Bijušā deputāta Čaklā sievu apsūdz par nodokļu nemaksāšanu • IR.lv

Bijušā deputāta Čaklā sievu apsūdz par nodokļu nemaksāšanu

37
Ingmārs Čaklais. Foto: Inga Nestere, F64

Tautas kalps mandātu nolicis dažas dienas pēc apsūdzības celšanas dzīvesbiedrei

Prokuratūra par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā uzrādījusi apsūdzību bijušā Saeimas deputāta Ingmāra Čaklā (”Vienotība”) dzīvesbiedrei – no amata atstādinātajai notārei Dacei Čaklajai, vēsta aģentūra LETA. Čaklais mandātu nolika divas dienas pēc tam, kad dzīvesbiedrei celta apsūdzība.

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā 6.augustā Čaklajai celta sākotnējā apsūdzība par izvairīšanos no ienākumu, peļņas vai citu nodokļu nomaksas lielā apmērā, informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Prokuratūra lietas būtību plašāk nekomentē.

Apsūdzība celta divas dienas pirms tam, kad Čaklais nodeva Saeimā iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu.

Administratīvā rajona tiesa 12.novembrī plāno skatīt Čaklās sūdzību par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) viņai uzlikto sodu vairāk nekā 60 000 latu apmērā par pārkāpumiem saimnieciskajā darbībā, liecina informācija tiesu portālā “www.tiesas.lv”.

Tikmēr 16.septembrī tiesu izpildītājs Juris Vildaus izsolē pārdos Čaklās nekustamo īpašumu. Piedzinēja šajā gadījumā ir valsts, proti, VID. Izsolīs dzīvokli 151,50 kvadrātmetru platībā un kopīpašuma domājamās daļas no daudzdzīvokļu mājas un zemes Rīgā, Blaumaņa ielā 21. Šajā adresē arī atrodas bijušās notāres prakses vieta. Nekustamais īpašums novērtēts par 64 000 latu.

Čaklā Administratīvajā rajona tiesā ir apstrīdējusi tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) lēmumu par viņas atstādināšanu no amata, taču tiesa to atzina par tiesisku. Bordāns notāri no amata atstādināja pērn 9.novembrī. Atstādināt Čaklo ministram bija lūgusi Zvērinātu notāru padome (ZNP), jo disciplinārlietā konstatējusi pārkāpumus Čaklās darbībā.

ZNP disciplinārlietu komisija atzinusi, ka Čaklā ilgstoši un apzināti atradusies interešu konflikta situācijā, pārkāpusi finansiālās darbības noteikumus un ētikas normas. Kā iepriekš vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, ZNP Čaklo lūgusi atstādināt tāpēc, ka viņa daudzus gadus izmantojusi sava vīra – Saeimas deputāta Čaklā – firmas “Divas puses” pakalpojumus dažādām konsultācijām, sabiedrisko attiecību un tulkošanas pakalpojumiem, kas radījis aizdomas, ka darījumi bijuši fiktīvi un šādā veidā notāre centusies “optimizēt” nodokļus.

Deputāts Čaklais, kurš vairāk nekā piecus gadus bijis sievas biroja vadītājs, raidījumam pauda pārliecību, ka viņš un sieva visu darījuši likumīgi. Ja arī kādi pārkāpumi bijuši, tad tikai grāmatvedībā. Arī pati Čaklā iepriekš sacīja, ka interešu konflikta viņai nav bijis. Čaklā notāres amatā Rīgas apgabaltiesas darbības teritorijā tika iecelta 2003.gada 17.septembrī.

VID par saimniecisko darbību Čaklās birojā uzrēķinājis vairāk nekā 60 000 latu. Auditā VID atklājis, ka 2010.gadā Čaklā firma “Divas puses” notārei sniegusi tulkošanas pakalpojumus par 42 000 latu, uzturējusi interneta mājaslapu par 30 000 latu un sniegusi sabiedrisko attiecību pakalpojumus par 35 000 latu.

Komentāri (37)

janis17 21.08.2013. 22.13

Linux, būt rusofobam sen nav nekāds kauns.
Pareizāk sakot nevis rusofobam, jo kam gan no jums bail, bet tādam, kam urliskās vērtības ir vienkārši pretīgas, tie ir rusorepugnanti – tādi, kam tas ir pretīgi.
http://www.youtube.com/watch?v=Uib2d5OH1Ag

+8
-1
Atbildēt

0

Inese 21.08.2013. 17.26

Ne mirkli neskumstu, lasot šādas ziņas par pataloģiskā rusofoba Ingmara Čaklā, kura centienu dēļ Krievijas un Urugvajas latviešiem atņemta dubulpilsonības iespēja, ģimenes likstām.

Čaklais bija arī tas, kurš RLB ievilka parādu jūgā, Čaklais bija tas, kurš krāpa un blēdījās, cik vien spēja:

Notāru padome pieprasījusi tieslietu ministram atstādināt no amata vienu no vadošajām Latvijas notārēm Daci Čaklo. Daudzus gadus Čaklā izmantoja sava vīra Ingmāra Čaklā firmas «Divas puses» pakalpojumus dažādām konsultācijām, sabiedrisko attiecību un tulkošanas pakalpojumiem. Notāru padome izsaka aizdomas, ka darījumi bijuši fiktīvi un ka šādi notāre centusies optimizēt nodokļus

Saeimas «Vienotības» frakcijas deputāts Ingmārs Čaklais, kurš vairāk nekā piecus gadus bija sievas biroja vadītājs, ir pārliecināts, ka viņš un sieva visu darījuši likumīgi. Ja arī pārkāpumi bijuši, tad iespējams tikai grāmatvedībā. VID par saimniecisko darbību Čaklās birojā uzrēķinājis vairāk nekā 60 tūkstošus latu. Dace Čaklā šo lēmumu apstrīdējusi adminstratīvajā tiesā. Gadījumā, ja notāru padomes sniegtos faktus VID apstiprinās un darījumi izrādīsies fiktīvi, tad Dacei Čaklajai būs jāšķiras no notāres amata. Tā apgalvo tieslietu ministrija.

Čaklās nedienas sākās gada sākumā, kad Valsts ieņēmumu dienests veica auditu. Atklājās, ka 2010. gadā Ingmāra Čaklā firma «Divas puses» zvērinātais notārei sniedza tulkošanas pakalpojumus par 42 tūkstošiem, uzturēja interneta mājas lapu par 30 tūkstošiem un veica sabiedrisko attiecību pakalpojumus par 35 tukstošiem latu. Kopējā summa 107 tūkstoši latu. Turklāt visu šo Ingmārs Čaklais veicis gandrīz vienatnē, jo bez viņa firmā «Divas puses» ir tikai viens cilvēks. Pieņemot, ka par vienas lapas tulkojumu Čaklais saņemtu piecus latus, tad menesī viņam būtu jāiztulko 8511, bet dienā 35 lapas. Savukārt, pieņemot, ka par vienu stundu sabiedrisko attiecību konsultāciju viņš saņem 50 latus, tad iznāk gadā viņš sniedzis 716 konsultācijas – pa trīs stundām katru dienu.

Jautājums: Pēc likmdošanas Čaklai jāmaksā 25 procents, pārskaitot jūsu firmai sanāk 15 procenti?

Ingmārs Čaklais: Tas netraucē darīt darbu.

Jautājums: Sanāk nodokļu optimizācija?

Ingmārs Čaklais: Sanāk, ja darbu nedara. Es to darbu esmu darījis.

+1
-6
Atbildēt

1

  Inese > Inese 21.08.2013. 17.29

  Vēl viena epizode no rusofoba un, kā runā, azarstpēļu atkarīgā Čaklā biogrāfijas:

  Saeimas deputātu Ingmāru Čaklo (V) sauks pie administratīvās atbildības par likumā valsts amatpersonām noteikto ziedojumu pieņemšanas ierobežojumu pārkāpšanu, jo viņš izmantojis palīdzes automašīnu, ceturtdien nolēma Saeimas deputāti.

  Saeimas piekrišanu Čaklā saukšanai pie administratīvās atbildības lūdza Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kas vēstulē Saeimai norādīja, ka Čaklais no 2010.gada 18.jūlija līdz 2011.gada 31.maijam amata pienākumu pildīšanai bez atlīdzības izmantojis savai palīdzei piederošo automašīnu “Nissan”, līdz ar to nav ievērojis likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktos ziedojumu pieņemšanas ierobežojumus.

  KNAB norāda, ka deputāta palīdzei piederošās automašīnas nodošana izmantošanai bez atlīdzības deputāta pienākumu pildīšanai ir uzskatāma par ziedojumu.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

inta_s 21.08.2013. 15.43

Sistemātiski strādāt pie tā lai izvairītos nodokļu maksāšanas nav tas pats kas braukt dzērumā.
Tu nevari tā vienkārši teikt, nu jā ups… kaut kā dumi sanāca, nepadomāju par sekām, rīkojos impulsīvi un neapdomīgi.

Tiesiskuma koalīcija ar Vienotību priekšgalā – “rullē” vistiešākā nozīmē.

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/441186-saeimas_span_classhilitedeputatsspan_ingmars_caklais_v_stradajis_pie_savas_sievas

+3
-8
Atbildēt

1

  Signija Aizpuriete > inta_s 21.08.2013. 17.10

  ——
  “(..) Jo viņš, cilvēks, vienalga uz cehu vai kantori, skolu vai redakciju iedams, dodas strādāt, lai “Latvija nebūtu tikai tukšs vietas apzīmējums” (Jaunsudrabiņš), iet strādāt TEVZEMEI UN BRĪVĪBAI.” Māris Čaklais, Literatūras un Mākslas redaktors, 1987.gada 21.augustā.
  ============================================================================
  V rullē, taču esošā sistēma/iekārta jūtami sāk smakot….
  Ja dzejnieks M.Čaklais kopā ar I.Auziņu un daudziem citiem varēja 50 padomju okupācijas gadus raženi, vareni un diženi pastrādāt tēvzemes, brīvības un tautas labā, bet I.Čaklajam kopā ar sieviņu un 4 bērniem bezmaz nakts aizsegā jābēg no atjaunotās brīvvalsts http://www.bizness.lv/blog/ingmars-caklais/id/545
  tad nu kļūst skaidrs, kāpēc 21.augusts par īsteniem tautas svētkiem (atceres dienu) nav kļuvis, kāpēc 9. jūlijs nekad nekļūs….

  0
  -2
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu