Zatlera dzīvokli remontēs par 80 867 latiem 24

Valdis Zatlers. Foto: Lita Krone, LETA

Dzīvoklis ilgāku laiku ir bijis lietots un tagad tas ir jāsaved pienācīgā kārtībā

Patlaban eksprezidenta Valda Zatlera (RP) dzīvoklis ir atbrīvots, un tādēļ laiks ir piemērots remonta veikšanai. Pēc dzīvokļa pēdējās apsekošanas remonta izdevumu tāme veido 80 867 latus, kas tiks uzkrāti un refinansēti pakāpeniski nākamo desmit gadu laikā, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Valsts prezidenta preses padomniece Līga Krapāne.

Viņa skaidroja, ka Valsts prezidenta kanceleja ir šī īpašuma Rīgā, Elizabetes ielā 17, nomnieka pārstāvis, jo īpašuma lietotājs ir Zatlers, bet īpašuma iznomātājs ir VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ).

Krapāne sacīja, ka VNĪ 2012.gada 5.jūlija dzīvokļa vizuālās apsekošanas atzinumā tika minēts, ka dzīvokļa telpu apdares un aprīkojuma līmenis ir atbilstošs komforta prasībām un piemērots tūlītējai dzīvošanai. “Lai gan dzīvoklis ir piemērots tūlītējai dzīvošanai, taču šī atzinuma ieteikuma daļā ir arī vērsta uzmanība uz to, ka turpmākai ilgstošai dzīvokļa ekspluatācijai ir vēlams dzīvokļa apdares, inženiertehniskā un sanitārtehniskā aprīkojuma kārtējais remonts ar iespējamo atsevišķu aprīkojuma elementu nomaiņu, jo pēdējais kosmētiskais remonts ticis veikts pirms aptuveni desmit gadiem,” sacīja Krapāne.

Pie dzīvokļa nodošanas tika saņemti dzīvokļa lietotāja Zatlera iebildumi par īpašuma tehnisko stāvokli un konkrēti priekšlikumi uzlabojumu veikšanai, piemēram, visās dzīvokļa telpās sakārtot elektroinstalāciju, kas ir neatbilstošā tehniskā stāvoklī, veikt apkures katla nomaiņu un apkures sistēmas tīrīšanu, kā arī kanalizācijas sistēmas, kas ir avārijas stāvoklī, nomaiņu. Turklāt lielākajā daļā telpu veicams kosmētiskais remonts, novēršot plaisas griestos un sienās, kā arī grīdas seguma bojājumus, skaidroja Krapāne.

Valsts prezidenta kancelejas budžetā ir paredzēti līdzekļi Zatlera dzīvokļa nomas maksai. Nomas maksas aprēķinā ir iekļauti līdzekļi kārtējiem/kapitālajiem remontiem 1% apmērā no dzīvokļa iegādes vērtības jeb 4849,34 latu gadā, piebilda Krapāne.

VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina sacīja, ka nekustamais īpašums pirms iegādes tika apsekots un novērtēts tā vizuālais stāvoklis. Dzīvoklis tika atzīts par derīgu tūlītējai dzīvošanai, ilgtermiņā paredzot remontdarbu nepieciešamību.

“Jāņem vērā, ka dzīvoklis ilgāku laiku ir bijis lietots un, cilvēcīgi raugoties, tas ir jāsaved pienācīgā kārtībā. Pēc kopīgas telpu apskates ar Zatleru, Valsts prezidenta kancelejas pārstāvjiem un Finanšu ministrijas amatpersonām, Valsts prezidenta kanceleja ir izvērtējusi lietotājam nepieciešamos darbus un iespējamos risinājumu telpu sakārtošanai un pielāgošanai, saskaņā ar ko VNĪ veiks remontdarbus minētajā objektā,” sacīja Laukšteina.

Pagājušā gada nogalē VNĪ no uzņēmējas Irēnas Pulkinenas par 484 934 latiem iegādājusies dzīvokli bijušajam Valsts prezidentam Zatleram.

Dzīvokļa izvēles un iegādes kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi “Kārtība, kādā personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, tiek nodrošinātas sociālās un citas garantijas”. Atbilstoši tiem Valsts prezidenta kanceleja izveidoja komisiju, kas pieņēma lēmumu par konkrēta dzīvokļa iegādi. Pamatojoties uz šīs komisijas lēmumu, VNĪ organizēja pirkuma darījumu, kā rezultātā 2012.gada 27.decembrī īpašuma tiesības uz šo nekustamo īpašumu ir reģistrētas Latvijas valstij Finanšu ministrijas personā.

Uzņēmēja Pulkinena bija Esko Heikki Juhana Pulkinena pilnvarotā persona. Viņa Valsts prezidenta kancelejas izsludinātajā dzīvokļa iegādes konkursā iesniedza visus nepieciešamos dokumentus, kā arī pārstāvēja Pulkinena intereses šajā darījumā.

Zatlera vajadzībām iegādāts dzīvoklis Elizabetes ielā 17, un tas ir tas pats dzīvoklis, kas līdz šim eksprezidenta vajadzībām tika īrēts. Īpašuma platība ir 195,33 kvadrātmetri, bet pirkuma cena – 484 934 lati.

 

Komentāri (24)

Egitazz 12.03.2013. 18.24

pa pus mio iegādāties dzīvokli, kurā kanalizācijas sistēma ir avārijas stāvoklī?:))))

kārtēja nagla RP reitinga zārkā.

+11
-1
Atbildēt

0

Janka, Janic 12.03.2013. 18.24

taame noteikti slepena , kaa visas kuras tikušas izmantotas valsts pasuutiijumos , kurus organizee valsts iereedņi … veikt vienkaaršu kosmeetisko remontu un atkaunot komunikaacijas dziivoklim par teju 81 000 ls izskataas jau smiekliigi , veel jau nav zinaams kaadi papildus darbi remonta laikaa atklaasies…izvilks tos 100 000 ka neaizķeraas.

+10
0
Atbildēt

0

Aija 12.03.2013. 18.37

nu vienkārši nav ko teikt.
intereses pēc apskatījos par cik tad var noīrēt prezidenta cienīgus apartamentus. izrādās pa 2000Ls var īrēt labu labos piem. http://nimo.lv/izire/6-istabu/dzivokli/alberta-iela/riga/17202/.
tas nozīmē, ka par tiem 460 000Ls + 80 000Ls var īrēt 22gadus. un nevajadzēs ik pēc 10 gadi taisīt remontu par 100 000Ls. bet mums jau naudas daudz, varam vēl no kādas bankrotējošas pukinenas nopirkt kādu dzīvokli par pusmiljonu.

+9
0
Atbildēt

2

  Aija > Aija 12.03.2013. 18.50

  bet tur tachu ik pēc 10 gadi bus jaremonte vismaz par 100 000

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  janis17 > Aija 12.03.2013. 18.42

  Bet ja nu zatlers nodzīvo ilgāk par 22g.tad jau tīri vai būs ietaupījis…
  P.S. Nevienam neko sliktu nevēlu, tikai to labāko un veselību un ilgu mūžu!

  +3
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu