Konkursa “Arctic15” laikā noteiks “Ziemeļeiropas Silīcija ieleju” 3

Foto: Lita Krone, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Uz šo titulu mērķē Kopenhāgena, Helsinki, Londona, Oslo, Stokholma, Tallina, arī Rīga

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu iesācējuzņēmumu konkursa “Arctic15” laikā paredzēts noteikt arī “Ziemeļeiropas Silīcija ieleju”, liecina rīkotāju publicētā informācija.

Silīcija ieleja ir ASV tehnoloģiju attīstības centrs, kur ir gan pasaulslavenu tehnoloģiju kompāniju galvenās mītnes, gan arī koncentrējas dažādi šīs jomas iesācējuzņēmumi, raksta “Nozare.lv”.

Par šo titulu sacentīsies dažādas reģiona pilsētas. Līdz šim dalību apstiprinājusi Kopenhāgena, Helsinki, Londona, Oslo, Stokholma, Tallina, kā arī Rīga.

Rīgas godu aizstāvēs informācijas tehnoloģiju inkubatora “TechHub Riga” līdzdibinātājs, Ziemeļvalstu riska kapitāla fonda “Creandum” pārstāvis Andris Bērziņš.

Pilsētu sacensības organizē pasākumu rīkotāji “2Pears” kopā ar tīklošanās pasākumu organizētājiem “NordicMeetup”. Tas notiks 17.oktobrī.

Ideja radusies, ņemot vērā draudzīgo jokošanos sociālajā tīklā “Twitter” par to, kurā pilsētā Ziemeļeiropā veidojas labākās kompānijas, skaidro pasākuma rīkotāji.

Kā ziņots, “Artcic15” finālā no Latvijas iekļuvuši infografiku izveides aplikācijas “Infogr.am” radītāji. Aplikācija atzīta par uzvarētāju kategorijā “Labākais jaunais iesācējuzņēmums 2012.gadā”. Baltijas valstis vēl pārstāv Lietuvas mobilais sociālais tīkls “Eskimi”, kas atzīts par labāko mobilo jaunuzņēmumu, kā arī Igaunijas tirdzniecības vadības risinājums “Pipedrive”, kas atzīts par labāko Baltijas jaunuzņēmumu.

Pārējie finālisti ir no Somijas, Islandes, Zviedrijas un Dānijas. Kopumā būs 15 finālisti, kuri sacentīsies par balvām vairāk nekā 30 000 eiro (21 000 latu) apmērā.

Jaunuzņēmumu sacensības notiks 18.oktobrī “Arctic15” konferences laikā Helsinkos. Konference notiks no 16.oktobra līdz 18.oktobrim, un tās laikā notiks arī paneļdiskusijas un lekcijas.

 

Komentāri (3)

oskaar 03.10.2012. 00.12

Cik saprotu, tad ASV šis apzīmējums izveidojās pats no sevis. Nevis tādēļ, ka šo vietu kāds būtu speciāli veidojis un atbalstījis, bet tāpēc- ka tur bija izveidojušies ideāli nodokļu, telpu nomas maksu, attiecīgās kvalifikācijas speciālistu koncentrācijas u.t.t. u.t.j.p. apstākļi.
Tad, kad un kur kāds radīs pietiekoši pateicīgus apstākļus kaut kam tādam izveidoties arī Eiropā (vai jebkurā citā pasaules vietā)- tad tur arī radīsies kaut kas līdzīgs. Deklaratīvi nozīmēt tādu vietu, manuprāt, ir pilnīgas muļķības.
Tuvākajā nākotnē varēsim novērot, kā attīstīsies šāda Krievijā pasludinātā zinātnes oāze Skolkovo- kur zāle būs zaļāka, debesis zilākas, policisti TIK TEŠĀM rūpēsies par sabiedrisko kārtību, un kur par politiskajām simpātijām vai antipātijām zinātniekus nebāzīs cietumā. :).

+4
0
Atbildēt

0

Anna Gaigule 02.10.2012. 22.14

Protams, katrs var taisīt tādu “skaistumkonkursu”, kādu vēlas. Bet kāpēc “vēl viens” sociālais tīkls kvalificējas kā “inovatīva tehnoloģija”?
Es, ja nav labāku ideju, drīzāk balsotu par Zabbix vai SAF tehnika.

+3
0
Atbildēt

0

Aivars Krauklis 03.10.2012. 09.28

Dzirdēts, ka Silīcija ielejas rašanos (nevis – veidošanu vai, pasarg Dievs, noteikšanu) ietekmējusi arī dažu īstu (!) universitāšu klātbūtne un būtiski brīvāka darbaspēka kustība (tai skaitā mazāka arodbiedrību ietekme uz slaistu aizsargātību). Eiropā tādas idejas nav pieņemamas, mūsu kreisajiem vispirms „jādomā par tautu”. Un no budžetiem labi algotiem „lietpratējiem” jārīko konkursi. Tūtiņu dreijēšanā, pīlīšu pūšanā, silīcija ieleju rakšanā u.t.t.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu