Nepilsoņu kongresu sasauks nākamgada martā 22

Krievijas karogs. Foto: Lita Krone, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Tā galvenais uzdevums būs pievērst valdības uzmanību nepilsoņu problēmām Latvijā

Pirmajā Latvijas nepilsoņu kongresā, kas saskaņā ar organizācijas iniciatīvas grupas plānu notiks nākamā gada martā, galvenais uzdevums būs pievērst valdības uzmanību nepilsoņu problēmām Latvijā, otrdien Maskavas namā norādīja kongresa organizācijas iniciatīvas grupas locekļi.

Visi iniciatīvas locekļi atzīmēja, ka viena no problēmām, kas uztrauc nepilsoņus Latvijā, ir naturalizācijas process, kuru daudziem nepilsoņu tūkstošiem ir problēmas iziet. Kā norādīja kongresa iniciatīvas locekle Elizabete Krivcova, šķēršļi iziet naturalizāciju nav nepilsoņu nevēlēšanās. Daudziem nepilsoņiem ir veselības vai vecuma problēmas.

Krivcova arī teica, ka, pēc viņas rīcībā esošās informācijas, pēdējo piecu gadu laikā naturalizācijas procesa apjoms ir 1% gadā. Līdz ar to kongresā kā viena no tēmām tiks skatīta arī naturalizācijas problēma.

Nepilsoņu kongresa organizatori norādīja, ka viņi līdz kongresam cer piesaistīt vairākus desmitus tūkstošus cilvēku. Lai to sasniegtu, plānots veikt dažādas informatīvās kampaņas, tai skaitā arī latviešu medijos. Jautāti, par kādiem līdzekļiem organizācija plāno nodrošināt informatīvās kampaņas, kongresa iniciatīvas locekļi teica, ka patlaban plānots ieguldīt pašu personīgos līdzekļus.

“Taču mūsdienu tehnoloģijas ir tik attīstītas, ka, lai piesaistītu šim kongresam uzmanību un atbalstītājus, nav nepieciešami milzu līdzekļi,” aģentūrai LETA uzsvēra publicists Jurijs Aleksejevs.

Lai nepilsoņu kongress varētu informēt par savu darbību, ir izveidota interneta platforma “www.kongress.lv”, kurā kongresa iniciatīvas locekļi aicina reģistrēties Latvijā dzīvojošos nepilsoņus domu apmaiņai un viedokļu paušanai.

Otrdien Maskavas namā notika Latvijas Sabiedrisko organizāciju padomes sanāksme, kurā cita starpā tika spriests par gatavošanos pirmajam Latvijas nepilsoņu kongresam. Latvijas Sabiedrisko organizāciju padome apvieno gandrīz 90 dažādas krievu kopienas organizācijas un aktivitāšu centrus visā Latvijā.

Kongresa organizācijai izveidotā iniciatīvas grupa savā ziņojumā uzsver, ka pēc Centrālās vēlēšanu komisijas atteikuma izsludināt parakstu vākšanas otro posmu referenduma ierosināšanai par pilsonības piešķiršanu visiem Latvijas nepilsoņiem “Saeima un Latvijas valdība, kā arī citas Latvijas valsts varas iestādes nav pilnvarotas pārstāvēt Latvijas nepilsoņu – aptuveni 300 000 valsts iedzīvotāju – intereses”.

Ziņojumā teikts, ka Latvijas nepilsoņu kongresā tiks izveidota pārstāvniecības institūcija, kas aizstāvēs šīs iedzīvotāju grupas intereses tiesiskajā, politiskajā un ekonomiskajā jomā.

 

Komentāri (22)

buchamona 05.12.2012. 08.18

Situācija ir pavisam vienkārša. Reizē ar pilsonības” nulles varianta” ieviešanu Latvijas valsts oficiāli piekristu mītam par to, ka 1940.gadā mūsu valsts vadītāji, apejot referendumu, labprātīgi pievienoja Latvijas Republiku PSRS, un šādi pastrādāja smagu noziegumu pret LR pilsoņiem, kuri cieta vēlākajās staļinistu represijās.

Pilsonības ” nulles” varianta pieņemšana izsistu likumīgu pamatu latviešu valodai kā vienīgai valsts valodai Latvijas Republikā, kā arī pastiprinātu putinistu ietekmi Latvijas valstī, kas neizbēgami mainītu mūsu valsts ārpolitisko kursu un politisko statusu mūsu sabiedroto acīs. Visbeidzot – līdz ar pilsonības nulles varianta ieviešanu tiktu nodarīta kārtējā trauma latviešu tautas pašapziņai, kas beigu beigās novestu pie mūsu tautas pakāpeniskas izzušanas no zemes virsas, kāds ir šī pilsoņu kongresa rīkotāju galīgais mērķis.
Es nesaprotu vienu lietu – kā pēc mūsu drošības iestādes pieļauj mūsu valsts, latviešu tautas niknākajiem ienaidniekiem tik brīvi organizēties ar mērķi likvidēt atjaunoto Latvijas Republiku? Vēsture atkārtojas? Īsi pirms četrdesmitā gada okupācijas LR vadība arī izlikās, ka nesaprot, kas notiek pašā deguna galā. Tā vietā, lai reāli cīnītos pret mūsu valsts niknākajiem ienaidniekiem, mēs te spēlējam, kropļojam demokrātiju un reizē vairojam naidu Latvijā. Krievalodīgo skolās šobrīd uz šī kongresa organizētājiem bērni lūkojas, kā uz saviem varoņiem. Ir pēdējais laiks pienācis apklusināt šos neliešus.

+15
-2
Atbildēt

6

  Andris > buchamona 05.12.2012. 11.06

  > rinķī apkārt: „Ir pēdējais laiks pienācis apklusināt šos neliešus.”

  Teorētiski tā būtu DP sūtība. Praktiski?
  Iespējamā atbilde = http://www.diena.lv/arhivs/bijusie-cekisti-paliek-drosibas-policija-10368486

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > buchamona 05.12.2012. 13.37

  ciniits
  Pēc čekas oficiālās darbības Latvijā izbeigšanās, iekšlietu ministrs Čevers savas sugas brāļiem, kuriem nebija palaimējies iekārtoties biznesā vai organizētās noziedzības brigādēs, IeM izveidoja struktūrvienību, kas vēlāk pārtapa DP.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > buchamona 05.12.2012. 11.44

  nulle
  Lietuvā nelegāļu ir maz un lielākā daļa no tiem tur ir atgriezušies pie savām saknēm un atguvuši cilvēka seju, atšķirībā no smirdošiem tavas sugas un saprāta brāļiem, civiliedzīvotāju masu slepkavu, marodieru, kapu un pieminekļu apgānītāju un vecenīšu izvarotāju pēctečiem, Latvijā.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > buchamona 05.12.2012. 10.32

  >
  nulle
  lietuvieši savas nulles jau laikam iepazīstinājuši tuvāk ar “garo lēdiju ar izkapti?”

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > buchamona 05.12.2012. 10.43

  >0
  “Sanāk ka lietuvieši piekrita mītam ka PSRS okupācijas nebija?” – atkal tēlojam muļķi vai laižam demagoģiju?

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  Kārlis > buchamona 05.12.2012. 08.35

  Es vispār nesaprotu krieviski runājošos cilvēkus – kā var dzīvot citā valstī un nemācīties valsts valodu? Es dienēju padomju armijā un nevienam neienāca galvā uzspiest pārējiem runāt latviešu valodā, kaut gan bijām zvbodā vairākumā.Mans viedoklis ir tāds – negribi mācīties latviešu valodu, brauc uz krieviju un dzīvo laimīgs!

  +9
  -1
  Atbildēt

  0

putekliic 05.12.2012. 08.50

Kremlis Latvijā mērķtiecīgi turpina naida kurināšanas un valstiskuma pamatu drupināšanas politiku. Un vissliktākais, ka nevienam nav ne mazākās nojausmas, ko ar to visu darīt…

+12
0
Atbildēt

2

  Life Quality Managem > putekliic 05.12.2012. 10.49

  Nevienam jau 20 gadu garuma nav bijis skaidrs, ko ar to visu iesakt. Tču jaiesāk beidzot būtu, ja negribam, ka tas viss nonak līdz galējībam.
  Galvenais, es domāju, ir mūsu attieksmē pret notiekošo.
  Pirmkart jau pret pašu kongresu būtu jāizturas kā pret demokrātisku procesu. Protams arī drošibas struktūram jābut pietiekoši modrām.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > putekliic 05.12.2012. 17.20

  Aigars …. ja negribam, ka tas viss nonāk līdz galējībām.
  ———————————————————————

  Par kādām “galējībām” jūs runājat, ja nav noslēpums ? 🙂
  ……………………………………………………

  Pirmkārt jau pret pašu kongresu būtu jāizturas kā pret demokrātisku procesu.
  ———————————————————————

  Pirmoreiz redzu ierosinājumu pret naidīgas valsts specdienestu operāciju izturēties kā pret “demokrātisku procesu” … njā, “tālu” esam tikuši, cienītskungs …

  (pat ja kādam naivulim prāta aptumsumā ienāktu prātā doma, ka “kongresu” organizē PAŠI nepilsoņi, tad ar Latvijas demokrātiju tam nav nekāda sakara. Latvijas demokrātiju realizē tikai tās pilsoņi, nevis personas bez pavalstniecības, kuras turklāt juridiski, visticamāk, būtu jāuzskata par Krievijas, kā PSRS mantinieces, pavalstniekiem )

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Ilze Nagla 05.12.2012. 11.07

jā, jā, vecuma un veselības problēmas esot iemesls. manai 86 gadus vecajai omei nav pilsonības un kur viņai to vajadzētu nez. sen jau aizmirsusi, ka nav pilsone (uz vecumu un veselības problēmu dēļ). bērnus par latviešiem uzaudzinājusi, ar mani nekad krieviski nav runājusi. dzīvo laukos, saņem pensiju no valsts, arī aprūpi no maniem vecākiem.
šeit viņu atvada nacisti kara laikā. kongress viņu var atskaitīt no savu 300 000 nepilsoņu pārstāvniecības, kas nav nekas vairāk kā lētticīgu cilvēku uzpirkšana, lai dažiem nebūtu jāmācās valoda un jāciena šī valsts.
vēlme palielienāt sc elektrorātu, savu ietekmi un nekas vairāk.

+10
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu