Olaines ķīmiskās rūpnīcas ugunsgrēkā cietuši pieci cilvēki • IR.lv

Olaines ķīmiskās rūpnīcas ugunsgrēkā cietuši pieci cilvēki 31

Foto: Edijs Pālens, LETA

Četri no cietušajiem ir ugunsdzēsēji; briesmas apkārtnes iedzīvotājiem nedraud

Olaines ķīmiskajā rūpnīcā “Biolars” aizvadītajā naktī izcēlies plašs ugunsgrēks, kurā cietuši pieci cilvēki, no tiem četri ir ugunsdzēsēji, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Kā viens no iespējamajiem ugunsgrēka iemesliem tiek minēta kļūme tehnoloģiskajā procesā.

Ugunsgrēks izcēlies neilgi pēc pusnakts un degušas trīsstāvu ražošanas ēkas telpas 3000 kvadrātmetru platībā. Noticis arī sprādziens, vēsta VUGD pārstāve Inga Vetere LNT rīta raidījumam “900 sekundes”.

Lai arī izdalījies cilvēkiem bīstamais slāpeklis, tagad sprādzienbīstamība novērsta un ugunsgrēks ir lokalizēts, vēsta Vetere. Arī briesmas olainiešiem nedraud, jo vējš ugunsnelaimes brīdī pūtis prom no pilsētas.

Ugunsgrēkā cieta kāda privātpersona – 41 gadu veca sieviete, kura guvusi plašus apdegumus un nogādāta slimnīcā, kā arī četri ugunsdzēsēji, kuri saelpojušies degšanas produktus.

Ugunsgrēks lokalizēts tikai šorīt plkst.6.33, bet dzēšanas un uzraudzības darbi turpināšoties vēl krietnu laiku.

Notikuma vietā dežurē arī pārstāvji no pašvaldības, Valsts vides dienesta (VVD), policijas un neatliekamās medicīniskās palīdzības.

VVD pārstāvji pagaidām nav konstatējuši iespējamus apdraudējumus videi, tuvumā nav tekošu ūdeņu.

SIA “Olaines ķīmiskā rūpnīca BIOLARS” ir viena no lielākajiem ķīmijas uzņēmumiem Baltijā. Uzņēmums ražo dažādus smalkās organiskās sintēzes ķīmiskos produktus, laku un krāsu materiālu pusproduktus, gatavos laku un krāsu materiālus, auto un sadzīves ķīmiju un metāla taru

 

Komentāri (31)

Anna Gaigule 11.03.2013. 15.13

“..cilvēkiem bīstamais slāpeklis..” ir 78% no visas atmosfēras — tā ir diezgan inerta gāze un tās bīstamība ir tikai tajā, ka tā nepiedalās vielmaiņā (cilvēki vielmaiņai izmanto 20% skābekļa gaisā).
Vai nu kaut kas ir sajaukts, vai žurnālisti dzenas pēc lieka dramatisma, vai abi.

+1
0
Atbildēt

0

dzerkaleliva 11.03.2013. 09.09

Sveiciens kodolenerģijs ļempampā faniem. Ak, šie savādie kodolatkritumi! Ak, šīs savādās kļūmes tehnoloģiskajos procesos!
————————————————————-
Sveiciens eksporta konkurētspējas faniem. Uz kaut ko jau tā konkurētspēja un algu pielikums vadībai & īpašniekiem ir jāpanāk, uz vergu darbu, uz tehnoloģiskajiem procesiem uz ko vēl?

0
-3
Atbildēt

3

  ievuliitis > dzerkaleliva 11.03.2013. 10.19

  Tev un Kurmītim ir bēdu vēsts:
  Ierobežojumi skars arī ar Šķēles ģimeni saistīto vēja parku
  http://www.ir.lv/2013/3/11/ierobezojumi-skars-ari-ar-skeles-gimeni-saistito-veja-parku

  0
  0
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > dzerkaleliva 11.03.2013. 13.01

  Nu, ja tu man varētu parādīt kādu komentu, kur esmu teicis ko labu par Šķēli, tad būtu tev ļoti pateicīgs.
  N_tās reizes esmu uzsvēris, ka tava jenotu banda ne ar ko neatšķiras nelietībā no taukpurņiem un Latvijai izdarījuši un turpina darīt tikpat lielu kaitējumu. Kaut vai turpinot visos Šķēles laikā iesāktos mega projektus un tos reaminējot. Tai skaitā AES, TEC, EURO u.t.t. Un, protams, pats lielākos jūsu kopīgi iesāktais mega projekts un nelietība pret Latvijas tautu ir konsolidācija/taupība & EURO ieviešana. Esat cienīgi Slaktera darba turpinātāji un stafetes pārņēmēji.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > dzerkaleliva 11.03.2013. 13.31

  Vēl sēdes laikā Slakteris uzsvēra, ka SVF šobrīd risinās plašas neformālas debates par to, kādā veidā Latvijai sniegt finansiālo palīdzību. “Daudziem ekspertiem [SVF] šķiet, ka viens no scenārijiem varētu būt tāds, kāds bija Argentīnai, kas gāja valūtas devalvācijas ceļu. Šis instruments, protams, tiek apspriests kuluāros, bet tam nepiekrīt Latvijas valdība, nepiekrīt Latvijas Banka. Bet, ja to nedara, tad jāiet īsts, reāls izdevumu samazinājuma ceļš – algu samazinājuma, dažādu izdevumu un valsts pārvaldes tēriņu samazinājuma ceļš,” skaidroja Slakteris.

  http://www.delfi.lv/news/national/politics/slakteris-svf-apspriedis-lata-devalvaciju.d?id=22556814

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu