Šadurskis kritizē Krievijas amatpersonas izteikumus • IR.lv

Šadurskis kritizē Krievijas amatpersonas izteikumus

13
Kārlis Šadurskis. Saeimas foto

Krievijas ārlietu ministra pirmais vietnieks Vladimirs Titovs Latvijas iedzīvotājus nosaucis par nacistiem

Krievijas ārlietu ministra pirmā vietnieka Vladimira Titova izteikumi presē, nodēvējot par nacistiem Latvijas iedzīvotājus, kas cietuši no Staļina režīma represijām Krievijas gulaga nometnēs, demonstrē cinisku un naidīgu Krievijas valsts administrācijas attieksmi pret cilvēkiem Latvijā un Eiropas Savienībā (ES), aģentūrai LETA pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Kārlis Šadurskis (Vientība).

Šādus izteikumus Titovs lietojis, komentējot sagatavoto rīkojuma projektu, kas vēl jāparaksta Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Rīkojums paredz mūža atbalsta sniegšanu antihitleriskās koalīcijas Otrā pasaules kara veterāniem Baltijas valstīs. “Dezinformācija un falsifikācija liek atgādināt vēsturi un aizdomāties par terminu “antihitleriskā koalīcija”,” sacīja Šadurskis.

“Antihitleriskā koalīcija laika posmā starp 1939.gada 1.septembri un 1941.gada 22.jūniju būtiski atšķīrās. Pirms kara, kā arī pēc PSRS iebrukuma Polijā 1939.gada 17.septembrī, līdz pat Vācijas iebrukumam PSRS, Nacistiskā Vācija un Padomju Savienība bija visciešākās sabiedrotās un partneres, kas gatavojās kopīgai pasaules iekarošanai,” skaidroja deputāts.

Viņš pamatoja, ka tas ir redzams no Hitlera-Staļina pakta un tā slepenajiem protokoliem, padomju lauksaimniecības preču un stratēģisko kara materiālu piegādēm Vācijai, vācu militāro speciālistu treniņnometnēm Padomju Savienībā un pat no PSKP preses izdevuma “Pravda”, kas pēc 1939.gada 3.septembra nevis Vāciju, bet Lielbritāniju un Franciju sauca par agresoriem.

“Atgādinot par trešā reiha un padomju karavīru 1939.gada 22.septembrī sarīkoto kopēju uzvaras parādi Brestā, grūti bez smagām pārdomām par lielvaru cinismu lietot terminu “antihitleriskā koalīcija”. Tas, ka Staļina Eiropas iekarošanas plānus divus gadus vēlāk apsteidza Hitlers, un PSRS, kas bija gatavojusies militārai agresijai Rietumos un absolūti negatava aizsardzības karam, kā rezultātā desmitiem miljonu Padomju Savienības pilsoņu krita karā, kuru padomju diktators bija ieplānojis pilnīgi citādu, nemaina nozieguma sastāvu pasaules lielākā tautu bendes Josifa Staļina un viņa skolnieka Ādolfa Hitlera rīcībā,” atgādināja Šadurskis.

“Vācijai bija nepieciešams ilgs laiks pagātnes mantojuma izvērtēšanai, un kā civilizēta valsts tā izmaksā kompensācijas nacistiskā režīma upuriem. Laiks arī Krievijai atzīt Staļina režīma īstenoto genocīdu un cilvēku masu iznīcināšanu Latvijā un pārējās okupētajās valstīs, cietušajiem un upuru tuviniekiem izmaksājot kompensācijas,” aicināja Šadurskis.

 

Komentāri (13)

janazakovica 23.10.2013. 13.25

jaa sadurskis malacis..tikai to vajag stastit miljons reizu visas iespejamaas vietaas un visiem..lidz pasaules galam..par loti precizu vestures parstastu atsevisks bonuss.

+11
-1
Atbildēt

0

buchamona 23.10.2013. 13.14

Izlasīju to interviju ar Titovu. Nekā jauna, vietējā kremlina saruna lielo aizgādini. Pats Titovs – barbars ar dinozaura priekšstatu par labām kaimiņattiecībām starp valstīm.Ir šajā intervijā arī gaišas vietas, piemēram :

Žurnālists .— Россия и на уровне МИДа, и на международных форумах и саммитах неоднократно выражала озабоченность положением русскоязычного населения. Есть ли какие–то позитивные подвижки в восприятии структурами Евросоюза этих проблем в Латвии и Эстонии?

Titovs— К сожалению, вынужден констатировать, что несмотря на систематические рекомендации европейских правозащитных структур, Брюссель крайне неохотно идет на диалог по гуманитарным темам, когда речь идет о странах–членах ЕС…

http://vesti.lv/politics/444-interview/79587-vladimir-titov-qvrjad-li-sam-ministr-oborony-verit-v-qvoennuju-ugrozuq.html

Vai tad Šadurskim ar šo lietu būtu jānodarbojas? Kāpēc klusē ārlietu ministrs?

+12
-2
Atbildēt

1

  janis17 > buchamona 23.10.2013. 14.53

  Ārlietu ministrs mums ir no tās partijas, no kuras ir. Tankists.
  Var jau būt, ka labi, ka neviens nav redzējis viņu pakustamies, varbūt kustoties savārītu lielākus mēslus :)

  +7
  0
  Atbildēt

  0

Uldis Babris 23.10.2013. 14.20

Vāja un brūkoša lielvalsts aiz robežas nav nekāds prieks, tā ir tāda pati nelaime kā spitālīgs kaimiņš :(

+11
-3
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu