Krievijas tiesa Navaļnijam piespriež nosacītu cietumsodu • IR.lv

Krievijas tiesa Navaļnijam piespriež nosacītu cietumsodu 23

Aleksejs Navaļnijs ar sievu tiesas zālē pēc sprieduma nolasīšanas. Foto: AFP/LETA

Navaļnijs spriedumu uzskata par netaisnu – vēlas panākt pilnīgu attaisnošanu

Krievijas Kirovas apgabaltiesa trešdien atcēla opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam piespriesto piecu gadu cietumsodu, tā vietā piemērojot nosacītu cietumsodu, ziņo LETA/AFP.

Aizstāvības puse bija pieprasījusi atcelt notiesājošo spriedumu. Arī pats Navaļnijs uzreiz pēc sprieduma nolasīšanas paziņoja, ka to uzskata par netaisnu un spriedumu pārsūdzēs, jo vēlas panākt pilnīgu attaisnošanu.

Kā ziņots, Kirovas pilsētas Ļeņina rajona tiesa 18.jūlijā Navaļnijam “Kirovļes” lietā piesprieda piecu gadu cietumsodu. Navaļnijs tika apsūdzēts par 16 miljonu rubļu (276 800 latu) piesavināšanos no mežrūpniecības uzņēmuma “Kirovļes”, kas notikusi pirms vairākiem gadiem, kad Navaļnijs strādāja par Kirovas apgabala gubernatora Nikolaja Beliha padomnieku.

Tūlīt pēc sprieduma nolasīšanas Navaļnijs tiesas zālē tika saslēgts rokudzelžos un aizvests. Tiesa, nākamajā dienā pēc prokuratūras prasības Navaļnijam un Oficerovam arests tika aizstāts pret parakstu par dzīvesvietas nemainīšanu.

Opozīcijas aktīvisti nosodījuši visu prāvu, kas ir pēdējā vairāku šādu tiesas procesu kopumā, ar kuru palīdzību Krievijas prezidents Vladimirs Putins cenšas apslāpēt katru neapmierinātības izpausmi pret viņa 13 gadu varu.

8.septembrī aizvadītajās Maskavas mēra vēlēšanās Navaļnijs ieguva 27% balsu, piekāpjoties līdzšinējam pilsētas vadītājam Sergejam Sobjaņinam.

Navaļnijs teicis, ka 2018.gada prezidenta vēlēšanās metīs izaicinājumu Putinam. Viņš ir autors Kremļa partijas “Vienotā Krievija” palamai “blēžu un zagļu partija”, kas ir kļuvusi par populāru šī politiskā spēka apzīmējumu.

 

Komentāri (23)

janazakovica 16.10.2013. 12.13

kremla leetie triki..

+2
0
Atbildēt

0

Inese Birzniece 16.10.2013. 13.53

Krievijas tiesa – NOLEMJ – te pat kaķim jāsmejas, drīzāk: pasludina, izsludina, dara zināmu, atspoguļo, informē.

+1
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu