami sakarīgi ziņu raidījumi. So, nedomāju, ka cilvēki baigi skumtu.
+ atšķirībā no lnt/tv3/tv6 kur filmas ir ļoti vecas, LTV un LTV7 materiāli tiek salīdzinoši svaigi pārraidīti. Un Ziemassvētkos nav jāskatās viens pats mājās visas sezonas.

Vienīgi negodīgi, solot iegādāties dekoderus, solīja nodrošināt bezmaksas 4 kanālus. Varbūt novados un lielākai daļai pensionāru būtu ļoti bēdīgi.

+19
0
Atbildēt

7

  ligakalnina > Ludzas Zeme 05.10.2013. 11.31

  Tagad par brīvu, tātad, varēs skatīties tikai 1 un 2 Rīgu?
  Tiem, kam naudas satelītam, Lattelekom TV, vai papildus paketes pirkšanai, nekas labs nav.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Ieva Aile > Ludzas Zeme 05.10.2013. 12.55

  Tas nekas,vēl jau paliek radio.Un seniori vēl jau varēs apmainīties ar informāciju tirgus plačos un humpalu bodēs.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Ludzas Zeme > Ludzas Zeme 06.10.2013. 12.54

  Nezinu, man jau gan liekas, ka forši ir tā, ka tagad filmām ir iespēja izvēlēties oriģinālvalodu un ir subtitru iespējas.
  Ja būs tikai oriģinālvaloda ar lat. sub., tad tas vecāka gadagājuma cilvēkiem varētu ļoti apgrūtināt sižeta uztveri. Arī vājredzīgiem un cilvēkiem ar dažādām invaliditātes pakāpēm.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Ieva Aile > Ludzas Zeme 05.10.2013. 21.28

  Nulle fantazētājs,jāpagaida,kad visi padomju skolās skolotie būs apmiruši,tad varbūt…

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  efeja60 > Ludzas Zeme 05.10.2013. 10.51

  Bērniem gan viegli ir iemācīties no tv. Bet kurš bērns šodien skatās LNT, ja ir visādi nikelodeoni?

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Ludzas Zeme 05.10.2013. 01.21

  Neaizmirsīsim, ka Aināra Dimanta jaunā ideja paredz, ka šajos atlikušajos “labajos” valsts televīzijas kanālos drīz latviešu valodai būs daudz mazāk vietas – tajos pašos BBC materiālos latviešu valodas vieta būs subtitros, ne skanējumā.
  Daudzi letiņi diemžēl šo iniciatīvu uzņem ar sajūsmu – neizdomājot domu līdz galam.

  Angļu valodu var apgūst desmitiem citos veidos un vietās.

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > Ludzas Zeme 05.10.2013. 11.48

  tikai 1 un 2 Rīgu?
  ——-
  Nekā jauna, krievu okupācijas laikā jau tā bija: varēja uztvert tikai divus kanālus – vienu Rīgu un vienu Maskavu.

  +7
  0
  Atbildēt

  0

brigita_damme_rtk_lv 05.10.2013. 21.35

Es ceru, ka tagad šamējie, kā jau kārtīgi maksas kanāli, reklāmas vairs nelaidīs un dzīvos no abonentu maksas, vai arī tomēr gribēs vienlaicīgi zivtiņu ēst un uz mietiņa pasēdēt? 😉

+9
-2
Atbildēt

0

putekliic 04.10.2013. 21.34

Atkal jau sprauž “batonus”. Tātad, pašlaik par brīvu it kā skatās līdz 7% iedzīvoāju. Ja paskatos apkārt savus paziņas, draugus, kaimiņus, tad tā apmēram varētu būt. Bet te seko viens liels JAUTĀJUMS: 7% nebūt nav tā maksātspējīgākā publika, kas nozīmē to, ka viņi tā arī paliks bezmakas apraidē un nekadi tur būtiski ieņēmumu pieaugumi tiem kanāliem nebūs. Apgalvojums, ka par trešdaļu varēs palielināt oriģinālraidījums ir vienkārši smieklīgs. Iemasli šādai rīcībai ir acīmredzami citi. Eksperti varētu paanalizēt.

+7
-2
Atbildēt

9

  Inese > putekliic 05.10.2013. 17.01

  Filips Rajevskis ir Tallinas iedzīvotājs? 😉

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  Ieva Priedenfelde > putekliic 05.10.2013. 00.15

  Bet pie vainas ir valsts, kas domā, kā tikai naudu nokāst. LVRTC ir kārtīgu piķi norāvis no kanāliem, lai gan vajadzēja pašiem visu to apmaksāt no budžeta.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  putekliic > putekliic 04.10.2013. 22.30

  Atzītos, ka “karstumā” neņēmu vērē vieno būtisku apstākli – abi kanāli paprasīs maksu no visiem kabeļtelevīzijas operatoriem – baltkomiem, viasatiem un lattelekomiem. Tie savukārt palielinās maksu no abonantiem. Tad gan TV-3 un LNT var ienākt vairāk kāposta. Neviens jau neatteiksies no maksas tv, tikai tāpēc, ka pieaugs maksa par pāris eiro. Plus vēl kādi daži % pāries uz maksas tv, jo neredzēs vairs sasvus ugunsgrēkus.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Ludzas Zeme > putekliic 06.10.2013. 13.17

  nu es nebrīnītos ja tā būtu. 🙂
  Šobrīd ar dusmas uznāk, kad nākas nopirkt biļeti pa 70 sant, un autobusā iekāpj nodzērušies bezpajumtnieki ar metāla un stikla taras maisiem. Smaka tiešām bēdīga – tāds kā fekāliju, urīnu un alkoholiķu sajaukums.

  Kāpt ārā un gaidīt nākamo un tērēt vēl 70 santīmus (par to pašu neko) nav vēlēšanās. Kontrole autobusos kāpj tikai noteiktos punktos. Pat tad, parasti šādus cilvēkus viņi palaiž tālāk, jo sodīt nav iespējams. Atceros, kad bija konduktorītes, viņas vienmēr trieca tādus prom. Vismaz autobusā kārtība un prieks braukt. Šobrīd varu būt tikai priecīgs par to, ka esmu daudz ietaupījis uz veiksmi neizmantojot e-talonus (tāteikt pa “zaķi”), bet kad jāsteidzas, tad protams neriskēju (vienmēr nopirkti pāris braucieni pa 50 sant.). Itkā mēnesī baigi daudz ietaupu, bet ja tā parēķina, tolaik tik pat izmaksāja mēnešbiļete.

  Ja rīgai iedos vēlvairāk bezbiļetes, manuprāt kontrolēs vēl mazāk transportu. Visi varēs pārvest savas mēbeles kad pārvācas un autobusā varēs dzīvot bezpajumtnieki. Nebrīnos par “smirdīgākā autobusa” titulu

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  efeja60 > putekliic 05.10.2013. 06.56

  RS gadījumā tas vairāk izskatās pēc panikas, nevis rūpīgi izsvērta gājiena. Ar tv 3 tas ir naudiski pamatots – kamdēļ maksāt tik lielu naudu par virszemes apraidi, ja to skatās tikai maksatnespējīgie pensionāri?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Sanšains > putekliic 05.10.2013. 01.13

  andrejs_gr:
  7% nebūt nav tā maksātspējīgākā publika, kas nozīmē to, ka viņi tā arī paliks bezmakas apraidē un nekadi tur būtiski ieņēmumu pieaugumi tiem kanāliem nebūs.
  ===========================================
  Piekrītu. Un, manuprāt, tas ir kas ļoti līdzīgs Ušakova idejai par biļešu cenu paaugstināšanu nerīdziniekiem.

  Ideja it kā esot tikt pie lielākas nodokļu naudas, piespiežot deklarēties Rīgā. Bet kuri tad ir tie, kuri brauc ar sabiedrisko transportu? Vai viņi maksā tos lielākos nodokļus?

  Nē, lielo nodokļu maksātāji varbūt pat gadiem ilgi nav izmantojuši sabiedrisko transportu un no biļešu cenas paaugstināšanas viņiem ne silts, ne auksts – tas neatstās itin nekādu ietekmi uz šādu ļaužu deklarēšanos.

  Arī šajā gadījumā, tāpat kā TV3 gadījumā, izskatās, ka iemesli ir gluži citi.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Ieva Priedenfelde > putekliic 05.10.2013. 00.13

  Jau tagad kabeļtv viņiem maksā. Viņi ir izdomājuši atteikties no dārgās virszemes apraides, kas izmaksā lielu naudu, bet atdeves nav, jo visiem pirktspējīgajiem, reklāmas mērķauditorijai ir maksas tv.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Sanšains > putekliic 05.10.2013. 10.52

  Zane –

  Jā, tā ir amizanta nianse.:)

  Bet sakarā ar deklarēšanās/biļešu tēmu sasaistīšanu man šķiet, ka Ušakova un Amerika galvenais funktieris ir tieši tas, uz ko daudzi instinktīvi arī reaģēja –
  (1) dalīšana rīdziniekos/nerīdziniekos, uzpumpējot “lokālpatriotismu” un radot ilūziju par (2) “rūpēšanos par savējiem”.
  Arī (1) visuresošie Rīgas karodziņi un (2) diseņu tipa balagāni visām gaumēm – no “Novaja volna” līdz “Ļigo” – par to liecina jau labu laiku.

  Acīmredzot, SC un “Jeģinaja Rossija” noslēgtajā līgumā paredzētā pieredzes apmaiņa sniedz augļus.

  P.S.
  Jāatzīst, ka tas pats Aivars Ozoliņš par to jau ir rakstījis ne reizi vien.

  P.P.S.
  Filips Rajevskis:
  “Galvenais, ka Tallinas iedzīvotāji nebūt nav laimīgi par bezmaksas transportu. Viņi to raksturo kā smirdīgāko transportu Eiropā:)”
  https://twitter.com/Rajevskis/status/383140780539269120

  +7
  0
  Atbildēt

  0

  andris902 > putekliic 05.10.2013. 10.25

  ….Hari…ar RD budžetu ir pavisam čābīgi, ja jau jātaupa pat uz tualetes papīru bērnudārzos un tiek apspriests jautājums – kas ir tualetes papīrs…. 🙂

  https://pbs.twimg.com/media/BVqeTPSIMAAzY-V.jpg

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu