Izdevums: Latvijas krievu presi kontrolē trīs cilvēki 25

Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Tie ir Krievijas miljardieris Molčanovs, uzņēmējs Janakovs un baņķieris Jeresjko

Mediju grupu, kas apvieno Latvijā krievu valodā iznākošos laikrakstus “Vesti segodņa”, “Čas” un “Telegraf”, kontrolē Krievijas senators, miljardieris Andrejs Molčanovs, bijušais Krievijas Valsts domes deputāts un uzņēmējs Eduards Janakovs, kā arī baņķieris Artūrs Jeresjko, vēsta interneta žurnāls “Freecity.lv“.

Juridiski laikrakstu īpašnieki gan ir dažādas Kiprā un Lielbritānijā reģistrētas kompānijas, norāda „Nozare.lv”.

Molčanovs žurnāla “Forbes” veidotajā pasaules bagātāko cilvēku sarakstā ar 3,2 miljardu ASV dolāru vērtiem īpašumiem ieņem 34.vietu.

Janakovs nodarbojas ar kalnrūpniecības biznesu un bijis Krievijas Valsts domes deputāts no valdošā partijas “Vienotā Krievija”.

Jeresjko agrāk piederēja nu jau likvidējamā “Ogres komercbanka”, tagad viņš ir Ukrainas “Legbank” līdzīpašnieks.

Kā ziņots, nākamgad laikraksti “Vesti segodņa” un “Čas” tiks apvienoti un iznāks ar nosaukumu “Vesti segodņa”.

Savukārt laikraksts “Telegraf” turpmāk varētu pārtapt nedēļas analītiskā izdevumā, liecina “Freecity.lv” avotu prognozes.

Krievu mediju apvienošanās izdevniecības grupas „Petits” rokās sākās jau pērn, bet šā gada pirmajā pusē „Petits” pārņēma avīzi „Telegraf”. Tas notika pēc tam, kad sabruka šīs avīzes faktiskajam īpašniekam krievu miljonāram Vladimiram Antonovam piederošās „Snoras” banka Lietuvā un „Latvijas krājbanka”. Savukārt šoruden izdevniecības grupa pārņēma arī avīzi „Vesti segodņa”.

Kā norāda portāls, pēc neapstiprinātas informācijas, „Petits” grupai ticis izteikts piedāvājums nopirkt arī latviešu laikrakstu „Diena”, taču biznesmeņi neesot varējuši vienoties par cenu.

Bez trim minētajiem dienas laikrakstiem šī mediju grupa izdod arī “7 Sekretov”, “TV programma” latviešu un krievu valodā, “Latvijas Santīms”, “Mājas Dakteris”, “Vesti”, “Delovie Vesti”, “Platinum”, “N.A.M.S”, “Subbota”, “Subbota Afiša”, “Teļeprogramma s Djadej Mišej”, “TaVa Programma”, “Ļubļu!” un “VIP Lounge”, kā arī uztur vairākus interneta portālus.

 

Komentāri (25)

disassociative 27.11.2012. 09.11

Man nav skaidrs un laikam arī nekļūs – kāpēc Latvijas krieviski rakstošajos interneta medijos regulāri notiek publiska nacionālā naida kurināšana, bet Latvijas drošības iestādes par to vispār neliekas ne zinis? Arī pēc iesniegumiem ne. Ja palasa Vesti, it sevišķi komentārus pie rakstiem, tad paliek pat ļoti neomulīgi. Vai tiešām šie trīs cilvēki varētu būt nopirkuši visus, ieskaitot drošības iestādes? Jeb man vienkārši liekas, ka šie mediji pārkāpj jebkādas saprāta robežas un viss ir normāli?

+15
0
Atbildēt

2

  Egitazz > disassociative 27.11.2012. 09.42

  cita lieta mīlestības pilnie komentāri latdelfos, piemēram, tāda “reku” komentāri:))

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  marisgrinbergs > disassociative 27.11.2012. 09.47

  Ja tās lietas atstāj pašplūsmā DP, darīsim mēs kaut ko. manabalss.lv/i/388

  +1
  0
  Atbildēt

  0

putekliic 27.11.2012. 09.50

Visi šie trīs cilvēki ir uzpirukuši šo presi Kramļa uzdevumā. Tās ir rebes, ko šāda statusa cilvēkiem Krievijā ir jāmaksā augstākajais politiskajai varai tādā vei citādā formā, lai viņi varētu netraucēti turpināt savu darbību. Normālās valstīs uzņēmēji iegādājas presi ne jau lai ar to pelnītu, bet gan, lai iegūtu informatīvo atbalstu savai saimnieciskajai darbībai. Šis nav tas gadījums, jo nakas nav dzirdēts par šo trīs kungu kaut kādām plašām biznesa interesēm LV. Varbūt gatavojas? Maz ticams. Tā kā mēs šeit redzam skaidri izteiktu Kremļa iniciētu mediju platformu ideoloģiskajam karam ar Latviju, bet nevis šie rakstošie mediji ir kaut kādu vietējo krievu iedzīvotāju grupu viedokļu pārstāvji un interešu paudēji. Tā ir bumba ar laika degli, tāpēc pret to būtu attiecīgi jāizturas.

+12
0
Atbildēt

0

Sanšains 27.11.2012. 09.13

Gribējās rakstīt, ka tā taču ir virzība uz fašistisku saliedētību, bet, nē, krievu uzkrāto izvēļu summa – kultūra – jau izsenis pati satur šādas iezīmes pietiekami lielā apjomā.

Nebūtu brīnums, ja latvieši uz to reaģētu, cenšoties saliedēties līdzīgi, kaut vai to neapzinoties. Līdzīgi kā, piemēram, arī mūsu latviskās identitātes daļa diemžēl (man nepatīk) ir krievu iespaidota un varētu pat teikt, ka veidota – tā daļa, kas ir pretreakcija pret viņu nomācošo klātbūtni šeit.

+8
-1
Atbildēt

9

  Egitazz > Sanšains 27.11.2012. 09.43

  galvenais, stāstiet latviešiem, ka Čas un Vesti izraksta un lasa praktiski katrs krievs un noteikti nerakstiet par to, ka viens ir 7.vietā, otrais pat desmitniekā nav iekļuvis. Galvenais-pārliecība, ka tās ir rīta avīzes katram krievam, kurš gan tur ies pārbaudīt.

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sanšains 27.11.2012. 11.02

  klejotājs
  pārtaisīt nevaram, uzlabot gan:)

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sanšains 27.11.2012. 11.01

  Haris
  droši vien. Jo iespējams, ka tieši Vesti segodna lasītājs ir kritisks pret latviešu valodu. Bet vairākums jau neapstrīd nepieciešamību zināt, bet jaunatnei vienkārši nav iespēju nezināt.
  Jautājums ir tikai par attieksmi un par to, ka 90.tājos gados viss bija sačakarēts un nekādas reālas vēlmes nebija veidot saliedēto sabiedrību. Bet par to es jau rakstīju, diez vai ir jēga atkārtoties.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  dace_ampermane > Sanšains 27.11.2012. 10.28

  Haris

  Visai saprātīgi:)

  kolpants

  Ko lai dara, draugs, mēs ar tevi to pasauli nevaram pārtaisīt 🙁

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > Sanšains 27.11.2012. 10.25

  Haris
  “ka šajā politiski un ideoloģiski aktīvajā daļā nav pieprasījuma pēc būtiski ATŠĶIRĪGIEM viedokļiem.”

  Krievi ir mazohistiska, ilgstosi selekcioneta homogena masa. http://www.nameofrussia.ru/

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sanšains 27.11.2012. 10.23

  pret-kremliskos krievos (“labos”)
  ====
  redziet, jums ir nez kāpēc maldīgs priekšstāts, ka ja kāds krievs ir pret-kremlisks, viņš uzreiz būtu pro-latvisks. Bet sena pārruna “ienaidnieka ienaidnieks ir mans draugs” jau sen nestrādā.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > Sanšains 27.11.2012. 14.53

  >kolopants “90.tājos gados viss bija sačakarēts” – tam nu es pilnīgi piekrītu, jo tanī laikā netika veikta deokupācija un dekolonizācija, pie varas tika pielaisti bijušie komunisti un čekas aģenti, bet tādi godmaņi uzsāka Latvijas izlaupīšanu.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 27.11.2012. 10.30

  kolpants:
  redziet, jums ir nez kāpēc maldīgs priekšstāts, ka ja kāds krievs ir pret-kremlisks, viņš uzreiz būtu pro-latvisks.
  ================================
  Man nav. Bet pieņemu, ka pret-kremlisks krievs kaut kādos mums, latviešiem, būtiskos nacionālās politikas aspektos varētu būt vienkārši neitrāls.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 27.11.2012. 09.48

  Arī “Latvijas Avīzes”, “Dienas”, NRA, “Ir” politiskos komentārus nelasa visi latvieši – noteikti neizlasa pat visi tie, kuri abonē vai pērk attiecīgo izdevumu. Lasa tikai tie, kurus tas interesē, kuriem tas ir svarīgi. Tādu procentuāli ir maz jebkurā sabiedrībā, tomēr šie ļaudis bieži ir viedokļu līderi kaut vai savu paziņu lokā.

  Tas pats ar krieviem.
  Ir tikai normāli, ja par politiku interesējas mazākā daļa, kaut vai tikai desmitā daļa. Bet ir arvien skaidrāk saskatāms, ka šajā politiski un ideoloģiski aktīvajā daļā nav pieprasījuma pēc būtiski ATŠĶIRĪGIEM viedokļiem.
  Arvien skaidrāk saskatāms, ka krieviem nav nekādas iekšējās opozīcijas, ka nav nekāda nozīmīga dalījuma pro-kremliskos (“sliktos”) un pret-kremliskos krievos (“labos”) – tēze, ar ko pat vēl tagad, pēc 20 gadu ilgstošas nesekmīgas “integrācijas”, mūs cenšas barot latviešu noderīgie idioti à la Kažoka, Akule, Liniņš, dažkārt arī “Ir”.

  Labākajā gadījumā dalījums pastāv starp politiski ieinteresētajiem krieviem, kuri ir/vēlas būt pro-kremliski un tiem krieviem, kuri tik “dzīvo nost” – kuri ir apolitiski.
  Ja arī ir kāds INDIVIDUĀLS izņēmums, tad tas taču nemaina kopskatu.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu