Policijai aizdomas - bēguļojošais noziedznieks ir smagi ievainots • IR.lv

Policijai aizdomas – bēguļojošais noziedznieks ir smagi ievainots 24

Bēguļojošais noziedznieks Ralfs Tokaho. Foto: LETA/Valsts policija

No policijas bēguļojošo Tokaho policija joprojām nav aizturējusi

Policijai ir aizdomas, ka joprojām bēguļojošais smagos noziegumos turētais Ralfs Tokaho, ir smagi ievainots, tāpēc tā lūdz sabiedrības palīdzību, – LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Policijai vēl nav izdevies notvert bēguļojošo noziedznieku, taču Ķuzis uzsvēra, ka tas esot tikai laika jautājums, ziņo LETA.

Patlaban policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka Tokaho joprojām atrodas Latvijā, visticamāk, Rēzeknē vai Rēzeknes apkārtnē.

“Nepatīkamākais ir tas, ka mēs zinām – viņš ir diezgan būtiski cietis,” sacīja Ķuzis, vēršoties pie sabiedrības ar lūgumu ikvienam, kuram ir iespēja sazināties ar noziedznieku, mudināt viņu doties uz policiju. Tokaho būtu jāsaņem medicīniskā palīdzība, pēc tam jāatbild par izdarīto.

Ķuzis sacīja, ka policijai nav precīzas informācijas, kādos apstākļos un kur Tokaho guvis smagos ievainojumus, vien atgādināja, ka viņš cieta avārijā ar nolaupīto automašīnu. Arī policijas darbinieki, dzenoties pakaļ noziedzniekam, pielietoja ieročus.

Jau ziņots, ka 23.augustā Rēzeknes pusē aizdomās par bruņotas laupīšanas veikšanu tika sākta 1965.gadā dzimušā Ralfa Tokaho meklēšana. Viņš šajā dienā ap plkst.17 bija iegājis kādā autoservisā Rēzeknē un, piedraudot ar apgrieztai medību bisei līdzīgu priekšmetu, sasējis servisa darbinieku, bet pēc tam nolaupījis automašīnu “Audi Q7”.

Brīdi vēlāk šo automašīnu pilsētā, kad tā ievērojami pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, pamanīja Ceļu policijas ekipāža, bet autovadītājs nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām, sāka bēgt un avarēja.

Pēc avārijas laupītājs ceļu policistiem piedraudēja ar ierocim līdzīgo priekšmetu un atņēma viņiem trafarēto dienesta automašīnu. No iegūtajām liecībām izriet, ka pēc tam noziedznieks, visticamāk, atbrīvojās no ieroča un, iespējams, devās Krievijas robežas virzienā.

Policija norāda, ka Tokaho iepriekš ir vairākkārt tiesāts par bruņotām laupīšanām un pēdējo reizi no ieslodzījuma atbrīvojies šā gada pavasarī, kur par 17 laupīšanu epizodēm izcietis 6,5 gadus ieslodzījuma.

Bēguļojošais noziedznieks ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā. Atsaucoties Valsts policijas lūgumam, aptuveni 20 zemessargi un karavīri pagājušajā nedēļā Rēzeknes apkārtnē iesaistījās bruņotā laupīšanā aizdomās turētā Tokaho meklēšanā.

 

Komentāri (24)

dro 02.09.2013. 10.13

Vai policijai nebija aizdomas, ka Jākobsons pats sevi sagraizījis?:)

+2
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu