Binde: Mobilajiem sakariem tirgū ir lielāka perspektīva 39

Juris Binde. Foto: Reinis Hofmanis, F64
Print Friendly, PDF & Email

LMT un ”Lattelecom” apvienošanas plāns varot nozīmēt viena uzņēmuma likvidāciju

Valdībai iesniegtajā slepenajā ziņojumā par iespējamo ”Latvijas mobilā telefona” (LMT) un ”Lattelecom” apvienošanu, par ko pagājušajā nedēļā rakstīja žurnāls Ir, paredzēts tāds līdzekļu ietaupījums – līdz 88 miljoni latu, ka tas var nozīmēt viena uzņēmuma darbības un aktīvu likvidāciju. Šādu vērtējumu šorīt intervijā Latvijas Radio 1 pauda LMT prezidenta Juris Binde.

Viņš gan nav bijis informēts un nav piedalījies ziņojuma tapšanā, pieļaujot, ka jaunais ziņojums radies pēc ”Lattelecom” menedžmenta iniciatīvas. Spriežot pēc publiski pieejamās informācijas, Binde secina, ka ziņojumā ir ”vesela virkne dīvainu pieņēmumu, nepatiesas informācijas, kas tiek pastiprināta komunikācijā”. Dokumentā ir ”ļoti daudz kļūdu un tendenciozu interpretāciju, kas nostāda LMT sliktākā stāvoklī nekā tas patiesībā ir”, sacīja uzņēmuma vadītājs.

LMT vadītājs vērtē, ka uzņēmumi ir līdzvērtīgi no peļņas, apgrozījuma un vērtības viedokļa, to apvienošanas vairāk būtu tehnisks jautājums. Taču Binde uzsver, ka runa ir par pārraides tirgus pārbīdi: ”80% balss sakaru tagad notiek mobilajā tīklā, līdzīgi ir ar datu pārraidi. Primārais attīstības virziens ir mobilais, nevis fiksētais un tehnoloģiskais. Konkurence galvenokārt ir cīņā par cilvēku brīvo laiku, tajā piedalās arī radio, TV, lielveikali, izklaides industrija. Mobilajiem sakariem te ir liela priekšrocība, jo ziņas, raidījumus, izklaides pārraides skatās tad, kad ir brīvs brīdis, nevis tad, kad tos rāda.”

Privatizācijas aģentūras komercdarbības dienesta vadītājs Vladimirs Loginovs LR1 skaidroja, ka uzņēmumu apvienošanas darba grupa ar Ministru kabineta rīkojumu izskatīja vairākus variantus, lai celtu uzņēmumu vērtību – līdz pat apvienošanai. ”Skatīsimies, vai tas būtu jauna uzņēmuma dibināšana vai apvienošana ar vienu no esošajiem uzņēmumiem pamatā.”

Valdības lēmums būtu sākt sarunas ar otru lielāko LMT un ”Lattelecom” akcionāru ”Telia Sonera”, sacīja Loginovs. Binde norāda – ”Telia Sonera” vairākkārt paudusi vēlmi iegūt kontrolpaketi abos uzņēmumos, taču par tagad notikušām akcionāru sarunām viņam ziņu neesot.

LMT prezidents ziņojumā minēto uzņēmumu vērtības aplēsi – ap 150 miljoniem latu – uzskata par ”primitīvu”, tuvāk patiesībai esot ”Prudentia” un biržas vērtējums par 250 miljoniem. Binde uzsver, ka uzņēmums strādā sekmīgi, ”Moody’s” tam piešķīris tādu pašu kredītreitingu kā Latvijas valstij, tāpēc bažas par LMT stabilitāti ir nepamatotas, apgalvojums, ka tas nespēs izmaksāt dividendes – nepatiess.

Binde piekrita, ka tik liela uzņēmuma izveidošanās var ietekmēt konkurenci. ”Vienlaikus apgalvojumi, ka LMT un ”Lattelecom” viens otru ēd nost, ir nepamatoti,” paziņoja vadītājs.

Komentāri (39)

piziks 15.08.2013. 20.31

JST, — LMT ir trūkumi, vispirms tehniskie, jā. Tomēr — Lattelecom ar universālo kareivi Gulbi turpina darboties kā padkrievu laikos savā attieksmē pret klientiem. Servisa menedžeru attieksme pret saviem naudas pienesējiem fantastiski nepatīkama: īpaši šie izcēlās, kad dalīja dekoderus, — vērojot, piem., Origo izdales punktā pesonāla attioeksmi un rīcību ar klientiem, likās, ka laikam mašīna atmetusi šo vietu kādos XX gadsimta 70.-tajos gados, — kaut apkalpošana latviski, bet uzbļaušana, ignorance, mūslaikiem pārsteidzoša neiejutība uz rupjības robežas…. Pērn un šogad Lattelecom bodīte Brīvības un Dzirnavu stūrī — padkomunistu stils nav mainījies, ja neskaita mūsdienu verķus un kases aparātus.
Vienīgi galvenajā pūznī attieksme pret klientu bija pilnīgi cita — tur, redz, lielpriekšnieki blakām. Negribētos piedzīvot, ka Lattelecom apēd LMT. Noteikti nē!

+2
0
Atbildēt

1

  Tane-Dane > piziks 16.08.2013. 11.03

  Ja Pavļuts viņus apvienos, tad samaxāšu līgumsodu un evakuēšos uz kādu no tām telebitēm. Šobrīd LMT 4G ir OK!

  +1
  0
  Atbildēt

  0

KIU-Library 21.04.2021. 23.25

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: ir.lv/2013/08/15/binde-mobilajiem-sakariem-tirgu-ir-lielaka-perspektiva/ […]

0
0
Atbildēt

0

Male Escorts Sydney 04.07.2019. 05.48

… [Trackback]

[…] Find More Info here on that Topic: ir.lv/2013/08/15/binde-mobilajiem-sakariem-tirgu-ir-lielaka-perspektiva/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu