Pēc sprādziena Ādažu poligonā atstādina 2 virsniekus 28

Dienesta izmeklēšanās atklāti jauni fakti par zemessargu ievainošanu mācību laikā

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube uz dienesta izmeklēšanas laiku ir atstādinājis no amata Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona komandieri un pretgaisa aizsardzības baterijas komandieri, vēsta aģentūra LETA. 17.Pretgaisa aizsardzības bataljonu no 2010.gada 20.maija vada pulkvežleitnants Valērijs Kovgers.

 

Abi virsnieki atstādināti no amata, jo notiekošajā dienesta izmeklēšanā, kas sākta saistībā ar sprādzienu Ādažu poligonā, ir atklājušies jauni fakti un patlaban notiek to nostiprināšana ar liecībām un ekspertu atzinumiem.

 

Jau ziņots, ka 23.oktobrī Ādažu poligonā sprādzienā ievainojumus guva deviņi zemessargi, kuri tika nogādāti Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Viens no ievainotajiem vēlāk miris. Militārā policija ir sākusi kriminālprocesu.

 

Atstādinātie virsnieki ir iesaistīti citu dienesta pienākumu izpildē, bet viņu vietā iecelti amata pagaidu izpildītāji, informēja Aizsardzības ministrijā (AM). AM ir pārņēmusi dienesta izmeklēšanu no NBS un sola nekavējoties informēt sabiedrību par atklātajiem faktiem un notikumu norisi, tiklīdz tie būs apstiprināti ar liecībām un ekspertu atzinumiem.

 

Pēc sākotnējās informācijas, negadījums noticis pēc Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona kaujas šaušanas nodarbību beigām ap plkst.13.20. Graube iepriekš Latvijas Televīzijai atzina, ka sprādzienā, iespējams, vainojams kāds no zemessargiem, kas poligonā atradis nesprāgušu lādiņu un to ievietojis savā mugursomā, taču lādiņš detonējis. Līdz ar to sprādziena cēlonis, visticamāk, ir nelikumīgas darbības, kas apdraudējušas apkārt esošo cilvēku veselību un dzīvību.

 

Komentāri (28)

devops services 05.07.2022. 22.05

… [Trackback]

[…] There you will find 54115 additional Info on that Topic: ir.lv/2011/10/28/pec-spradziena-adazu-poligona-atstadina-2-virsniekus/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: ir.lv/2011/10/28/pec-spradziena-adazu-poligona-atstadina-2-virsniekus/ […]

0
0
Atbildēt

0

Arturs 04.08.2014. 02.35

ja nezini tad nedirss,izej poligona un tad redzeesim kaadu dziesmu iedziedaasi-miizala

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu