fbpx

Bijušā deputāta Čaklā sievu apsūdz par nodokļu nemaksāšanu 9

Ingmārs Čaklais. Foto: Inga Nestere, F64
Print Friendly, PDF & Email

Tautas kalps mandātu nolicis dažas dienas pēc apsūdzības celšanas dzīvesbiedrei

Prokuratūra par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā uzrādījusi apsūdzību bijušā Saeimas deputāta Ingmāra Čaklā (”Vienotība”) dzīvesbiedrei – no amata atstādinātajai notārei Dacei Čaklajai, vēsta aģentūra LETA. Čaklais mandātu nolika divas dienas pēc tam, kad dzīvesbiedrei celta apsūdzība.

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā 6.augustā Čaklajai celta sākotnējā apsūdzība par izvairīšanos no ienākumu, peļņas vai citu nodokļu nomaksas lielā apmērā, informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Prokuratūra lietas būtību plašāk nekomentē.

Apsūdzība celta divas dienas pirms tam, kad Čaklais nodeva Saeimā iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu.

Administratīvā rajona tiesa 12.novembrī plāno skatīt Čaklās sūdzību par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) viņai uzlikto sodu vairāk nekā 60 000 latu apmērā par pārkāpumiem saimnieciskajā darbībā, liecina informācija tiesu portālā “www.tiesas.lv”.

Tikmēr 16.septembrī tiesu izpildītājs Juris Vildaus izsolē pārdos Čaklās nekustamo īpašumu. Piedzinēja šajā gadījumā ir valsts, proti, VID. Izsolīs dzīvokli 151,50 kvadrātmetru platībā un kopīpašuma domājamās daļas no daudzdzīvokļu mājas un zemes Rīgā, Blaumaņa ielā 21. Šajā adresē arī atrodas bijušās notāres prakses vieta. Nekustamais īpašums novērtēts par 64 000 latu.

Čaklā Administratīvajā rajona tiesā ir apstrīdējusi tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) lēmumu par viņas atstādināšanu no amata, taču tiesa to atzina par tiesisku. Bordāns notāri no amata atstādināja pērn 9.novembrī. Atstādināt Čaklo ministram bija lūgusi Zvērinātu notāru padome (ZNP), jo disciplinārlietā konstatējusi pārkāpumus Čaklās darbībā.

ZNP disciplinārlietu komisija atzinusi, ka Čaklā ilgstoši un apzināti atradusies interešu konflikta situācijā, pārkāpusi finansiālās darbības noteikumus un ētikas normas. Kā iepriekš vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, ZNP Čaklo lūgusi atstādināt tāpēc, ka viņa daudzus gadus izmantojusi sava vīra – Saeimas deputāta Čaklā – firmas “Divas puses” pakalpojumus dažādām konsultācijām, sabiedrisko attiecību un tulkošanas pakalpojumiem, kas radījis aizdomas, ka darījumi bijuši fiktīvi un šādā veidā notāre centusies “optimizēt” nodokļus.

Deputāts Čaklais, kurš vairāk nekā piecus gadus bijis sievas biroja vadītājs, raidījumam pauda pārliecību, ka viņš un sieva visu darījuši likumīgi. Ja arī kādi pārkāpumi bijuši, tad tikai grāmatvedībā. Arī pati Čaklā iepriekš sacīja, ka interešu konflikta viņai nav bijis. Čaklā notāres amatā Rīgas apgabaltiesas darbības teritorijā tika iecelta 2003.gada 17.septembrī.

VID par saimniecisko darbību Čaklās birojā uzrēķinājis vairāk nekā 60 000 latu. Auditā VID atklājis, ka 2010.gadā Čaklā firma “Divas puses” notārei sniegusi tulkošanas pakalpojumus par 42 000 latu, uzturējusi interneta mājaslapu par 30 000 latu un sniegusi sabiedrisko attiecību pakalpojumus par 35 000 latu.

Komentāri (9)

janis17 21.08.2013. 22.13

Linux, būt rusofobam sen nav nekāds kauns.
Pareizāk sakot nevis rusofobam, jo kam gan no jums bail, bet tādam, kam urliskās vērtības ir vienkārši pretīgas, tie ir rusorepugnanti – tādi, kam tas ir pretīgi.
http://www.youtube.com/watch?v=Uib2d5OH1Ag

+8
-1
Atbildēt

0

daftar sbobet888 11.12.2019. 09.46

… [Trackback]

[…] There you can find 41193 more Info to that Topic: ir.lv/2013/08/21/bijusa-deputata-cakla-sievu-apsudz-par-nodoklu-nemaksasanu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Klik hier 10.12.2019. 04.01

… [Trackback]

[…] Here you will find 49074 additional Information on that Topic: ir.lv/2013/08/21/bijusa-deputata-cakla-sievu-apsudz-par-nodoklu-nemaksasanu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu